Cílem letních jízd Cyklohráčku jsou také Dobříš a Rožmitál pod Třemšínem
5. června 2023 (10:24)
Výletní vlak Cyklohráček vyjíždí kromě obvyklé trasy z Prahy do Slaného také na speciální letní jízdy do dalších destinací nejen ve Středočeském kraji. V červenci a srpnu zamíří vlak pro malé a velké pasažéry i do měst na Příbramsku.
Souprava se 18. července a 3. srpna vydá z pražského hlavního nádraží přes Beroun, Příbram a Březnici až do Rožmitálu pod Třemšínem. Dvakrát během prázdnin – 25. července a 22. srpna – projede Vraným nad Vltavou a Mníškem pod Brdy do Dobříše. Na palubě se setkáte s „hrajvedoucími“, kteří mají pro děti připraveny hry a upomínkové předměty.
Vlak poznáte podle barevného ladění tematicky zaměřených vozů. Do oranžového vozu plného hraček s houpacím pytlem, dřevěnou vláčkovou dráhou nebo stavebnicemi pohodlně vyjedou i maminky s kočárky. V růžovém voze plném balónků najdete pestrobarevné balónkoviště se skluzavkou, velkou molitanovou stavebnici či dřevěné hry na stěnách. Modrý vůz plný her potěší všechny, co rádi kreslí a čtou nebo řádí v balónkovišti. Tyrkysový vůz je připraven pro cyklisty, k dispozici tu mají kompresor na huštění pneumatik, sadu lepení a základní nářadí pro opravu kola. Cestující mohou rovněž doplnit síly v minibaru s nabídkou drobného občerstvení.
Cyklohráčkem se projedete za jízdné v rámci standardní tarifu Pražské integrované dopravy, Českých drah nebo jednotného tarifu OneTicket. Odjezdy z Prahy jsou plánovány přibližně mezi 8.30 a 9.30, zpět se vlak vrací odpoledne. Místa k sezení se nerezervují, jízdní řády ke konkrétním destinacím budou zveřejňovány na webu pid.cz/cyklohracek.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Paliva ve Středočeském kraji od minulého týdne mírně zlevnila
•Provoz na křižovatce u „Asie“ řídí policisté, řidiči zmatkují
•Na nový povrch v Milínské si ještě počkáme, ŘSD je paralyzováno kvůli policejní razii
Další články
Policie hledá muže z Prahy, má vztah k oblasti Brd
Policisté hledají muže, který odešel z domova, kde nechal dopis na rozloučenou a …
Brdský běžecký pohár 2026: Přes 30 závodů a 300 kilometrů
Harmonogram BBP pro rok 2026 nabízí řadu závodů nejen pro dospělé běžce, ale také v …
COOP zradil slepice i zákazníky a dál obchoduje s utrpením, říká organizace OBRAZ - Obránci zvířat
Organizace OBRAZ - Obránci zvířat bude v pátek 23. ledna v Příbrami protestovat před …
Hasiči z výsuvného žebříku museli otevřít násilím byt
Ve středu 21. ledna před 18. hodinu byli hasiči povoláni k technické pomoci do …
Příbramská rodačka a bývalá moderátorka Rádia Kiss bojuje s těžkou nemocí. V Milíně se chystá benefiční akce
Bára Tlučhořová, rodačka z Příbrami a dlouholetá moderátorka ranního vysílání Rádia …
Přepravní kontroloři mají k dispozici přenosné kamery
V rámci modernizace postupů přepravní kontroly Integrované dopravy Středočeského kraje …
Pohádky do kapsy se vracejí do příbramského divadla
Na Velkou scénu příbramského divadla se vrací oblíbené dětské představení Pohádky do …
Policie ve Středočeském kraji posílila kontroly. Zaměřila se na chodce, cyklisty i technický stav vozidel
Středočeští policisté se ve dnech 15. až 17. ledna zapojili do speciální …
Skauti zvou veřejnost na výrobu zákopových svíček pro Ukrajinu
Příbramští skauti zvou veřejnost k zapojení do celorepublikové sbírky Světlo a teplo …
„Hazard mě dostal do vězení.“ Věznice Bytíz spustila silný projekt pro školy
Věznice Příbram – Bytíz se zapojila do nového preventivního projektu Policie ČR, …
Vězenství





