Chystáte se na dovolenou? Nabídka zájezdů na poslední chvíli bude letos omezená
17. června 2022 (16:44)
foto: pixabay
Už nyní jsou některé nejžádanější prázdninové termíny na konkrétních místech vyprodané.
Vzhledem k rekordním prodejům zájezdů na léto bude letos podle cestovních kanceláří (CK) a agentur nabídka cest na poslední chvíli omezená. Už nyní jsou některé nejžádanější prázdninové termíny na konkrétních místech vyprodané. Poptávka je silná i z jiných zemí, případné další zvyšování dříve nasmlouvaných kapacit bude pro pořadatele zájezdů složité. Přestože se nyní ceny takzvaných last minute nabídek drží na úrovni z minulých let, přes léto mohou kvůli zdražování pohonných hmot či energií růst.
Češi na dovolenou podle marketingového ředitele CK Alexandria Petra Šatného tradičně nejraději vyrážejí v prvním prázdninovém týdnu, který je tak nyní většinou beznadějně vyprodaný. "Rychle se proto začaly plnit i termíny týden před a po něm," řekl. Doplnil, že hoteliéři sledují velký zájem také z dalších států a domluvit tak více kapacit by bylo velmi komplikované, a to i z hlediska zachování dříve nasmlouvaných cen.
"Letošní sezona je specifická, zájem o zájezdy je obrovský a na úplný last moment už se nevyplatí čekat. Hlavní důvody jsou dva – kapacita a cena," uvedl mluvčí CK Fischer Jan Bezděk. Cena leteckého paliva se za posledních několik měsíců podle něj zdvojnásobila, proto předpokládá, že ceny zájezdů letos nebudou během letních měsíců klesat, naopak mohou stoupat.
CK Blue Style už i v případě poptávky u last minute zájezdů eviduje vyšší čísla než před pandemií v roce 2019. "Zájem je opravdu vysoký, a přestože jsme již navyšovali letové kapacity, jsou oblíbené destinace na měsíc červen a červenec téměř vyprodané. Ceny zájezdů reflektují poptávku, přesto jsou pro klienty stále velmi atraktivní," řekla mluvčí CK Ilona Topolová.
Zvyšovat kapacity či přidávat novinky do nabídky se podle mluvčí Kateřiny Pavlíkové stále snaží i Čedok. "V posledních dnech jsme proto například objednali další celý charterový let do turecké Antalye z Prahy i z Brna. Alternativy pro letní dovolenou v nabídce stále jsou, ale pokud mají klienti konkrétní požadavky na destinaci, hotel, termín či požadují nějaké služby, zázemí hotelu nebo jedou na dovolenou ve větším počtu, čekat s rezervací zájezdu by opravdu neměli," uvedla.
Také mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková potvrdila, že současnou vysokou poptávku nabídka zájezdů na poslední chvíli téměř nestačí pokrývat. "Pokud dříve platilo že, kdo si chtěl vybrat dovolenou na konkrétní termín ve vysněné destinaci, neměl s nákupem zájezdu čekat na poslední chvíli, letos to platí dvojnásob," řekla. Upozornila, že malé a střední CK už postupně zdražují. Otálení s výběrem cesty se tak tentokrát podle ní nevyplatí pravděpodobně ani finančně.
Mezi nejoblíbenější cíle Čechů patří podle Topolové řecké ostrovy, Egypt, Tunisko, Turecko a Bulharsko. "Zájem je ale také o destinace, které jsme do naší nabídky přidali pro tento rok jako novinku - jedná se o Kypr, Madeiru nebo kapverdský ostrov Sal," dodala.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Okresní soud reaguje na článek o hrající fontáně. Technologie je podle něj nefunkční a obnova by stála statisíce
Po zveřejnění článku o hrající fontáně na náměstí Arnošta z Pardubic, která je už …
ANKETA
Soutěž: Vyhrajte dvakrát dvě VIP vstupenky na zahájení Silmet Rally Příbram
Silmet Rally Příbram se jede už o nadcházejícím víkendu. A díky generálnímu partnerovi …
SOUTĚŽ
Každý déšť spláchne plast do řek. Jednoduchá síť na kanálu tomu dokáže zabránit
Mikroplasty už nejsou hrozba budoucnosti. Jsou v pitné vodě, v dešti, v lidské krvi i …
ZAJÍMAVOSTI
Po víkendových přeháňkách přijde obrat. Česko čeká návrat tropů, teploty příští týden překročí třicítku
Po krátkém ochlazení se do Česka vrátí pravé letní počasí. Meteorologové očekávají, že …
POČASÍ
Příbramská nemocnice nasadí technologii, kterou má jako první v ČR. Robotické operace začnou 2. září
Oblastní nemocnice Příbram má jako první nemocnice v ČR k dispozici nejnovější …
AKTUÁLNĚ
Fesťáczek Presents poprvé ovládne Lesní divadlo Skalka. Rodiny čeká den plný hudby, divadla i zábavy
Rodinný festival Fesťáczek letos přichází s novým názvem Fesťáczek Presents a vůbec …
AKTUÁLNĚ
Nový hit internetu: Espresso s energy drinkem. Opravdu funguje, nebo je to jen trend?
Sociální sítě v posledních měsících zaplavuje nový nápoj, který si získává stále větší …
ZAJÍMAVOSTI
Brdonoš je plnoletý. 18. ročník přinese změny, které tu ještě nebyly
V Podlesí se chystá 18. ročník triatlonu Brdonoš. Letos s novým konceptem, ale se …
SPORT
Policie varuje: Koloběžkáři riskují pokuty i vážné nehody.
Elektrokoloběžek na silnicích rychle přibývá, s nimi ale i počet přestupků a …
DOPRAVA
Prázdniny na zámku v Bukovanech patří dětem. Příměstské tábory nabízejí hry, výlety i kouzelná dobrodružství
Zámecký areál v Bukovanech se během letních prázdnin proměnil v místo plné dětského …




