27. 8. svátek má Otakar




Chtěla si najít práci, teď jí však hrozí až rok za mřížemi

3. února 2021   (17:57)
Chtěla si najít práci, teď jí však hrozí až rok za mřížemi
foto: pribram.cz, PČR

Založila si účet v bance a společně s aktivačním klíčem a kopií občanského průkazu vše zaslala neznámému muži. Přes účet pak podvodník okradl nejméně dvacet osob, které připravil o 170 tisíc.


Čtyřiadvacetiletá žena si na internetu chtěla najít práci, to však netušila, že místo vysněného zaměstnání jí bude hrozit pobyt za mřížemi. Při hledání na internetových stránkách narazila na inzerát, který jí zaujal, proto kontaktovala muže na email, který byl v inzerátu uveden.

Pachatel, který zde vystupoval jako muž a jednatel firmy ženě uvedl, že je nutné, aby si na své jméno založila nový bankovní účet, kam jí bude následně zasílána výplata. Poté však udělala velmi zásadní chybu a na vyžádání neznámému muži zaslala i fotokopii svého občanského průkazu a aktivační klíč do internetového bankovnictví. Muž s ní poté přestal komunikovat a do internetového bankovnictví jí zamezil přístup a účet začal sám ovládat.
Účet neznámý pachatel využíval k zasílání finančních částek od poškozených osob, které v několika případech podvedl na internetu. Na různých internetových portálech, sloužících k prodeji zboží, využil bankovního účtu čtyřiadvacetileté ženy, kam si nechal zasílat peníze za jím nabízenou elektroniku a zboží na internetových prodejních portálech. Zboží poškozeným osobám nikdy nedodal a takto podvedl a okradl nejméně 20 osob, které zaplatili za nedodané zboží dohromady téměř 170 tisíc korun.
Středočeští kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyřiadvacetileté ženy ze spáchání přečinu legalizace výnosů z trestné činnosti z nedbalosti. Umožnila jiné osobě z nedbalosti zastřít původ nebo zjištění původu jiné majetkové hodnoty ve větší hodnotě, která byla získána trestným činem. Ženě nyní hrozí až rok za mřížemi.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
PČR
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Ve Višňové vypukne Chalupářský teréňák! Děti i dospělí vyběhnou na překážky, večer přijde zábava Ve Višňové vypukne Chalupářský teréňák! Děti i dospělí vyběhnou na překážky, večer přijde zábava Poslední srpnovou sobotu bude ve Višňové pořádně živo. V sobotu 29. srpna se na … AKTUÁLNĚ Stav dálnic a silnic I. třídy bude sledovat diagnostický vůz nové generace Stav dálnic a silnic I. třídy bude sledovat diagnostický vůz nové generace Stav dálnic a silnic první třídy bude od podzimu v Česku sledovat diagnostický vůz … DOPRAVA Dorazí tropy, vzápětí je utnou bouřky. Meteorologové kvůli bouřkám vydali výstrahu Dorazí tropy, vzápětí je utnou bouřky. Meteorologové kvůli bouřkám vydali výstrahu Česko zažívá krátký návrat tropických teplot. Ve čtvrtek teploty vystoupají až k 29 … AKTUALIZOVÁNO Příbramské kino: jednosál, který umí zázraky. Spider-Man přitáhl přes tisíc diváků Příbramské kino: jednosál, který umí zázraky. Spider-Man přitáhl přes tisíc diváků V roce 2019 bylo příbramské kino nejnavštěvovanějším jednosálovým kinem v republice. A … AKTUÁLNĚ Mohou mít tisíce na bydlení, péči i energie. Polovina seniorů si o ně vůbec neřekne Mohou mít tisíce na bydlení, péči i energie. Polovina seniorů si o ně vůbec neřekne Po zaplacení nájmu, energií a léků zůstává některým seniorům jen pár tisíc. Přitom … NEPŘEHLÉDNĚTE Od víkendu začínají v Praze a Středočeském kraji platit běžné jízdní řády MHD Od víkendu začínají v Praze a Středočeském kraji platit běžné jízdní řády MHD S koncem letních prázdnin začínají v Praze a Středočeském kraji platit běžné jízdní … AKTUÁLNĚ Bojíte se výtahu? Pak žijete déle. Studie ukazuje překvapivý efekt schodů Bojíte se výtahu? Pak žijete déle. Studie ukazuje překvapivý efekt schodů Pravidelná chůze po schodech výrazně snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění i … LIFESTYLE Restaurace musí mít registraci. Veterinárná správa varuje před výrobou masných výrobků „na doma“ Restaurace musí mít registraci. Veterinárná správa varuje před výrobou masných výrobků „na doma“ Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje provozovatele restaurací, že pokud ve své … NEPŘEHLÉDNĚTE Sršeň asijská už je v kraji a představuje riziko pro včelstva a hmyz Sršeň asijská už je v kraji a představuje riziko pro včelstva a hmyz V Liběchově na Mělnicku se v červenci a počátkem srpna opakovaně objevil jeden jedinec … AKTUÁLNĚ
Najednou vidíte věci, které byste při laparoskopii neviděli, říká příbramský chirurg o robotickém systému da Vinci Najednou vidíte věci, které byste při laparoskopii neviděli, říká příbramský chirurg o robotickém systému da Vinci Robotická chirurgie přináší chirurgům možnosti, které klasická laparoskopie nenabízí – … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz