ČHMÚ: Požáry budou kvůli teplu a větru na většině území ČR hrozit do pátku
30. dubna 2024 (12:11)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Dnešní nejvyšší teploty v ČR se budou pohybovat od 17 do 22 stupňů, ale kvůli větru bude podle meteorologů pocitová teplota zhruba o tři až pět stupňů nižší.
Riziko vzniku a šíření požárů zůstane kvůli vysokým teplotám a silnému větru do pátku na většině území Česka s výjimkou východu a jihozápadu. Zejména na Českomoravské vrchovině, v severovýchodní polovině Středočeského kraje a v oblasti Frýdlantského výběžku může vítr v nadcházejících hodinách dosahovat rychlosti až 70 kilometrů v hodině, někde bude hodně foukat i ve čtvrtek. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
V některých oblastech kvůli nebezpečí požárů už platí zákaz rozdělávání ohňů a Národní park České Švýcarsko omezil vstup turistů do lesa v nočních hodinách, aby předešel vzniku požárů v souvislosti s ilegálním nocováním a rozděláváním ohňů na území parku.
"Vzhledem k vysokým teplotám a silnějšímu větru bude riziko vzniku požárů přetrvávat až do pátku 3. května na většině území ČR s výjimkou Zlínského, Olomouckého a Moravskoslezského kraje a krajního jihozápadu Čech," uvedli dnes meteorologové a doplnili, že ve čtvrtek, kdy má v některých částech být také silný vítr, budou situaci upřesňovat.
Dnešní nejvyšší teploty v ČR se budou pohybovat od 17 do 22 stupňů, ale kvůli větru bude podle meteorologů pocitová teplota zhruba o tři až pět stupňů nižší. Ve středu a ve čtvrtek má být až 24, případně 25 stupňů. V pátek by mělo už být méně, maximálně 22 stupňů a měly by se na většině území objevit přeháňky.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Ve Středočeském kraji se od úterý nesmí zapalovat oheň, ani na zahradách u lesa
•Oslavte 140 let Sboru dobrovolných hasičů z Dalekých Dušníků
•Na dálnici D4 předjížděl opilý řidič sanitku jedoucí na majácích, nehoda si vyžádala zranění
Další články
Příbram kropí ulice, aby se ochladily. Vydrží to jen chvíli, říká místostarosta
V horkých dnech, kdy teploty v Příbrami stoupají k třiceti stupňům, vyrážejí do ulic …
AKTUÁLNĚ
Objevte kouzlo studánek: Víte, že existuje národní registr pramenů?
Máte rádi chladivou, čistou a pramenitou vodu? Nejčastěji ji vyhledáváme někde na …
ZAJÍMAVOSTI
Tenhle film lidé milují víc než všechny novinky. Proč?
Nové filmy přicházejí každý týden. Premiéra střídá premiéru, streamovací služby chrlí …
ZAJÍMAVOSTI
Příbramské divadlo má prázdniny. Herci ale v srpnu zahrají pod širým nebem
Než se v září znovu otevře opona na domovské scéně Divadla A. Dvořáka Příbram, čeká …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Supercela se zformovala nad Příbramskem. Po nedávných ničivých bouřkách měli lidé znovu důvod ke znepokojení
V úterý přes náš region přešlo několik bouřek. Ta první, nejvýraznější přinesla …
POČASÍ
Řidič při policejní akci nadýchal půl promile. Policie rozdávala nealko piva
Policisté společně s pracovníkem BESIP uspořádali v úterý 14. července v Bohutíně …
DOPRAVA
Na náměstí 17. listopadu je nové mlžítko. Město reagovalo na přání občanů, část veřejnosti má ale obavy
Na náměstí 17. listopadu je nově zprovozněné mlžítko, které má v horkých dnech pomáhat …
AKTUÁLNĚ
Traktor se 17 tunami obilí zablokoval silnici, hasiči museli náklad přečerpat
Dopravní nehoda zemědělské soupravy komplikovala v úterý odpoledne provoz na místní …
AKTUALIZOVÁNO
Středočeští hygienici provedli zatím na táborech 43 kontrol, zjistili dvě závady
Středočeští hygienici od začátku letních prázdnin provedli na dětských táborech 43 …
AKTUÁLNĚ
Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic už roky mlčí. Technologie je pod soudem a ten provoz nechce
Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic měla v létě každou celou hodinu spouštět …
AKTUÁLNĚ




