20. 3. svátek má Světlana




Chcete zvířatům přilepšit nebo je zabít?

2. ledna 2018   (08:29)
Dalších 6 fotografií v galeriiChcete zvířatům přilepšit nebo je zabít?
foto: Stráž CHKO České středohoří

Není právě jednoduché zvolit, co a kolik toho přineseme zvířatům do lesa nebo lesoparku


Dostala se nám do ruky informace, o kterou se s vámi musíme podělit. Je jím natolik důležité zjištění a sdělení, že jej předkládáme v plném znění, doslova alarmující výzvu po uplynulých svátcích i v souvislostech, že řada z lidí se do lesa nebo lesoparku vydala za účelem pomoci zvěři a bez skutečných informací, jaký způsobem, čím a v jakém množství pochutin mohou zvířatům pomoci. Proto žádáme i naše čtenáře, pokud takové úmysly mají, aby se poradili se zkušeným lesníkem nebo myslivcem, popřípadě ho doprovodili do lesa a přímo pod jeho dohledem udělali lesní zvěři radost.

Citujeme:
Dovolte, aby strážci z CHKO České středohoří a Labské pískovce se s Vámi podělili o smutné zjištění, že lidem je absolutně jedno, čím krmí divokou zvěř a poprosili Vás o šíření osvěty a dalšího informování lidí. Domníváme se, že toto bude problém po celé ČR.Tento případ je ze Zámeckého rybníka z Děčína na pomezí CHKO České středohoří, CHKO Labské pískovce, ptačí oblasti Labské pískovce a EVL Dolní Ploučnice.
Dostala se nám do ruky informace, o kterou se …
foto: Stráž CHKO České středohoří

Lidé po několik dnů neustále do rybníka sypali vše co je napadlo a začali si zvěř plést s popelnicí na biologický odpad. Je velmi alarmující, kolik lidí za den a v jakém množství je schopno nasypat zvířatům různé zbytky potravin z domácností. V mžiku do hodiny se obrátilo i klidně několik celých rodin. Normou byl minimálně plný rohlíkový sáček pečiva, častější ale bývala plná igelitka všeho co se doma našlo po ruce. Nikdo vůbec nepřemýšlí kolik toho zvířatům lidi nasypali před nima, že nejsou sami, kdo tam nese balík starých potravin a že by to mohlo dopadnout špatně.
Lidé po několik dnů neustále do rybníka sypali …
foto: Stráž CHKO České středohoří
Bohužel byli i tací, kteří nosili plné velké Kaufland nebo Billa tašky plné různého pečiva. Je velmi zarážející, že lidé nemají vůbec žádné zábrany krmit věcmi jako jsou topinky, chlebíčky, salát, staré špagety, cukroví a hlavně plesnivý chléb. Na některých zvířatech bylo patrné, že už to ani nechtějí a pečivo zůstávalo na vodní hladině, které strážní služba průběžně likvidovala. Smutné bylo, že lidem ani nedochází, že zbytky potravin by vůbec neměly být ponechávany v plastových - zejména igelitových obalech, toto byl také velmi častý nedostatek. Prosíme o další šíření informací a sdíléní.

Davida Boura
Stráž přírody a krajiny CHKO České Středohoří
Bohužel byli i tací, kteří nosili plné velké …
foto: Stráž CHKO České středohoří

Fotogalerie

Chcete zvířatům přilepšit nebo je zabít? (1) Chcete zvířatům přilepšit nebo je zabít? (2) Chcete zvířatům přilepšit nebo je zabít? (3) Chcete zvířatům přilepšit nebo je zabít? (4) Chcete zvířatům přilepšit nebo je zabít? (5) Chcete zvířatům přilepšit nebo je zabít? (6)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
Stráž CHKO České středohoří
autor: MP








Další články

Brdská příroda volá o pomoc: stovky kilometrů tras čekají na dobrovolníky. Začíná se už v pátek Brdská příroda volá o pomoc: stovky kilometrů tras čekají na dobrovolníky. Začíná se už v pátek Dobrovolníci, rodiny s dětmi i milovníci přírody se opět mohou zapojit do tradiční … PŘÍRODA Policie pátrá po muži z Bohutína: Zanechal dopis na rozloučenou a zmizel Policie pátrá po muži z Bohutína: Zanechal dopis na rozloučenou a zmizel Policie vyhlásila pátrání po 54letém Michalu Vaňáčovi z obce Bohutín. AKTUÁLNĚ Nemocnice v Příbrami nasadila špičkovou UV technologii. Pomůže v boji proti infekcím Nemocnice v Příbrami nasadila špičkovou UV technologii. Pomůže v boji proti infekcím Oblastní nemocnice Příbram rozšiřuje své technologické vybavení o moderní UV-C … Galavečer sportu v Příbrami: Kdo se stal nejlepším sportovcem roku 2025? Galavečer sportu v Příbrami: Kdo se stal nejlepším sportovcem roku 2025? Ve čtvrtek 19. března večer se v příbramské divadle koná dlouho očekávaný Galavečer … ON-LINE PŘENOS Který městský problém si podle vás zaslouží „černého Petra“? Který městský problém si podle vás zaslouží „černého Petra“? Příbram funguje dál svým běžným rytmem, ale řada problémů zůstává otevřená. Na přání … ANKETA Řidič při couvání porazil ženu v Příbrami Řidič při couvání porazil ženu v Příbrami Ve čtvrtek 19. března odpoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě se … AKTUÁLNĚ Ceny benzinu a nafty jdou stále nahoru. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u značky Prim Ceny benzinu a nafty jdou stále nahoru. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u značky Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 38,50 Kč do 40,90 … AKTUÁLNĚ Baník zná soupeře pro čtvrtfinále: Čeká ho derby a start série v pátek Baník zná soupeře pro čtvrtfinále: Čeká ho derby a start série v pátek Sezona jde do svého vrcholu a HC Baník Příbram má za sebou úspěšné osmifinále, ve … SPORT Farmářské trhy se vrací do Příbrami. Sezona startuje už tuto sobotu Farmářské trhy se vrací do Příbrami. Sezona startuje už tuto sobotu Oblíbené farmářské trhy jsou zpět. Sezona 2026 odstartuje už tuto sobotu 21. března na … NEPŘEHLÉDNĚTE
Radek Galaš: „True crime je trend. Ale nesmí z nás dělat fanoušky vrahů.“ Radek Galaš: „True crime je trend. Ale nesmí z nás dělat fanoušky vrahů.“ Mgr. Radek Galaš, ředitel Muzea Policie České republiky, působí jako člověk, který se … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz