Chcete zažít pro lidské ucho neslyšitelné netopýří signály?
3. srpna 2020 (17:24)
foto: pribram.cz
O posledním prázdninovém víkendu si můžete prohlédnout zblízka jediné létající savce – netopýry. Zajímavý program bude připraven pro děti i dospělé, nebude chybět ultrazvukový detektor, který zachytí pro lidské ucho neslyšitelné netopýří signály.
Poslední prázdninový víkend patří po celé republice nejen loučení s prázdninami, ale také netopýrům. Osvětová akce zaměřená na jejich ochranu se u nás koná přibližně v 50 lokalitách, řady organizátorů se rozšířily i do tak exotických zemí jako je Egypt, Sýrie, Libanon, Korea, či dokonce i Jižní Amerika. Celkem se této akce zúčastňuje na 40 států celého světa.
V letošním roce chystá Ochrana fauny akci „Noc s netopýry“ také v Příbrami. Základnou se jí stane 29. srpna Junior klub. Děti se mohou od 17 hodin rozběhnout na přírodovědnou stezku, kde si vyzkouší různé hry a úkoly související s tématem. Odměnou jim bude setkání zblízka s ochočenými trvale hendikepovanými netopýry.
Na 19. hodinu si mohou zájemci přijít poslechnout na terasu Junior klubu zajímavosti o netopýrech, kteří žijí přímo v okolí. S nadcházejícím večerem se vydají na procházku k Fialáku. Povede je odbornice z organizace ČESON a využije také ultrazvukový detektor, který zachytí pro lidské ucho neslyšitelné netopýří signály.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jitka Kocíková
Další články
Havarovaný Volkswagen u Hluboše: Řidič vyvázl bez vážnějších zranění
Na silnici u obce Hluboš zasahovaly ve středu odpoledne všechny složky integrovaného …
Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů
Státní veterinární správa (SVS) při kontrole na základě obdrženého podnětu odhalila v …
FOTO
V Březnici zazní poprvé Ota Balage: Rocková legenda spojí síly s mladými talenty v jedinečném hudebním večeru
V Kulturním domě Březnice poprvé vystoupí známý zpěvák Ota Balage + band. A nejen on – …
Otřesný nález na okraji Vranovic: manželský pár tam v domku provozoval ilegální množírnu
Ve Vranovicích u Rožmitálu pod Třemšínem zasahovala v úterý 10. března Policie ČR …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Má mladá generace důvod v Příbrami zůstat? Data i hlasy mladých mluví jasně
Otázka, která se v Příbrami vrací stále častěji: Má mladá generace důvod ve městě …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery
Ve středu 11. března se mezi obyvateli Mníšku pod Brdy začala rychle šířit zpráva o …
AKTUÁLNĚ
Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu
Nové vybavení výrazně posiluje bezpečnost i schopnosti příbramských hasičů při …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko
Spropitné, které už nebude viset v šedé zóně, levnější nealko v restauracích a návrat …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník
V Obecnické ulici zasahovaly v úterý 10. března těsně po 15. hodině všechny složky …
AKTUALIZOVÁNO
Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem
Se sexuálním obtěžováním na pracovišti se v České republice setkala přibližně pětina …




