25. 6. svátek má Ivan

Chcete mít v Příbrami parkourové hřiště, psí park, nebo filmový festival? Je to na vás!

25. května 2019   (17:08)
Chcete mít v Příbrami parkourové hřiště, psí park, nebo filmový festival? Je to na vás!

Od 1. června budete mít šanci rozhodnout, který projekt zvítězí


Do druhého ročníku projektu Společně pro Příbram bylo letos přihlášeno 26 návrhů. Rada města rozhodla, že osmnáct z nich je proveditelných.

Šest projektů, které postoupily do finále, se týkají dětských hřišť. Navrženy jsou jak zbrusu nová dětská hřiště (např. Hřiště pro děti z ubytoven - Pod Čertovým pahorkem 484), tak rekonstrukce hřišť stávajících (např. Hřiště Na Cvičně by T. J. Sokol rád předělal na hřiště parkourové). Ve hře je i třímetrová umělá horolezecká stěna se 110 úchyty pro pět "horolezců" najednou. Našich nejmenších se týká i umístění zpomalovacích pruhů v průchodu z ulice Hornická k Základní škole a Gymnáziu pod Svatou Horou a k Waldorfské škole.

Pokud vyhraje návrh pana Jaroslava Malého, z prostoru Střelovny, ve stoupajícím terénu směrem k MŠ Rybička, vznikne malé přírodní hlediště pro pořádání drobných kulturních akcí.


 

Do druhého ročníku projektu Společně pro …
Pejskařům se bude líbit návrh paní Dominiky Vařekové na vybudování psího parku, tzv. bezvodítkové zóny, na západním břehu Fialova rybníku. Filmovím nadšencům zase nápad pana M. Blažeje pořádat v Příbrami Febiofest.

Z minulého ročníku soutěže znáte například projekt Luční kvítí nad Haldou - relaxace/venkovní výuka (minule na 5. místě) a Drkoláč (7. místo).


Pozornosti příbramáků neunikl ani Lesopark Litavka (oprava mlatové cesty), lávka přes Litavku na cyklostezce Beroun-Příbram, či parkoviště v Jiráskových sadech.

Pejskařům se bude líbit návrh paní Dominiky …
U jednotlivých návrhů radní mimo jiné posuzovali, zda jsou projekty reálné z hlediska financí a časové náročnosti. V hledáčku měli i to, zda návrh není v rozporu s plánovanými akcemi města.

V kolizi s již běžícím projektem města byl například projekt Avalon a Fan park Valle di Ledro Příbram. Oba projekty se překrývají se záměrem města Příbram revitalizovat Čekalíkovský rybník a zde pak připomenout vysídlení obyvatel z Valle di Ledro. 

Návrh na odhlučnění Nového rybníka byl automaticky vyřazen, a to z důvodu nesplnění podmínky veřejné prezentace. Stejně dopadl i projekt Na krajinu prší, ve kterém pan Zdeněk Meisner navrhuje vyměnit trysky u kašny na Václavském náměstí tak, aby ze všech čtyř stran na kámen pršelo a mlžilo.

Zajímavý návrh na úpravu stávajících prostor příbramského Hasičského muzea nevyhověl z důvodu předpokládaných vyšších nákladů, než jsou možnosti participativního rozpočtu.

Od 1. června budete mít šanci rozhodnout, který projekt zvítězí.

Hlasování proběhne anonymně prostřednictvím elektronické hlasovací platformy D21 s použitím kladných a záporných hlasů. Hlasovat budete moci ZDE.

Hlasovat bude možné také fyzicky, a to na městském úřadě. Úředníci budou disponovat sadou unikátních PIN kódů, jež budou přidělovat občanům, kteří nedisponují mobilním telefonem. Výsledky hlasování budou do konce června zveřejněny na slavnostním vyhlášení vítězných projektů, jehož přesné datum bude upřesněno v průběhu projektu.

Se začátkem realizace vítězných projektů se počítá v září 2019.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mir foto T.J.Sokol PříbramDalší články

Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu V pátek 21. června měli občané možnost předkládat připomínky ke stavbě obchvatu. Své námitky podalo i samotné město 25. června 2019   (12:52) Alka má nové vedení Alka má nové vedení Novou ředitelkou je Mgr. Lenka Mottlová, která má mnohaleté zkušenosti s řízením a rozvojem sociálních služeb pro cílovou skupinu osob se zdravotním postižením. 25. června 2019   (09:51) Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Při sobotních dopravních nehodách bylo zraněno 11 osob, pro pět z nich přilétl vrtulník 25. června 2019   (07:31) Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Venkovní bazén pojede tento týden ve víkendovém režimu a otevře již v 11 hodin 25. června 2019   (06:01) Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Dechová zkouška u dotyčného vykázala hodnotu bezmála tři promile alkoholu. 24. června 2019   (19:41) ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den V létě dojde k omezení provozu ORL v areálu I. Akutní případy ošetří ambulance na Zdaboři, ale pouze v některých dnech 24. června 2019   (16:19) Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Agresorovi hrozí deset let za mřížemi 24. června 2019   (13:59) Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Pro děti, které zůstávají v době prázdnin ve městě, zůstanou v době letních prázdnin otevřena některá školní hřiště 24. června 2019   (12:49) Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Společnost CVP Galvanika z Příbrami obsadila v prestižní soutěži "Ocenění českých lídrů" první místo za celý Středočeský kraj. 24. června 2019   (10:22) PR S plavčíky na Nováku se zatím nepočítá, bylo by jich třeba příliš mnoho S plavčíky na Nováku se zatím nepočítá, bylo by jich třeba příliš mnoho Podle norem by v areálu muselo být několik desítek plavčíků. 24. června 2019   (08:32)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz