17. 9. svátek má Naděžda

Chcete mít v Příbrami parkourové hřiště, psí park, nebo filmový festival? Je to na vás!

25. května 2019   (17:08)
Chcete mít v Příbrami parkourové hřiště, psí park, nebo filmový festival? Je to na vás!

Od 1. června budete mít šanci rozhodnout, který projekt zvítězí


Do druhého ročníku projektu Společně pro Příbram bylo letos přihlášeno 26 návrhů. Rada města rozhodla, že osmnáct z nich je proveditelných.

Šest projektů, které postoupily do finále, se týkají dětských hřišť. Navrženy jsou jak zbrusu nová dětská hřiště (např. Hřiště pro děti z ubytoven - Pod Čertovým pahorkem 484), tak rekonstrukce hřišť stávajících (např. Hřiště Na Cvičně by T. J. Sokol rád předělal na hřiště parkourové). Ve hře je i třímetrová umělá horolezecká stěna se 110 úchyty pro pět "horolezců" najednou. Našich nejmenších se týká i umístění zpomalovacích pruhů v průchodu z ulice Hornická k Základní škole a Gymnáziu pod Svatou Horou a k Waldorfské škole.

Pokud vyhraje návrh pana Jaroslava Malého, z prostoru Střelovny, ve stoupajícím terénu směrem k MŠ Rybička, vznikne malé přírodní hlediště pro pořádání drobných kulturních akcí.


 

Do druhého ročníku projektu Společně pro …
Pejskařům se bude líbit návrh paní Dominiky Vařekové na vybudování psího parku, tzv. bezvodítkové zóny, na západním břehu Fialova rybníku. Filmovím nadšencům zase nápad pana M. Blažeje pořádat v Příbrami Febiofest.

Z minulého ročníku soutěže znáte například projekt Luční kvítí nad Haldou - relaxace/venkovní výuka (minule na 5. místě) a Drkoláč (7. místo).


Pozornosti příbramáků neunikl ani Lesopark Litavka (oprava mlatové cesty), lávka přes Litavku na cyklostezce Beroun-Příbram, či parkoviště v Jiráskových sadech.

Pejskařům se bude líbit návrh paní Dominiky …
U jednotlivých návrhů radní mimo jiné posuzovali, zda jsou projekty reálné z hlediska financí a časové náročnosti. V hledáčku měli i to, zda návrh není v rozporu s plánovanými akcemi města.

V kolizi s již běžícím projektem města byl například projekt Avalon a Fan park Valle di Ledro Příbram. Oba projekty se překrývají se záměrem města Příbram revitalizovat Čekalíkovský rybník a zde pak připomenout vysídlení obyvatel z Valle di Ledro. 

Návrh na odhlučnění Nového rybníka byl automaticky vyřazen, a to z důvodu nesplnění podmínky veřejné prezentace. Stejně dopadl i projekt Na krajinu prší, ve kterém pan Zdeněk Meisner navrhuje vyměnit trysky u kašny na Václavském náměstí tak, aby ze všech čtyř stran na kámen pršelo a mlžilo.

Zajímavý návrh na úpravu stávajících prostor příbramského Hasičského muzea nevyhověl z důvodu předpokládaných vyšších nákladů, než jsou možnosti participativního rozpočtu.

Od 1. června budete mít šanci rozhodnout, který projekt zvítězí.

Hlasování proběhne anonymně prostřednictvím elektronické hlasovací platformy D21 s použitím kladných a záporných hlasů. Hlasovat budete moci ZDE.

Hlasovat bude možné také fyzicky, a to na městském úřadě. Úředníci budou disponovat sadou unikátních PIN kódů, jež budou přidělovat občanům, kteří nedisponují mobilním telefonem. Výsledky hlasování budou do konce června zveřejněny na slavnostním vyhlášení vítězných projektů, jehož přesné datum bude upřesněno v průběhu projektu.

Se začátkem realizace vítězných projektů se počítá v září 2019.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mir foto T.J.Sokol PříbramDalší články

Hořící vůz skončil v příkopu Hořící vůz skončil v příkopu Řidič vyvázl bez zranění 17. září 2019   (17:32) Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Ochrana fauny ČR představila dětem zvířata, žijící v minizoo na Novém rybníku. 17. září 2019   (16:35) Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Během dvou dnů řešili příbramští policisté tři vloupání do objektů. 17. září 2019   (14:03) Kriminalisté obvinili dva dealery drog. Jeden se hájil tím, že konopí pěstuje, protože se mu rostlinka líbí Kriminalisté obvinili dva dealery drog. Jeden se hájil tím, že konopí pěstuje, protože se mu rostlinka líbí Dva bratři ve věku přes 40 let prodávali na Příbramsku drogy. Při své činnosti sice nespolupracovali, ale rozhodně si nepřekáželi. Každý měl svou specializaci, jeden se zaměřoval na kokain, druhý na marihuanu a pervitin. 17. září 2019   (13:06) Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma Na program včerejšího jednání Rady města byl opětovně zařazen bod týkající se placeného parkování pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P 17. září 2019   (10:21) Věznice Příbram chystá cvičení: Převrácený autobus a vězni na útěku Věznice Příbram chystá cvičení: Převrácený autobus a vězni na útěku V souvislosti s cvičením bude vyhlášen trauma plán. 17. září 2019   (09:02) Nohu z plynu! Kde tento týden budou policisté měřit rychlost? Nohu z plynu! Kde tento týden budou policisté měřit rychlost? Přinášíme informace o místech, kde se budou zdržovat policisté. 17. září 2019   (07:53) Úřady odmítly omezit rychlost v centru obce Kamýk nad Vltavou, nesouhlasí ani s vyznačením přechodů pro chodce Úřady odmítly omezit rychlost v centru obce Kamýk nad Vltavou, nesouhlasí ani s vyznačením přechodů pro chodce V centru obce je komunikace zúžena a je bez chodníku, lidé tedy musí vždy sejít na vozovku. Omezení rychlosti je však podle úřadů zbytečné 17. září 2019   (06:13) Čeká nás krutá zima. Nejen zvířata, ale už i zloději mají tendenci obalovat svá těla tukem Čeká nás krutá zima. Nejen zvířata, ale už i zloději mají tendenci obalovat svá těla tukem Nedovolená konzumace je momentálně velmi trendy 16. září 2019   (17:59) Na ulici Bratří Čapků kdosi vystěhoval půlku obývacího pokoje Na ulici Bratří Čapků kdosi vystěhoval půlku obývacího pokoje Příbramské Technické služby denně po městě zlikvidují kolem jedné tuny odpadů z černých skládek 16. září 2019   (15:27)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz