20. 8. svátek má Bernard

Chcete klidný víkend? Odjeďte do města

14. srpna 2019   (18:18)
Chcete klidný víkend? Odjeďte do města

Obce řeší stížnosti na hluk ve dnech pracovního klidu. Tam, kde nepomůže sousedská dohoda, nastupují s obecními vyhláškami


Jedním z největších výhod bydlení na venkově je bezpochyby klid. Žádný extrémní hluk z neustále projíždějících aut či od osob pohybujících se ve dne v noci po ulicích. Možnost klidného nedělního oběda na terase, odpoledního relaxu na vlastní zahradě. Typická venkovská idylka se však poslední dobou stává pomalu ale jistě vzácností. Zvláště v letním období se obcemi o víkendech místo zvukomalebného zpěvu ptactva line zvuk různých sekaček, cirkulárek a motorových pil. Nejlépe v neděli a v pravé poledne. Co tedy s tím? Tam, kde nepomůže sousedská dohoda, nastupují obce s vyhláškami.

Jednou z obcí, která byla nucena zabývat se stížnostmi na hlučné sousedy, je Kosova Hora. Zde již od roku 2014 platí Obecně závazná vyhláška o ochraně nočního klidu a regulaci hlučných činností.

V čl. 3 odst. 2 tohoto dokumentu je řečeno, že „každý je povinen zdržet se o nedělích a státem uznaných dnech pracovního klidu v době 6:00 do 9:00 hodin a od 12:00 do 22:00 hodin veškerých prací spojených s užíváním zařízení a přístrojů způsobujících hluk, např. sekaček na trávu, cirkulárek, motorových pil, křovinořezů.

„Bohužel, praxe je zcela jiná. V poslední době se množí stížnosti na porušování tohoto nařízení, a to především v neděli odpoledne. Prosíme vás tedy, nezapomínejte dodržovat tuto vyhlášku a tím i základní pravidla lidské slušnosti a dobrého soužití,“ stojí na webových stránkách obce.

Jaké máte zkušenosti vy?  Máte ohleduplné sousedy nebo odjíždíte na víkendy za klidem do města?           

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto pixabayDalší články

Brdská vřesoviště jsou v plném květu Brdská vřesoviště jsou v plném květu Vřesoviště vznikla v Brdech na dopadových plochách. Jsou nevídaného rozsahu a v této zeměpisné šířce a nadmořské výšce v Evropě zcela unikátní 20. srpna 2019   (11:46) Neznámý pachatel okradl sedlčanské hasiče Neznámý pachatel okradl sedlčanské hasiče Vzniklá škoda byla stanovena na 15 tisíc korun. 20. srpna 2019   (09:23) ČOI: Nedostatky má polovina kontrolovaných hraček ČOI: Nedostatky má polovina kontrolovaných hraček Nedostatky se většinou opakují. 20. srpna 2019   (08:32) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl Výtěžek z této akce bude použit ve prospěch místních psích a kočičích útulků 20. srpna 2019   (06:19) Rostou! Houbaři nosí plné koše Rostou! Houbaři nosí plné koše V posledních dnech konečně nosí houbaři domů plné košíky. 19. srpna 2019   (18:46) Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony Černého mrzí neúspěch i kvůli fanouškům, kteří mu vyjadřovali po několik dní opět obrovskou podporu! 19. srpna 2019   (15:38) Video: Chodec přebíhající silnici u Cukráku nepřežil střet s projíždějícím autem Video: Chodec přebíhající silnici u Cukráku nepřežil střet s projíždějícím autem V neděli odpoledne omezila vážná dopravní nehoda provoz na silnici I/4 19. srpna 2019   (12:51) Psí útulek v Lazci má další dva nové nalezence Psí útulek v Lazci má další dva nové nalezence Oba dva kříženci byli odchyceni v Příbrami 19. srpna 2019   (10:36) Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Úprava kruhového objezdu byla potřeba po nasazení delších autobusů na trase do Prahy 19. srpna 2019   (08:38) Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolník by měl být empatický a otevřený člověk. Je dobré, když se dokáže na pacienta napojit a vycítit, zda je zrovna vítán, či zda pacient nemá zájem o společnost, protože i to se může stát, říká Mgr. Dina Rišianová, koordinátorka dobrovolníků Amelie 19. srpna 2019   (06:18)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz