15. 3. svátek má Ida

Chcete být v novém roce ve formě? Poradíme jak na to

7. ledna 2015   (15:40)
Chcete být v novém roce ve formě? Poradíme jak na to
foto: sxc

Článek vznikl ve spolupráci se sportovním klubem Oxygen.



Po Vánocích, které většina z nás strávila u televizních pohádek s mísou cukroví po své pravici, nastal nový rok a s ním i doba novoročních předsevzetí. Jedním z těch nejčastějších je přání spálit po novém roce přebytečná kila a být v dobré tělesné kondici. V několikadílném seriálu, který připravujeme s šéftrenérkou sportovního klubu Oxygen Lenkou Chlebnovou, se vám pokusíme poradit jak na to.

Časové možnosti – V první řadě je třeba se zamyslet nad tím, jaké máme časové dispozici a kolikrát týdně můžeme fyzickou aktivitu vykonávat. Je třeba určit reálné číslo a ne euforický odhad, který stejně budeme dodržovat jen v prvním týdnu. Podle časových možností je třeba správně vybrat aktivitu, která by měla být jako aerobní, tak i silová pro tvorbu svalové hmoty. Nejdůležitější je však to, aby nás nová aktivita bavila a chodili jsme na ní rádi.

Motivace – Je dobré si uvědomit, co od cvičení očekáváme a také to, že vysněnou postavu nezískáme během několik dní. Pokud přeci jen chceme vidět rychleji výsledky, je dobré zahrnout pro začátek více aerobní aktivity, která je ideální pro spalování tuků. Nutné je ovšem i upravit jídelníček. Za pomoci odborníka, který sestaví stravovací plán a také trénink, mohou být výsledky patrné již po prvních 14 dnech, kdy je tělo ochotné si tzv. utáhnout opasek o něco více.

Kvalitní fitcentrum je důležitější než hezké tričko – Dalším faktorem, který bude pro někoho důležitý, je cena. Otázku lze podle Lenky Chlebnové přeformulovat na „Kolik investovat do svého zdraví?.“ Odpovědí by pak mělo být co nejvíce je v našich možnostech. Výběr fitcentra by měl být hodnocen především podle jeho vybavení, profesionality lektorů a také celkového dojmu. Investice do kvalitního fitness centra je tak mnohem důležitější než outfit na cvičení, který si můžeme koupit až za nějaký čas.

Jídlo vs. Cvičení 1:1 – Velkou chybou mnoha začátečníku je také to, že se orientují pouze na aktivity, při kterých tělo spaluje přebytečné tuky. Podle Chlebnové je třeba také vybudovat aktivní svalovou hmotu, která spaluje energii a zabraňuje tak opětovnému nabrání kil. Mnoho lidí si také neuvědomuje, že stejnou váhu jako naše úsilí v posilovně, má i to, co přes den sníme. Kvalitní trenér by vám měl poradit, jak oboje upravit tak, abyste dosáhli co největších zlepšení.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu! Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu! Milovníci sladkého, pozor. Hledáme podnik, kde v Příbrami dělají ty nejlepší dorty, … ANKETA Policisté hledají čtrnáctiletou Vanesu. Naposledy byla viděna v Mníšku pod Brdy Policisté hledají čtrnáctiletou Vanesu. Naposledy byla viděna v Mníšku pod Brdy Policisté z Příbrami vyhlásili pátrání po čtrnáctileté Vanese Badžové, která odešla z … Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou S příchodem jara se v českých lesích a hájích začínají objevovat první porosty … NEPŘEHLÉDNĚTE Hvězda Četnických humoresek Alena Antalová v Příbrami: „Každý den mě učí.“ Hvězda Četnických humoresek Alena Antalová v Příbrami: „Každý den mě učí.“ Festival Sherlock v příbramském Divadle Antonína Dvořáka přivítal herečku Alenu … ROZHOVOR Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků Samoobslužné pokladny rozdělují zákazníky skoro jako politické názory. Jedni je … Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu Zmrzliny s netradičními příchutěmi nejsou nic nového. Svět už viděl česnekovou, … ZAJÍMAVOSTI Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená Vojenské lesy a statky ČR (VLS) vydaly varování všem návštěvníkům. V pondělí 16. a v … NEPŘEHLÉDNĚTE Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet Povinný sběr bioodpadu v Příbrami vyvolal mezi částí veřejnosti silné reakce. Někteří … NEPŘEHLÉDNĚTE Učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka zahrají benefiční koncert pro dětské pacienty Učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka zahrají benefiční koncert pro dětské pacienty Tradice pomoci pokračuje – učitelé hudby a zpěvu připravili koncert na podporu … NEPŘEHLÉDNĚTE
Policie v Příbrami rozdávala pokuty: Nepřipoutaní, mobily, drogy i zákazy řízení Policie v Příbrami rozdávala pokuty: Nepřipoutaní, mobily, drogy i zákazy řízení Policisté se v týdnu zaměřili na speciální dopravní kontrolu, která byla zaměřena … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz