Chata Granit si v prvním roce provozu pod organizací SZM Příbram vedla velmi obstojně
30. ledna 2023 (16:59)
foto: Sportovní zařízení města Příbrami
Granit má za sebou první ukončený rok provozu po celkové rekonstrukci interiérů. Návštěvnost byla velmi dobrá, výnosy za rok 2022 činí téměř 1 475 000 korun. Rozjíždí se také nové mimosezonní aktivity.
Přestože počasí začalo přát lyžařům spíše až po přelomu roku 2022 a 2023, cestu na Granit si i tak našlo na konci roku mnoho Příbramanů. Celkově za rok 2022 Chata Granit přivítala 1100 hostů a průměrná doba pobytu činila 3 noci. „Návštěvnost a pěkný obrat chaty Granit nás moc těší. Nemalá část zisků se opět do chaty vrací v podobě oprav, údržby, investic a dalších nákladů, nicméně se nám podařilo dostat toto středisko v provozní bilanci do zelených čísel, a to vnímám jako velké pozitivum, s ohledem na každoroční ztrátovost v minulých letech,“ říká ředitel Sportovního zařízení města Příbram Jan Slaba.
Atraktivitu ubytování v tzv. okurkové sezoně, což jsou na horách obecně méně vytížená období na jaře a na podzim, zvyšuje chata Granit různými organizovanými aktivitami. „Pořádáme například závody v kárách, karneval na lyžích, promítání letního kina či sousedské grilování, doprovázené programem pro děti. Dále spolupracujeme na akcích s jinými zařízeními v okolí a nově pořádáme vlastní kreativní víkendy s bohatým programem,“ říká Petr Hruška, manažer provozu chaty Granit.
Nastavený trend cílení na všechny věkové kategorie, rodiny, ale také různé organizované skupiny, školy a školky, chce chata Granit rozvíjet i v dalším období. „Budeme nadále usilovat o podporu společensky kulturní oblasti, například prostřednictvím rozšířené naučné stezky plné úkolů a zajímavostí nebo kreativních víkendů zaměřených na rodiče a děti. Dále pracujeme na rozvíjení sportovních aktivit. V okolí jsou již dlouhodobě pořádány různé přednášky, závody a sportovní akce, na kterých se snažíme participovat. Podpora aktivních seniorů, sportovních klubů a různých zájmových skupin je jedním z důležitých faktorů strategie provozu chaty Granit,“ dodává Hruška.
K poslední změně v ceníku služeb chaty Granit došlo v srpnu 2022, s účinností od 1. prosince 2022. Rok je nově rozdělen do tří sezon, zdražení se dotklo pouze letní a zimní sezony, ceny ubytování v mimosezoně se prozatím provozovatel rozhodl zachovat a udělat tak vstřícný krok směrem k návštěvníkům. „Zdražování mimosezony není na programu ani nyní, kompletní ceník najdou zájemci na webových stránkách chaty Granit,“ doplňuje závěrem Slaba.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Sportovní zařízení města Příbrami
autor: Miroslava Kozohorská
Související
•Ředitel příbramské galerie: V únoru pokřtíme „olověné noviny“
•V Hornickém muzeu se uskuteční tradiční masopustní průvod a lidová veselice
•Oblíbená anketa Sportovec Příbramska 2022 se vrací ve velkém stylu
Další články
Glow up není jen o vzhledu. Skutečná změna začíná úplně jinde
Sociální sítě jsou plné proměn „před a po“, které slibují rychlý glow up. Realita ale …
LIFESTYLE
Malá radost ve velkém stresu: Jak si Příbramáci dobíjejí baterky? Řekněte svůj názor
Stres. Slovo, které dnes slyšíme častěji než „dobrý den“. Práce, povinnosti, neustálé …
ANKETA
Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami
Odpoledne a v noci se přes některé naše území přeženou silné bouřky s přívalovými …
AKTUÁLNĚ
Představenstvo nemocnice odvolalo z vedení Stanislava Holobradu
MUDr. Stanislav Holobrada byl odvolán z funkce předsedy představenstva Oblastní …
Příbram vypíše novou zakázku na čistírnu, zhotovitel by mohl být znám v září
Příbram vypíše novou zakázku na rekonstrukci čistírny odpadních vod. Původní tendr za …
AKTUÁLNĚ
MOTOTECHNA, jak ji neznáte! V neděli se místo promění na sousedský dvůr
Prostor před bývalou Mototechnou u Boženy Němcové většina lidí míjí bez povšimnutí. …
AKTUÁLNĚ
Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek
Myslíte si, že máte svůj mobil pod kontrolou? Že pár minut na Reels, TikToku nebo …
LIFESTYLE
PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic
Situace kolem afrického moru prasat (AMP) se v příhraničí dramaticky zhoršuje. …
AKTUÁLNĚ
Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve
Do Krevní challenge se zapojily střední školy z Příbramska. Během několika měsíců se …
Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky?
Tenhle týden začal příjemnými letními teplotami, ale blíží se změna počasí. Podle …
AKTUÁLNĚ




