Charitativní jarmark podpoří seniory. Zapojit můžete i vlastní ruce
8. listopadu 2024 (14:00)
foto: ilustrační, Pixabay – wal_172619
Dobročinný trh pořádá spolek Babíkov v sobotu 9. listopadu v příbramské sokolovně. Kromě nákupu výrobků a programu pro děti jste zváni také ke společnému háčkování, pletení či vyšívání.
Neziskový spolek Babíkov pořádá v tomto měsíci již druhou akci, jejímž cílem je získat finance na jeho fungování. Po dobročinném bazaru, který proběhl o minulém víkendu, zve v sobotu 9. listopadu na charitativní jarmark v příbramské sokolovně. „Prostřednictvím této akce bychom chtěli získat peníze na další materiál, který využijeme při naší pomoci lidem v domovech pro seniory, nemocnicích a jinde,“ říká zakladatelka spolku Babíkov Gabriela Šejbová.
Jarmark bude otevřen od 11.00 do 16.00. Kromě stánků s výrobky se zde budou prezentovat neziskové organizace a přichystán je program pro děti – malování na obličej, tvořivá dílna a divadélko (od 15.00). „Naše seniorky připraví kávu a zakoupíte od nich i něco dobrého na zub. Zájemci s námi mohou posedět a něco hezkého uháčkovat,“ doplňuje další aktivity Gabriela Šejbová. Pokud raději pletete nebo vyšíváte, neváhejte si vzít svoji oblíbenou ruční práci s sebou a připojit se.
Spolek Babíkov aktivně začleňuje seniory do společenského dění. Sami vytvářejí výrobky a dárky např. bavlněné čepičky pro onkologicky nemocné děti nebo pletené ponožky pro dlouhodobě nemocné pacienty. Spolek rovněž organizuje módní přehlídky s účastí modelek ve zralém věku nebo dny krásy v domovech pro seniory.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Sledujte s námi online zasedání zastupitelstva, na programu bude pyrotechnika nebo změna územního plánu v lokalitě Fantova louka
Ve středu 3. prosince od 16:00 hodin se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka (čp. …
ON-LINE PŘENOS
Vandalismus v Příbrami: Zničené i ukradené adventní dekorace, světelný beránek za 40 tisíc je pryč
Advent sotva začal a už se ptáme: zůstane nám vůbec něco z vánoční výzdoby do Vánoc? V …
FOTOGALERIE
Nehoda osobáku a nákladního vozu komplikují dopravu v křižovatce s Dobříšskou ulicí
V křižovatce silnic III/11417 a I/18 v Dobříšské ulici v Příbrami se stala ve středu …
Fantovu louku v Příbrami čeká změna. Zastupitelé budou ve středu řešit územní plán i stavební uzávěru
Na středečním 3. prosince zasedání zastupitelstva města Příbram se bude projednávat …
Nepříjemný budíček zažili obyvatelé Březnické ulice, zasahovali tam záchranáři a hasiči museli evakuovat
Do ulice najížděly sanity, hasičské vozy i policie, aby prověřili nahlášenou zvýšenou …
Stavba v Jiráskových sadech uzavře vjezd do ulice Gen. R. Tesaříka
Jiráskovy sady procházejí rozsáhlou rekonstrukcí, která zahrnuje i výkopové práce při …
Zamilovaný velvyslanec: víkend, který otřese ambasádou a rozesměje publikum
Když se diplomatický protokol sesype pod tíhou lásky, tajností a nečekaných návštěv, …
Advent a Vánoce na Svaté Hoře: čas světla, zpěvů a setkání
Svatá Hora vstoupila do adventu sérií rorátů, koncertů a tradičních setkání, která …
Na obnovu památek má Středočeský kraj pro rok 2026 připraveno 64 milionů korun
Krajští zastupitelé projednali a schválili Program 2026 pro poskytování dotací na …




