18. 7. svátek má Drahomíra

Charitativní akce Walden vloni podpořila studium dívek v Indii, letošní dary dostane africká školka

20. září 2022   (06:26)
Charitativní akce Walden vloni podpořila studium dívek v Indii, letošní dary dostane africká školka
foto: Waldorfská škola Příbram / se souhlasem

Sbírku pořádanou Waldorfskou školou Příbram v sobotu 24. září doprovodí divadelní a hudební program. Na Dvořákově nábřeží u Hořejší Obory začíná ve 13.00.


Celosvětová sbírková akce Waldorf One World Day (WOW Day) umožňuje rozvoj waldorfských vzdělávacích institucí zejména v rozvojových zemí. V sobotu 24. září se uskuteční také v Příbrami. Charitativní akci zaštiťuje místní Waldorfská škola, v loňském roce putoval výtěžek do školy v indickém Daribari.

„Právě jsem se dozvěděl, že u příležitosti WOW Day jste nám poskytli 1090 euro. Je to úžasný dar, který nám pomůže pokračovat ve vzdělávací práci v této odlehlé části Indie, kde se dívky stále vdávají ve dvanácti nebo třinácti letech, pokud je nemůžeme udržet ve škole,“ ocenil v dopise poskytnutou pomoc ředitel školy Jacques Monteaux. Účelem sbírky je podpořit vzdělávání v chudých a sociálně odlišných lokalitách, ve kterých dětství mnohdy provází těžká realita.
Letošní akce, jež nese přívětivější český název Walden, poprvé proběhne mimo areál Waldorfské školy Příbram. Kulturní program s divadlem, živou hudbou i autorským čtením začne ve 13.00 na Dvořákově nábřeží. Na místě najdete prodejní stánky, bazar s použitým zbožím a nebude chybět občerstvení. Příjemcem darů se stane škola Acacia Three Nursery School v Africe.
Letošní akce, jež nese přívětivější český …
foto: Waldorfská škola Příbram

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Waldorfská škola Příbram
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Záchranná akce se šťastným koncem: Hasiči ruku v ruce s ochránci přírody vyprostili z pasti malou vydru Záchranná akce se šťastným koncem: Hasiči ruku v ruce s ochránci přírody vyprostili z pasti malou vydru Profesionální hasiči ze Sedlčan spěchali na pomoc záchranné stanici do obce Příčovy. V … AKTUÁLNĚ „Tohle jsme nečekali.“ Co lidi při prodeji nemovitosti nejvíc překvapí? „Tohle jsme nečekali.“ Co lidi při prodeji nemovitosti nejvíc překvapí? Co nám říkají klienti: „Myslel jsem si, že nejtěžší bude najít kupujícího.“ Tohle je … PR Pražský okruh bude v noci z 18. na 19. července zcela uzavřen. Demolují se dva nadjezdy, doprava pojede přes Strakonickou a tunely Pražský okruh bude v noci z 18. na 19. července zcela uzavřen. Demolují se dva nadjezdy, doprava pojede přes Strakonickou a tunely Řidiče čeká významné noční omezení na Pražském okruhu. V noci ze soboty 18. července … BLESKOVÁ ZPRÁVA Příbramská nemocnice má za sebou první rok jednodenní chirurgie. Moderním oddělením prošlo téměř 900 pacientů Příbramská nemocnice má za sebou první rok jednodenní chirurgie. Moderním oddělením prošlo téměř 900 pacientů Oddělení jednodenní péče Oblastní nemocnice Příbram slaví první rok provozu. Od svého … ZDRAVOTNICTVÍ Festival chutí, vůní a rytmů znovu oživí Březnici. Třetí ročník nabídne speciality z celého světa i pestrý hudební program Festival chutí, vůní a rytmů znovu oživí Březnici. Třetí ročník nabídne speciality z celého světa i pestrý hudební program Březnické staré kluziště se promění 18. července v místo, kde se setkají chutě, vůně i … Mladí střelci z Příbrami překvapili Evropu. Co je za jejich úspěchem? Mladí střelci z Příbrami překvapili Evropu. Co je za jejich úspěchem? Ve veřejných debatách se střelba často objevuje jako téma rizika. Zbraně jako hrozba, … SPORT Čolka horského můžete objevit i v lesní louži Čolka horského můžete objevit i v lesní louži Na první pohled zaujme pestré vybarvení samečka čolka horského během období … POZNÁVÁME BRDY Bez nich bychom nepřežili Bez nich bychom nepřežili V sobotu 18. července 2026 od 10 do 16 hodin nahlédnete v Ochranné stanici fauny v … PŘÍRODA Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem Příjemná hudba, letní drinky, posezení u vody a pohodová atmosféra. To vše nabídne … KULTURA
Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,50 Kč do 41,50 Kč … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz