3. 4. svátek má Richard

Charita dělá vše, aby zůstala nablízku potřebným. Nemá se však čím chránit

21. března 2020   (06:50)
Charita dělá vše, aby zůstala nablízku potřebným. Nemá se však čím chránit
foto: pribram.cz

Charita Příbram bojuje s akutním nedostatkem roušek. Prosí veřejnost o pomoc


Situace ve světě i u nás se v souvislosti s rizikem šíření koronaviru každý den mění. Lidé v Charitě se na tyto změny snaží přesto neustále reagovat tak, aby mohli i nadále zůstat nablízku potřebným. Terénní pracovnice i nadále zajišťují péči o klienty v jejich domácím prostředí. Bohužel ani této záslužné činnosti se nevyhnul akutní nedostatek ochranného materiálu. „Na dodávku zdravotnických prostředků čekáme jako na smilování. Jsme přece jen v první linii a potřebujeme chránit sebe i pacienty,“ říká Ludmila Kučerová, členka krizového štábu Charity.

Příbramská pobočka Charity ČR, která se stará o seniory v našem regionu, také dělá vše pro to, aby zůstala nablízku potřebným. Bohužel však i zde bojují s nedostatkem ochranných prostředků. Obrací se proto na širokou veřejnost s prosbou o pomoc.
„Vzhledem k aktuální situaci a nedostatku roušek a dalších zdravotnických potřeb prosíme jménem Charity Příbram veřejnost a naše spoluobčany o pomoc. I my se potýkáme s akutním nedostatkem ústenek pro výkon naší činnosti. Každý den naše terénní pracovnice zajišťují péči v domácím prostředí u seniorů a potřebují chránit sebe, klienty a jejich rodinné příslušníky,“ sdělila Alena Melicharová, zástupce ředitele a vedoucí pečovatelské a odlehčovací služby Charity Příbram.

„Prosíme vás všechny, kteří by byli ochotni nám pomoci a darovat nám ústenky a roušky doma vyrobené. Mnohokrát Vám děkujeme za Vaši pomoc!“ dodala.

Kontakt:
Alena Melicharová
zástupce ředitele, vedoucí pečovatelské a odlehčovací služby
739 659 917, melicharova@charita-pribram.cz
Jsou to právě senioři, kteří současnou krizovou situaci mnohdy psychicky těžce snášejí. Izolace a špatné zprávy zvenčí pro ně mohou představovat větší zátěž, než sami dokáží zvládnout. Každá, ať sebemenší pomoc, či pouhých pár vlídných slov, dokáží zázraky.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Miloslava Ritschlová








Další články

Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoce nejsou jen o volných dnech a dobrotách. Patří mezi nejstarší a … ZAJÍMAVOSTI Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 42,50 … AKTUÁLNĚ V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více Při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji zemřelo v březnu osm lidí, … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tento víkend se můžete těšit na tradiční hudební večery v restauraci Na Hradbách a … AKTUÁLNĚ Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Na provoz protialkoholních záchytných stanic vyhradil Středočeský kraj pro letošní rok … Sýc rousný: úhledný noční lovec horských lesů, kterému kalamitní holiny svědčí Sýc rousný: úhledný noční lovec horských lesů, kterému kalamitní holiny svědčí Minule jsme se věnovali nejběžnější sově naší krajiny – puštíku obecnému. Tentokrát … POZNÁVÁME BRDY Favorit? Na ledě to tak nevypadalo. Příbram znovu trápila Prostějov Favorit? Na ledě to tak nevypadalo. Příbram znovu trápila Prostějov Příbram odehrála druhé semifinále 2. hokejové ligy proti Prostějovu a znovu ukázala, … SPORT Prokletá sláma ve Zduchovicích: Hasiči se po čtyřech dnech vrátili ke stejnému požáru Prokletá sláma ve Zduchovicích: Hasiči se po čtyřech dnech vrátili ke stejnému požáru Jen čtyři dny klidu dopřál hasičům na Příbramsku požár uskladněné slámy ve … AKTUALIZOVÁNO Nová urologická ambulance v Rožmitále pod Třemšínem rozšíří dostupnost péče Nová urologická ambulance v Rožmitále pod Třemšínem rozšíří dostupnost péče Obyvatelé Rožmitálu pod Třemšínem a okolí se dočkají lepší dostupnosti specializované …
Brdy jsou po zimě čistší. Dobrovolníci sesbírali přes půl tuny odpadu Brdy jsou po zimě čistší. Dobrovolníci sesbírali přes půl tuny odpadu Desítky dobrovolníků se i letos zapojily do jarní akce Ukliď Brdy 2026. Výsledkem je … PŘÍRODA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz