7. 12. svátek má Ambrož

ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech

23. října 2021   (07:23)
ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech
foto: ČEZ Distribuce

Bez elektřiny je v tuto chvíli přibližně 800 domácností a dalších odběrných míst.Společností ČEZ Distribuce zrušila k 22:00 kalamitní stav v šesti středočeských okresech, vyhlášený zůstává na Berounsku, Kladensku, Kolínsku, Kutnohorsku, Praze-západ a Rakovnicku. Jeho příčinou je velmi silný vítr, právě kvůli němu byl kalamitní stav v kraji vyhlášen ve čtvrtek večer. Bez elektřiny je v tuto chvíli přibližně 800 domácností a dalších odběrných míst. Předpoklad odvolání kalamitního stavu bude v sobotu dopoledne, sdělila mluvčí ČEZ Distribuce Soňa Holingerová.
Nyní je zrušen kalamitní stav pro okresy Benešov, Mělník, Mladá Boleslav, Nymburk, Praha-východ a Příbram. "Poruchy se nám daří opravovat, bohužel v průběhu dne začalo opět silně foukat především ve středočeském regionu a poruchy nám zde opět přibývaly," uvedla Holingerová.
Společnost pracuje na opravě 11 poruch na vedení vysokého napětí, zapojily se stovky pracovníků poruchových čet, dispečeři, operátoři call centra a také subdodavatelské firmy. "Situace se uklidnila, poruchy na vedení vysokého napětí se nám daří opravovat. Zároveň pracujeme na opravě poruch na hladině nízkého napětí. Předpoklad obnovení dodávky je během zítřejšího dopoledne," doplnila mluvčí.
Podle ní mohou být i během soboty hlášeny poruchy, především na hladině nízkého napětí, protože lidé mohou jezdit na kontrolu svých chat a podobně. Pro nahlášení mohou volat na bezplatnou distribuční linku 800 850 860 nebo využít webové stránky.zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš PečenkaDalší články

Počet pacientů v Příbrami stagnuje, plní se ale intenzivní lůžka Počet pacientů v Příbrami stagnuje, plní se ale intenzivní lůžka Dnes do nemocnice přijela vypomáhat čtveřice vojáků Armády ČR. Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Například školy v Příbrami zatím ředitelská volna nevyhlásily, procento nakažených … Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta Příbrami Jan Konvalinka se ohlíží za včerejším jednání zastupitelstva. V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok tříčlenná domácnost … Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu K události došlo 20. listopadu v ranních hodinách. Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Slavnou parodii na westerny se souborem nastudoval Milan Schejbal, v hlavních rolích … Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Podmínky prodeje vedení radnice ještě upřesní a znovu předloží zastupitelstvu. Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Návrh rozpočtu dnes schválili zastupitelé. O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz