21. 3. svátek má Radek

Cestující ve Středočeském kraji čekají od prosince změny v autobusové dopravě

31. října 2024   (17:00)
Cestující ve Středočeském kraji čekají od prosince změny v autobusové dopravě
foto: Pražská integrovaná doprava / PR

Od 1. prosince vyjedou v kraji nové autobusové linky. Dojde také k posílení spojů včetně těch mezi Prahou a Příbramí.


Cestující ve středočeské autobusové dopravě se ke konci roku dočkají řady změn. Připraveny jsou nové vnitro- i mezikrajské linky a posílení spojů. Provoz zajistí také noví dopravci, vybraní v loňském tendru. Nové jízdní řády začnou platit již od 1. prosince, nikoliv od poloviny měsíce, jak je obvyklé.

„Novinky jsou naplánované přesně na termín začátku platnosti nových smluv s dopravci. Kolegové z Integrované dopravy Středočeského kraje a ROPID, jakožto organizátoři veřejné dopravy ve Středočeském kraji a Praze, se před spuštěním provozu na nedávném společném setkání přesvědčili, že příprava dopravců na jejich vyjetí odpovídá plánovanému harmonogramu. Jejich nástup do provozu by tedy nemělo nic ovlivnit," uvedl středočeský radní pro oblast veřejné dopravy Petr Borecký s tím, že nové smlouvy přinesou zejména zvýšení kvality v oblasti vozového parku.
U autobusových linek mezi Prahou a Příbrami dojde k posílení víkendového provozu (u linky č. 395) a posílení provozu plošným nasazením vozidel délky patnáct metrů pro všechny spoje, a to celotýdenně (linka č. 393 a 395). Jízdní řády platné od 1. prosince jsou již nyní k dispozici na webu pid.cz.
Změny se týkají rovněž řady mezikrajských spojení včetně linek do Jihočeského a Plzeňského kraje. Linka 407 z pražského Smíchovského nádraží do Písku bude v pracovních dnech posílena a o víkendu prodloužena až do Vodňan a Prachatic. Zavedeny budou nové linky 416 (Praha, Smíchovské nádraží – Blatná – Horažďovice – Sušice) a 428 (Praha, Smíchovské nádraží – Strakonice – Volyně – Vimperk). Rozšiřuje se platnost tarifu Pražské integrované dopravy (PID). Ve směru do Plzeňského kraje bude tarif PID nově uznáván na linkách 545, 546 a 548 až do Rokycan, Strašic a Zbirohu.

U některých krajských linek dochází ke změně jejich označení. Důvodem je potřeba uvolnit číselnou řadu pro nové linky zajišťující spojení regionu s hlavním městem, k přečíslování tak dojde u regionálních linek v číselné řadě 421–429. Další bylo nutné přečíslovat kvůli zavádění nových mezikrajských spojení, aby nedocházelo k souběžnému provozu linek se shodným číselným označením na území jednoho kraje.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Konec šifrovaných zpráv na Instagramu. Co se změní a na co si dát pozor Konec šifrovaných zpráv na Instagramu. Co se změní a na co si dát pozor Uživatelé Instagramu čeká důležitá změna. Po 8. květnu 2026 už platforma nebude … NEPŘEHLÉDNĚTE Je bobr škůdce nebo pomáhá přírodě? I to se můžete dozvědět na zámečku uprostřed Brd Je bobr škůdce nebo pomáhá přírodě? I to se můžete dozvědět na zámečku uprostřed Brd Dům přírody Brd připravil na sobotu 21. března tematické odpoledne věnované … POZNÁVÁME BRDY Další stopka větrníkům? Pečice rozhodly v referendu Další stopka větrníkům? Pečice rozhodly v referendu Příbramsko má za sebou další hlasování o větrných elektrárnách. Po Starosedlském … VIDEO Podvodníci stále útočí. Příbramská policie řešila přes 200 případů za rok Podvodníci stále útočí. Příbramská policie řešila přes 200 případů za rok Důvěřivost lidí podle policie často nezná mezí. Zatímco na ulici by většina lidí svou … Rozkvétá, když zima ještě drží vládu: jedovatý lýkovec láká vůní a legendami Rozkvétá, když zima ještě drží vládu: jedovatý lýkovec láká vůní a legendami Květy lýkovce náleží mezi první květy nejen jara, ale prvních měsíců roku. Keř totiž … POZNÁVÁME BRDY Odešel neporazitelný Ranger: Ve věku 86 let zemřel legendární Chuck Norris Odešel neporazitelný Ranger: Ve věku 86 let zemřel legendární Chuck Norris Svět ztratil jednu z největších ikon akčního filmu a bojových umění. Americký herec … Další komentovaná vycházka k výročí první písemné zmínky o městě je už v neděli Další komentovaná vycházka k výročí první písemné zmínky o městě je už v neděli Město Příbram zve všechny zájemce na třetí komentovanou vycházku letošního roku, která … HISTORIE Pohřešovaný muž z Bohutína byl nalezen bez známek života Pohřešovaný muž z Bohutína byl nalezen bez známek života Ve čtvrtek 19. března vyhlásila policie pátrání po 54letém muži z obce Bohutín. … AKTUÁLNĚ Fanouškovské hlasování v anketě Sportovec Příbramska: systém odhalil neplatné hlasy Fanouškovské hlasování v anketě Sportovec Příbramska: systém odhalil neplatné hlasy Redakce pribram.cz v posledních dnech zaznamenává nestandardní hlasování v některých … AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: O víkendu se můžete začít připravovat na Velikonoce, přijít fandit příbramským sportovcům nebo sledovat závody! Tipy na víkend: O víkendu se můžete začít připravovat na Velikonoce, přijít fandit příbramským sportovcům nebo sledovat závody! Předposlední březnový víkend nabídne opravdu pestrý program. Budete si moci přijít … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz