27. 5. svátek má Valdemar




Cestovní kanceláře obnovují prodej zájezdů do Egypta, první lety jsou v plánu příští týden

26. září 2020   (10:09)
Cestovní kanceláře obnovují prodej zájezdů do Egypta, první lety jsou v plánu příští týden
foto: pribram.cz, ČTK

Testy na covid-19 budou nutné při cestě tam i zpět.


Tuzemské cestovní kanceláře (CK) obnovují prodeje zájezdů do Egypta. První lety jsou naplánované od příštího týdne. ČTK to řekla mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková. Testy na covid-19 budou nutné při cestě tam i zpět. Jejich případné proplácení CK řeší, zjistila ČTK od zástupců kanceláří. Češi s Slováci, kteří se prokážou poukazem na zaplacené ubytování, mají do konce října podle informací na webu CK Blue Sky Travel vízum zdarma. Blue Sky Travel inzeruje pravidelnou linku do Egypta od 3. října každou sobotu.

U cestovní agentury Invia je Egypt podle Řezníčkové každoročně mezi prvními třemi nejprodávanějšími destinacemi. Na podzim a v zimě mu patří první místo. Lidé v něm chtějí trávit i Vánoce či Silvestr. Nejčastěji kupují zájezdy na osm dní ve čtyřhvězdičkových hotelích s all inclusive. Nejžádanější je Hurgada. "Egypt nabízí kvalitní hotelový servis ve velkých rezortech za opravdu velice příznivé ceny. Momentálně seženete zájezd na našem webu už pod 10.000 korun," dodala Řezníčková.
V nejbližších dnech zahájí prodej zájezdů do Egypta také CK Exim Tours a Fischer. ČTK to dnes řekl obchodní ředitel a mluvčí Exim Tours Petr Kostka. O proplácení povinných testů se podle něj v současné době jedná.
Lidé se při vstupu do Egypta musejí prokázat negativním testem na covid-19 ne starším než 72 hodin. Podle informací na webu českého ministerstva zahraničí je možné v letoviscích Šarm aš-Šajch, Hurgada, Taba, Marsa Alam je možné podstoupit test přímo na letišti za 30 dolarů (asi 700 Kč). Děti do šesti let se testem prokazovat nemusejí.

Cestující jsou povinni vyplnit prohlášení cestovatele, které odevzdají při příletu. Na letišti jim personál změří teplotu, vyžadováno je uzavřené cestovní pojištění. Dnes již běžně pojišťovny nabízejí úhradu léčebných výloh spojených s koronavirem. Vzhledem k tomu, že ČR dosud nezařadila Egypt na seznam bezpečných zemí, pojištění se na covid-19 alespoň u lídra na trhu cestovního pojištění ERV Evropské pojišťovny na Egypt nevztahuje, upozornila Blue Sky Travel.
est nebo nastoupení karantény je nutný také při návratu do ČR. Navíc lidé, kteří cestují do zemí nezařazených na seznam oblastí s nízkým rizikem nákazy, musejí před návratem vyplnit elektronický příjezdový formulář. Jeho odesláním informují příslušnou hygienickou stanici.

Egypt patří k nejoblíbenějším destinacím, kam Češi vyrážejí s cestovními kancelářemi. Podle Českého statistického úřadu tam loni zavítalo 234.000 českých cestovatelů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Kauza dálničního monopostu na D4 se vrací do Příbrami, krajský úřad zrušil původní rozhodnutí Kauza dálničního monopostu na D4 se vrací do Příbrami, krajský úřad zrušil původní rozhodnutí Případ jízdy závodního monopostu v barvách Ferrari po dálnici D4, který v uplynulých … AKTUÁLNĚ Evropa se rozpaluje: Vlna veder láme rekordy. Riziko požárů v Česku roste i s větrem Evropa se rozpaluje: Vlna veder láme rekordy. Riziko požárů v Česku roste i s větrem Nejen Česká republika, ale především západní Evropa zažívá mimořádnou a v mnoha … AKTUÁLNĚ Příbram slaví titul mistra České republiky v kickboxu Příbram slaví titul mistra České republiky v kickboxu Na mistrovství České republiky v kickboxu v Lovosicích uspěli dva zástupci … SPORT Kamýk slaví 65 let: přehrada, která drží Vltavu na uzdě, se výjimečně otevírá lidem! Kamýk slaví 65 let: přehrada, která drží Vltavu na uzdě, se výjimečně otevírá lidem! Vodní dílo Kamýk, jeden z méně nápadných, ale naprosto klíčových článků Vltavské … ZAJÍMAVOSTI V lese u Hudčic na Březnicku hořel lesní porost, na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči společně s techniky energetické společnosti ČEZ V lese u Hudčic na Březnicku hořel lesní porost, na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči společně s techniky energetické společnosti ČEZ K nahlášení mimořádné události došlo v úterý odpoledne krátce po šestnácté hodině. … AKTUALIZOVÁNO Hudební maraton v centru Příbrami. SchoolStock přiveze mladé talenty z celého regionu Hudební maraton v centru Příbrami. SchoolStock přiveze mladé talenty z celého regionu Hudba různých žánrů, mladé talenty i celodenní festivalová atmosféra. Náměstí T. G. … KULTURA Inspektoři odhalili už tisícovky závad a vybrali na pokutách desítky milionů Inspektoři odhalili už tisícovky závad a vybrali na pokutách desítky milionů Inspekce silniční dopravy (INSID) dál pokračuje v kontrolách kamionů a nákladních … DOPRAVA KFC po kritice promluvilo: „Měli jsme s vámi mluvit dříve,“ přiznává řetězec KFC po kritice promluvilo: „Měli jsme s vámi mluvit dříve,“ přiznává řetězec Fastfoodový řetězec KFC zveřejnil omluvu zákazníkům a oznámil rozsáhlé změny ve … AKTUÁLNĚ Tropy udeří naplno. Meteorologové varují před vedry i rizikem požárů, od léta spustí nový systém výstrah Tropy udeří naplno. Meteorologové varují před vedry i rizikem požárů, od léta spustí nový systém výstrah Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před vysokými teplotami a zároveň … AKTUÁLNĚ
Luxusní auta, motorky bez výfuků a noční řev motorů. Obyvatelé Milínské ulice už mají hluku dost Luxusní auta, motorky bez výfuků a noční řev motorů. Obyvatelé Milínské ulice už mají hluku dost Obyvatelé Milínské ulice v Příbrami si stále častěji stěžují na nadměrný hluk … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz