Cestovní kanceláře obnovily prodej letních zájezdů, dominuje Řecko a Bulharsko
9. června 2020 (12:36)
foto: pribram.cz, ČTK
Češi mohou bez omezení nyní cestovat na Slovensko, do Rakouska a Maďarska. Do Německa mohou jen v odůvodněných případech, při návratu se ale nemusejí prokazovat testem na covid-19, nemusejí zůstat ani v karanténě.
Velké cestovní kanceláře obnovily prodej zájezdů na léto. Exim Tours zatím nabízí Řecko, Fischer kromě Řecka prodává i Bulharsko. Dnes obě CK chtějí nabídku rozšířit. Alexandria začala s cestami do Bulharska, Chorvatska, Maďarska a na Slovensko. Navíc vybrané hotely a penziony vyhradila pro české zákazníky.
Exim Tours a Fischer daly první zájezdy do Řecka na léto do prodeje na konci minulého týdne. "Přes víkend byl obrovský zájem, zaznamenali jsme hlavně online objednávky. Lidé ale začali chodit i do prodejen, které jsme s uveřejněním nové nabídky otevřeli," řekl obchodní ředitel a mluvčí Exim Tours Petr Kostka. Prodejní čísla podle něj nejsou na loňské úrovni, ale kromě lidí, kteří chtějí na cestu využít poukaz za zrušený zájezd, přicházejí i zákazníci, kteří svou dovolenou dříve stornovali.
Exim Tours prodává zatím Řecko, u něhož hodlá nabídku dále rozšiřovat. Ne všechny hotely podle Kostky zatím otevřely. Cestovní kancelář s ubytovateli jedná a pokud lidé nyní nenajdou v nabídce hotel, který v ní dříve byl, dá se podle Kostky předpokládat, že se v ní ještě objeví. "Chceme nabídnou maximální počet destinací, které jsme měli před krizí. Dnes přidáme Bulharsko, přibude také Mallorca," uvedl.
Fischer kromě Řecka nabízí také bulharské Slunečné pobřeží a letoviska v okolí Varny. U zájezdů vlastní dopravou pod značkou Nev-Dama prodává i Chorvatsko a Itálii. "Během víkendu byl největší zájem o řecké ostrovy Kréta, Rhodos, Kos nebo Zakynthos, které si pro svoji letošní dovolenou zvolily stovky klientů," řekl mluvčí CK Jan Bezděk. Dnes a v následujících dnech se podle něj nabídka rozroste o další řecké ostrovy jako Korfu, Santorini nebo Sámos.
Alexandria pro své klienty připravila nový produkt, kdy vybrané penziony a hotely budou sloužit jen tuzemským cestovatelům. "V bulharském Primorsku bude navíc na severní pláži vyhrazený prostor pouze pro zákazníky CK Alexandria, pro které jsou zde i slunečníky zdarma," uvedla CK na svém facebooku. Nabízí samozřejmě i ubytování v mezinárodních hotelech. Stávající nabídku destinací chce v nejbližších dnech obohatit o Řecko.
Češi mohou bez omezení nyní cestovat na Slovensko, do Rakouska a Maďarska. Do Německa mohou jen v odůvodněných případech, při návratu se ale nemusejí prokazovat testem na covid-19, nemusejí zůstat ani v karanténě. Podle vládní mapy rizikovosti evropských destinací bude od 15. června možné volně cestovat do větší části Evropy. Test na koronavirus nebo karanténu budou muset dodržet při návratu z Velké Británie nebo Švédska.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Dítě nechce k rodiči? Nově ho nikdo nutit nebude. Zákon se mění
Když dítě odmítá kontakt s jedním z rodičů, žádný soud ani pokuty nedokážou změnit …
AKTUÁLNĚ
Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou
Stačí jedno odpoledne na pláži bez klobouku nebo hodina v rozpáleném autě a lidský …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně
Bohutín si loni poprvé vyzkoušel, jak chutná vlastní pivní festival — a ukázalo se, že …
KULTURA
REMAX Nova v novém. A s chutí růst dál
Možná jste si v posledních dnech všimli změny, která se objevila v oknech naší …
PR
Tepelná kupole rozpálí Česko do extrémních veder. Koncem týdne může být až 39 °C
Během týdne bude na celém území České republiky zesilovat příliv velmi teplého …
AKTUÁLNĚ
Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů
Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. …
ROZHOVOR
U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen
Na Příbramsku pokračuje série vážných dopravních nehod. Po včerejší hromadné havárii u …
AKTUALIZOVÁNO
Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě.
Nový outfit dokáže mozek na pár minut rozsvítit jako světelnou show. Věda to …
LIFESTYLE
Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem
Irský šampion a partner příbramské zápasnice Lucie Pudilové, Will Fleury, v neděli …
SPORT
Chceme se raději koupat, nebo mít co pít? Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné
V době veder je vodovodní síť pod velkým tlakem a každá zbytečně spotřebovaná kapka se …
NEPŘEHLÉDNĚTE




