Cestovatelské přednášky zavedou do Evropy, Střední Ameriky nebo na Galapágy
7. února 2024 (13:08)
foto: ilustrační, Pixabay – Brenda Bachi
První ze série tří únorových setkání s cestovateli v Knihovně Jana Drdy Příbram představí nejkrásnější místa Evropy. Marek Kovář o nich povypráví ve středu 14. února od 17.00.
Přestože tomu sezona ještě nenapovídá, bude únor v příbramské Knihovně Jana Drdy cestovatelský. Následující týdny přinesou sérii přednášek, které mohou být také inspirací pro výběr destinace pro letní dovolenou.
Ve středu 14. února do knihovny zavítá cestovatel Marek Kovář, s nímž navštívíte nejkrásnější místa Evropy. „Cestování je vášeň, která dokáže člověka uchvátit na celý život. Jelikož mám možnost cestovat od útlého dětství, jsem jím možná trochu posedlý,“ zmiňuje Marek Kovář na svém webu. V Evropě procestoval 31 zemí. V těch více navštěvovaných jako Francie, Španělsko či Itálie představí místa, jež bývají opomenuta. Diváci se podívají také do zemí, která nepatří k v žebříčcích mezi ta top turistická, přestože mají co nabídnout – Moldavska, Andorry nebo španělské enklávy Ceuta.
„Zažili jste téměř čtyřicet stupňů Celsia vysoko v Pyrenejských horách? Jaké to je zneuctít státní budovu neuznaného státu nebo ztratit kolegu v dartmoorských bažinách, krajině psa baskervillského? Dobíhat vlaky v Itálii, které mají poté čtyři hodiny zpoždění? Potkat španělskou královskou rodinu či bydlet u britského poslance doma?“ zve Marek Kovář na sdílení zážitků s promítáním, které v knihovně začíná v 17.00.
Další z přednášek směřují mimo starý kontinent. S Petrem Haladou se ve středu 21. února vypravíte do Ekvádoru a na Galapágy. O putování Střední Amerikou budou v úterý 27. února vyprávět „holky cestovatelky“ Deny a Carol.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Není žádná zdravá dávka alkoholu, jen něco jako nízkorizikové pití, říká lékařka
•O grant usilují v Příbrami tři projekty, vítěz získá 45 tisíc korun
•Závod Winter Survival vyhrál v Jeseníkách tým dělostřeleckého pluku z Jinců
Další články
Proč má dnešní generace tolik „pozdních paniců“? Věda ukazuje, že problém není sex, ale společnost
Je to trend, o kterém se dlouho šeptalo — a teď ho potvrzují i velké sociologické …
LIFESTYLE
Na Příbramsku shořel traktor za miliony, silnice 18 je kvůli odtahu opět uzavřena
Rozsáhlý požár traktoru v plném rozsahu zcela zablokoval v pondělí odpoledne provoz na …
AKTUÁLNĚ
/FOTO/ Příbram Bobcats ovládli i rakouskou ligu a jsou v semifinále!
Flag fotbalisté Příbram Bobcats zažívají další výjimečný rok. Po třech českých …
SPORT
Budoucnost myslivosti pod lupou. Seminář představí nové technologie i ochranu zvěře
Myslivost dnes zdaleka neznamená jen péči o zvěř a tradice předávané z generace na …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Po deseti letech zpět — a rovnou ve velkém. Hornické slavnosti strhly Příbram i přes páteční déšť
Příbram má za sebou jeden z nejvýraznějších víkendů posledních let. Hornické slavnosti …
FOTOGALERIE
Březnické gulášování na starém kluzišti: Vůně, skvělá zábava a dvanáct soutěžních týmů přilákaly stovky lidí
Šestý ročník oblíbeného Březnického gulášování proměnil uplynulou sobotu staré …
FOTOGALERIE
Pravomocné rozsudky k pádu domu v Hailově ulici: odpovědnost nese zhotovitel, nikoli LDM Group
Pravomocné rozsudky Okresního soudu v Příbrami a Krajského soudu v Praze potvrdily, že …
Hřiměždice znovu ovládne adrenalin. Highjump letos přiveze evropskou špičku i rekordmana světa
Lom v Hřiměždicích se letos 7. a 8. srpna znovu promění v centrum adrenalinu a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bez černý, voňavá léčivka našich zahrad a cest
Na přelomu května a června rozkvétá podél cest, na okrajích lesů i v zahradách jeden z …
AKTUÁLNĚ
Eutanazie není problém. Problém je naše zbabělost.
Eutanazie není ten strašák, za který ji vydáváme. Strašákem je naše vlastní zbabělost: …
ZDRAVOTNICTVÍ




