3. 3. svátek má Kamil




Cestou necestou historií motocyklů značky Jawa

30. března 2018   (06:56)
Dalších 10 fotografií v galeriiCestou necestou historií motocyklů značky Jawa

Spolu se slavnostním vstupem Muzea Dobříš do sezóny 2018 byla zahájena i výstava historických motocyklů. Veteránky můžete obdivovat do 31. května.



Včera v dopoledních hodinách proběhlo v Muzeu Dobříš slavnostní zahájení sezóny 2018. Slova se ujal Petr Větrovský, představil řadu významných osobností, které přijeli dobříšské muzeum podpořit. Z místních se zahájení zúčastnil Radek Vystyd, který se aktivně podílel také na realizaci právě otevřené výstavy historických motocyklů. Svůj kladný vztah k motorkám prozradila i místostarostka Mgr. Petra Neubergerová. Pár povzbuzujících slov pronesli i radní pro kulturu a památky Středočeského kraje Mgr. Karel Hořčička a náměstkyně ministra kultury JUDr. Kateřina Kalistová.

Zajímavá výstava motocyklů bude k vidění až do 31. května. Devadesát devět procent exponátů zapůjčil pan Ivan Šedivý: „Sbírám je už 13 let, začalo to recesí, když si náš kamarád koupil Škodu 100 a začal s ní jezdit po Příbrami. Tehdy se ta auta dala pořizovat za desetinu dnešní ceny. Lidé se jich po vesnicích spíše zbavovali. Sbírka se rozrůstala, stal se z toho pro mě velký koníček. Snad bude mít každý návštěvník možnost u průřezu sbírky, který je tu k vidění, zavzpomínat na staré časy.“ Pan Šedivý je dnes majitelem 38 vozidel a 42 motocyklů.
Včera v dopoledních hodinách proběhlo v Muzeu …

Fotogalerie

Cestou necestou historií motocyklů značky Jawa (1) Cestou necestou historií motocyklů značky Jawa (2) Cestou necestou historií motocyklů značky Jawa (3) Cestou necestou historií motocyklů značky Jawa (4) Cestou necestou historií motocyklů značky Jawa (5) Cestou necestou historií motocyklů značky Jawa (6) Cestou necestou historií motocyklů značky Jawa (7) Cestou necestou historií motocyklů značky Jawa (8) Cestou necestou historií motocyklů značky Jawa (9) Cestou necestou historií motocyklů značky Jawa (10)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk








Další články

Sen o Bali skončil ztrátou 50 tisíc. Policie varuje před nákupem zájezdů přes sociální sítě Sen o Bali skončil ztrátou 50 tisíc. Policie varuje před nákupem zájezdů přes sociální sítě Vidina exotické dovolené, slunce a odpočinku se dvěma ženám během chvíle proměnila v … KRIMI Dálnice D4 je neustále pod kontrolou dronů a umělé inteligence Dálnice D4 je neustále pod kontrolou dronů a umělé inteligence Nová část dálnice D4, která vznikla jako první český dálniční projekt formou PPP, má … DOPRAVA Petr Svoboda z Příbrami chce do Survivoru. Maká každý den a výzvy plní i podle fanoušků Petr Svoboda z Příbrami chce do Survivoru. Maká každý den a výzvy plní i podle fanoušků Petr Svoboda z Příbrami má sen, který by většina lidí vzdala po prvním pokusu. On ne. … NEPŘEHLÉDNĚTE Parkovací dům v Příbrami se konečně plní. Proč je venkovní parkoviště dražší a co město chystá dál Parkovací dům v Příbrami se konečně plní. Proč je venkovní parkoviště dražší a co město chystá dál Parkovací dům u vlakového a autobusového nádraží byl jedním z nejsledovanějších … POLITIKA Bydlení nejen v Příbrami: Mladí už na vlastní byt jen tak nedosáhnou Bydlení nejen v Příbrami: Mladí už na vlastní byt jen tak nedosáhnou Ještě před pár lety se otázka bydlení brala jako něco, co se prostě vyřeší. Člověk … NÁZOR Nová neonatologická sekce v Příbrami nabídne intenzivní péči i větší soukromí rodičům Nová neonatologická sekce v Příbrami nabídne intenzivní péči i větší soukromí rodičům Oblastní nemocnice Příbram dokončuje přestavbu části porodnice, díky níž vznikne … Auta v Milínské ulici blokují dopravu po srážce Auta v Milínské ulici blokují dopravu po srážce Dopravní nehoda dvou osobních vozů se stala v Milínské ulici v Příbrami před 14. … AKTUALIZOVÁNO Jaro začalo smolně. Příbram u lídra držela krok, rozhodl vlastní gól Jaro začalo smolně. Příbram u lídra držela krok, rozhodl vlastní gól FK Příbram vstoupila do jarní části Chance Národní ligy bojovným výkonem na hřišti … VIDEO Na středočeských silnicích v únoru zemřelo šest lidí, na Příbramsku tři Na středočeských silnicích v únoru zemřelo šest lidí, na Příbramsku tři Na silnicích středočeského kraje zemřelo v únoru při dopravních nehodách šest lidí. … DOPRAVA
Ochrana přírody podle Středočeského kraje: na Fantově louce se dohodněte  s vlastníky Ochrana přírody podle Středočeského kraje: na Fantově louce se dohodněte s vlastníky Fantova louka patří k nejcennějším přírodním místům v Příbrami. Mokřadní louky, … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz