Česko zasáhnou silné mrazy, v noci může být místy i minus patnáct stupňů
16. února 2025 (18:20)
foto: pribram.cz / Karel Hutr
Meteorologové varují před silnými mrazy. Hlavně v severní polovině České republiky budou teploty od pondělí do čtvrtka v noci a ráno klesat na minus deset až minus 15 stupňů Celsia. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Už v noci na neděli místy ukázal teploměr minus 15 stupňů, uvedl ČHMÚ na sociální síti X.
Vzhledem k nízkým teplotám hrozí prochladnutí a omrznutí nechráněných částí těla, uvedli meteorologové. Lidé by se měli chránit teplým oblečením ve více vrstvách a vhodnou obuví, doporučili.
"Malé děti, starší a nemocní občané by měli omezit délku pobytu venku. Proti prochladnutí pomáhá teplý nápoj, jídlo a tělesný pohyb," doplnili.
Výstraha před silným mrazem platí od půlnoci na pondělí do čtvrtečního dopoledne, v pondělí pro severní zhruba polovinu území s výjimkou oblasti Moravské brány. "Od noci na úterý se oblast výstrahy rozšíří o sever Plzeňského kraje a velkou část Vysočiny. Ke zmírnění mrazů bude postupně docházet v druhé polovině týdne," uvedl meteorolog Marjan Sandev.
"Malé děti, starší a nemocní občané by měli omezit délku pobytu venku. Proti prochladnutí pomáhá teplý nápoj, jídlo a tělesný pohyb," doplnili.
Výstraha před silným mrazem platí od půlnoci na pondělí do čtvrtečního dopoledne, v pondělí pro severní zhruba polovinu území s výjimkou oblasti Moravské brány. "Od noci na úterý se oblast výstrahy rozšíří o sever Plzeňského kraje a velkou část Vysočiny. Ke zmírnění mrazů bude postupně docházet v druhé polovině týdne," uvedl meteorolog Marjan Sandev.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: pribram.cz
ČTK
ČTK
Související
Další články
Silvestr v zooparku: splašený vůl, útěk daňků a sousedské napětí. Majitel kritizuje postup policie
Silvestrovská noc v ZOOparku jeleni Homole u Dobříše se podle majitele Antonína Hejny …
FOTOGALERIE
Opakovaná krádež na zámku Hluboš. Zloděj ukradl předměty spojené s osobností T. G. Masaryka a českou historií
V noci z 31. prosince 2025 na 1. ledna 2026 došlo k další krádeži na zámku Hluboš, …
Středočeský kraj bude letos stavět obchvaty a vybere železničního dopravce
Středočeský kraj bude stavět obchvaty měst a společně s Prahou vybere dopravce na …
I první víkend v roce přinese typické zimní počasí
V závěru tohoto týdne bude podle předpovědi sněžit především na horách a vítr bude …
Stavební uzávěra na Fantově louce? Rozhodnutí je v rukou Rady města Příbrami
Lednové jednání Rady města Příbrami bude patřit mezi nejdůležitější události začátku …
AKTUÁLNĚ
Policie řešila vysoký počet oznámení kvůli pyrotechnice: Praha a Středočeský kraj v čele
V průběhu sledovaného období bylo na území celé České republiky zaznamenáno celkem 501 …
Středočeské lyžařské areály hlásí ideální podmínky a velký zájem lyžařů
Ve středních Čechách se na konci roku lyžovalo ve všech čtyřech zimních areálech. …
Středočeští záchranáři na silvestra ošetřili sedm lidí zraněných pyrotechnikou
Silvestrovské oslavy ve středních Čechách opět poznamenaly úrazy od petard a dělbuchů, …
Oddíl Mohawk má za sebou další pestrý skautský rok
Skautský oddíl Mohawk má za sebou další rok plný výprav, schůzek a společných zážitků. …
Novoroční předsevzetí bez stresu: Jak letos opravdu vydržet
Novoroční kocovina je dávno pryč, nevhodné vánoční dárky mají nové majitele a velká …




