Česko se připravuje na další bouřky, které doprovodí přívalové deště s kroupami
15. srpna 2020 (14:18)
foto: pribram.cz, ČTK
Jen za včerejší večer vyjížděli středočeští hasiči ke 124 mimořádným událostem.
Dnes odpoledne a večer se Českem přeženou další silné bouřky. Lokálně je budou doprovázet přívalové deště s kroupami, při kterých naprší až 45 milimetrů vody. Ojediněle se tak mohou rozvodnit malé toky. Nárazy větru navíc mohou lámat větve stromů. Vyplývá to z dnes zveřejněného varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Výstraha platí od dnešního poledne do 22:00
Meteorologové upozorňují, že déšť může zaplavit sklepy, podjezdy či podchody. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. "Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty," dodává ČHMÚ. Lidem doporučuje sledovat aktuální vývoj situace na srážkovém radaru.
Meteorologové upozorňují, že déšť může zaplavit sklepy, podjezdy či podchody. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. "Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty," dodává ČHMÚ. Lidem doporučuje sledovat aktuální vývoj situace na srážkovém radaru.
Hasiči ve středních Čechách za včerejší den řešili celkem 124 mimořádných událostí, z toho jich 86 přímo souviselo s bouřkami. V 52 případech jsme čerpali vodu, 11 výjezdů bylo na odstraňování nebezpečných stavů a u 23 událostí řezali popadané stromy a větve.
Největší zátěž zaznamenalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje mezi 18. a 19. hodinou, kdy bylo nahlášeno 31 mimořádných událostí. To je téměř stejný počet, jaký v průměrný den řešíme za 24 hodin.
foto: pribram.cz, ČTK
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje
Octomilky. Malé, otravné a neuvěřitelně rychlé. Stačí jeden přezrálý banán, otevřená …
ZAJÍMAVOSTI
Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,59 Kč za litr. …
AKTUÁLNĚ
V Husově ulici náklaďák poškodil semafor
Ve čtvrtek 16. dubna po 15. hodině chvíli brzdila provoz v dopravní špičce nehoda.
FOTO
Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to
Skály, tisy, prudké svahy a výhledy, které vám zůstanou v hlavě ještě dlouho po …
TIP NA VÝLET
Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky
První ročníky bývají vždy trochu nejisté. Neví se, kolik lidí dorazí, jaké bude …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh
Po několika dnech, kdy jaro konečně ukázalo přívětivější tvář, přijde výrazný obrat. …
AKTUÁLNĚ
Kraj chce koupit školní budovu v Příbrami za 54 milionů. Město požaduje tvrdé podmínky
Středočeský kraj chce od města Příbrami odkoupit budovu střední školy v ulici Gen. R. …
AKTUÁLNĚ
První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky
Město vstupuje do třetí sezóny oblíbených bleších trhů, které doplňují tradiční …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem
U dopravní nehody před Čenkovem zasahovali ve středu 15. dubna odpoledne záchranáři. …
AKTUALIZOVÁNO
Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku
Hasiči ve Středočeském kraji minulý rok evidovali 2670 požárů, což bylo meziročně o …
NEPŘEHLÉDNĚTE





