17. 2. svátek má Miloslava




Česko má 522 potvrzených případů nákazy koronavirem

18. března 2020   (19:46)
Česko má 522 potvrzených případů nákazy koronavirem
foto: pribram.cz, ČTK

Pět nemocných je ve vážném stavu


Česko má 522 potvrzených případů nákazy koronavirem. Aktualizované údaje onemocnění COVID-19 k 18:00 zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví na svém webu. Počet nemocných stoupl v porovnání s ránem o 58 případů. Pět nemocných je ve vážném stavu, uvedl odpoledne ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Čtyři pacienti jsou na umělé plicní ventilaci, jeden nemocný je napojen na mimotělní oběh.

Od půlnoci ven už jen s rouškou, lázně bez nových klientů

Vláda dnes v boji proti šíření nákazy koronavirem přijala další opatření. Od půlnoci na čtvrtek začne platit zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst. Kabinet také od čtvrtka vyhradil nákup v prodejnách potravin mezi 10:00 a 12:00 pro lidi nad 65 let. Lázeňská zařízení od stejného termínu nesmějí přijímat do péče nové klienty. Dnes v noci dorazilo z Číny 150.000 rychlotestů na nový typ koronaviru, ihned byly distribuovány do nemocnic a dalších míst. Projev k národu pronese ve čtvrtek večer prezident Miloš Zeman.
Pro lidi přes 65 let, kteří jsou nejohroženější skupinou, vláda vyčlenila na nákupy potravin dvě hodiny, opatření chce rozšířit i na lékárny a drogerie. Opatření ale nezakazuje starším občanům do obchodu jít i mimo vyhrazenou dobu. Jen pro ně budou také mezi 10:00 a 12:00 otevřené pošty. Česká pošta také omezuje otevírací dobu, pobočky budou zavírat nejpozději v 16:00. Od soboty se také ruší víkendový provoz.
S onemocněním COVID-19 je hospitalizováno 52 pacientů. Pět jich je v těžkém stavu - čtyři jsou na umělé plicní ventilaci, jeden je napojen na mimotělní oběh. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) je nyní do testování na nemoc COVID-19 zapojeno 36 laboratoří a testuje se víc lidí. V úterý bylo podle dat vyšetřeno 1362 lidí, což je o 128 více než v pondělí. Rychlotesty se budou podle náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly používat jen u lidí, kteří mají příznaky nemoci. Domácí testování zůstane u déle trvajících testů.

V gesci ministerstva zdravotnictví je podle Prymuly dodávka ochranných pomůcek, která dorazí dnes a ve čtvrtek. "Nechci to zakřiknout, měli bychom dostat 1,4 milionu respirátorů třídy FFP2, celkem 2,7 milionu roušek," uvedl. Dodávky v příštích dnech by podle něj měly umožnit saturovat nejen kritickou infrastrukturu, ale i obyvatelstvo z dodávky 30 milionů roušek.

Ministerstvo školství nařídilo, že základní školy budou muset v dubnu zapsat předškoláky do prvních tříd bez přítomnosti dětí. Ke změnám musela přistoupit také společnost Scio, která organizuje Národní srovnávací zkoušky. Původně byly plánované na začátek dubna, nově by se měly konat na začátku května, podobně se odloží i další dva termíny. O termínech maturit a přijímacích zkoušek na střední školy by se podle ministerstva mělo rozhodnout zřejmě příští týden.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Dobříš investuje miliony do sportu: lepší areály pro všechny generace Dobříš investuje miliony do sportu: lepší areály pro všechny generace Dobříš se v roce 2026 zaměřuje na rozvoj a modernizaci svých sportovních areálů. Město … Dobříš Dlouhá zimní idyla se změnila v lesnickou noční můru Dlouhá zimní idyla se změnila v lesnickou noční můru Sněhové přeháňky v noci na úterý znovu výrazně zatížily už tak oslabené lesní porosty … FOTOGALERIE Skrytá hrozba ve vaší koupelně: Varování před nebezpečnými barvami Schwarzkopf Skrytá hrozba ve vaší koupelně: Varování před nebezpečnými barvami Schwarzkopf Ministerstvo zdravotnictví ČR označilo jako nebezpečné dvě barvy na vlasy značky … Nepřehlédněte Při nehodě u Milína se srazily dva osobáky Při nehodě u Milína se srazily dva osobáky V úterý 17. února v půl třetí odpoledne zasahovali hasiči, záchranáři a policie u … Doprava Počty nemocných chřipkou ubývají, ale stále se podle hygieniků pohybují ve vysokých číslech Počty nemocných chřipkou ubývají, ale stále se podle hygieniků pohybují ve vysokých číslech Počet lidí s akutním respiračním onemocněním včetně chřipky ve Středočeském kraji v … Další šance pro Brdy: Projekty na obnovu krajiny startují Další šance pro Brdy: Projekty na obnovu krajiny startují Abychom zachovali krajinu pro budoucí generace, je nutné o ni řádně pečovat. A to se … „Ahoj, půjčíš mi 53 500 Kč? Zítra vrátím!“ Pozor, takhle lákají podvodníci peníze z lidí v Příbrami „Ahoj, půjčíš mi 53 500 Kč? Zítra vrátím!“ Pozor, takhle lákají podvodníci peníze z lidí v Příbrami Příbramsko včetně zbytku republiky znovu zasáhla lavina podvodů, které ničí důvěru … Historicky první Školní derby v ledním hokeji přilákalo do Příbrami více než 1 500 diváků Historicky první Školní derby v ledním hokeji přilákalo do Příbrami více než 1 500 diváků V pátek 13. února se na zimním stadionu v Příbram uskutečnilo historicky první Školní … Kdo se odváží vyrazit? Masopust v Lázu slibuje tradici i legraci Kdo se odváží vyrazit? Masopust v Lázu slibuje tradici i legraci Únor v Lázu bude letos opět plný hudby, barevných masek a veselí. Tradiční Masopust se …
Route 66 se vrací do Příbrami. XI. ročník přinese novinku v Pražské ulici Route 66 se vrací do Příbrami. XI. ročník přinese novinku v Pražské ulici Po loňském jubilejním X. ročníku, který už poprvé kompletně převzalo do organizace … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz