9. 8. svátek má Roman




České i zahraniční masopusty a karnevaly

15. ledna 2019   (14:21)
České i zahraniční masopusty a karnevaly

Ve středu 16. ledna představí Oblastní nemocnice Příbram ve své galerii veřejnosti první výstavu v roce 2019.



Do Příbrami přijíždí poprvé vystavovat pražský klub fotografů amatérů, který v loňském roce oslavil 110 let své existence. Dnes klub sdružuje 17 fotografů s širokým spektrem fotografických žánrů a kategorií – street foto, portréty, umělecká fota, krajiny, příroda, ale i architektura nebo reportáže.

Pražský fotoklub se každý rok úspěšně účastní mnoha fotografických soutěží v České republice i v zahraničí. Zmínit můžeme například velmi známou mezinárodní digitální fotografickou soutěž TAMAPO, kam se sjíždějí fotografové z ČR, Polska, Slovenska a Ukrajiny. Kromě TAMAPA soutěží klub v Praze fotografické, V Premiéře Hradec Králové, V Národní soutěži amatérských fotografů ve Svitavách, v Mapovém okruhu Nekázanka.
Klub také často a s úspěchem vystavuje, každý rok jde nejméně o pět až šest výstav. Autorská fota bylo možné vidět na výstavách na různých místech Prahy, na Křivoklátě, v Milevsku, v Protivíně…

Členové klubu se pravidelně scházejí na „pondělních schůzkách“, kam si zvou různé zajímavé hosty – fotograf Souček s fotografiemi z Indonésie, fotograf Jan Knot, v těchto kruzích velmi známý Garik Avanesian a mnohé další.

Pro Příbram si klub připravil výstavu s názvem České i zahraniční masopusty a karnevaly. Autoři Pavel Kouba, Daniela Malinová, Helena Mašindová, Jiřina Marášková, Věra Marvanová, Antonín Pavel, Helena Suková a Petr Vilím pořídili své fotografie, jak již vyplývá z názvu výstavy, na masopustech a karnevalech v ČR i za hranicemi, část fotografií pochází z Žižkovského masopustu, který každý rok pořádá městská část Prahy 3.

Přijďte se podívat na netradiční a svým způsobem i aktuální výstavu zajímavých fotografií do galerie Gaudii gratia Oblastní nemocnice Příbram. Výstava je k vidění v přízemí pavilonu C, v těsné blízkosti hlavní recepce (Příbram 1). Vstup na výstavu je zcela bez bariér fyzických, finančních i časových. Pražský fotoklub bude v galerii vystavovat až do konce března 2019
Do Příbrami přijíždí poprvé vystavovat pražský …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Bc. Martin Janota
autor: jap








Další články

Dobříš bude patřit BMX! Skatepark ovládne česká špička, pojede se o tituly mistrů republiky Dobříš bude patřit BMX! Skatepark ovládne česká špička, pojede se o tituly mistrů republiky Dobříš se na konci srpna stane dějištěm jedné z nejatraktivnějších sportovních akcí … DOBŘÍŠ Voda mizí před očima. Orlík odhaluje rozsah sucha, vysychají řeky, potoky, studny i mokřady Voda mizí před očima. Orlík odhaluje rozsah sucha, vysychají řeky, potoky, studny i mokřady Na Orlické přehradě si současného sucha všimne každý. Hladina největší české přehradní … AKTUÁLNĚ Kdo nám to tu bere domov? V Nepomuku zvítězila čistá, odporná bezohlednost Kdo nám to tu bere domov? V Nepomuku zvítězila čistá, odporná bezohlednost Úmyslné znečištění požární nádrže v obci Nepomuk u Rožmitálu pod Třemšínem ropnými … BLESKOVÁ ZPRÁVA Perseidy 2026: největší hvězdná show roku, známá jako Slzy svatého Vavřince Perseidy 2026: největší hvězdná show roku, známá jako Slzy svatého Vavřince Každé léto se na noční obloze odehrává úchvatná podívaná, kterou známe jako Perseidy. … ZAJÍMAVOSTI Kamery na těle, virtuální realita i nové vybavení. Kraj investuje miliony do středočeské policie Kamery na těle, virtuální realita i nové vybavení. Kraj investuje miliony do středočeské policie Kraj přispěje středočeským policistům na minikamery, na speciální komoru na … AKTUÁLNĚ Důchody 2027: komu přijde dopis, kolik stát přidá a proč se řeší dvojnásobek Důchody 2027: komu přijde dopis, kolik stát přidá a proč se řeší dvojnásobek ČSSZ vydala nové instrukce k tomu, jak budou důchodci dostávat valorizační oznámení … AKTUÁLNĚ První Příbramský Pride přinese pochod, debaty i hudbu První Příbramský Pride přinese pochod, debaty i hudbu V sobotu 15. srpna se uskuteční vůbec první Příbramský Pride. Jednodenní komunitní … Automat nás „uspává“? Nové studie ukazují, že manuál zapojuje mozek víc, než jsme si mysleli Automat nás „uspává“? Nové studie ukazují, že manuál zapojuje mozek víc, než jsme si mysleli Manuál je práce. Automat je pohodlí. A podle nové studie z roku 2026 se ten rozdíl … ZAJÍMAVOSTI Vyrazte na borůvky. Doma si upečte voňavý koláč podle rodinného receptu Vyrazte na borůvky. Doma si upečte voňavý koláč podle rodinného receptu Sběr lesních plodů a borůvek prospívá nejen peněžence, ale také zdraví. A až se … NEPŘEHLÉDNĚTE
Středočeský kraj plánuje nasadit téměř 50 elektrobusů Středočeský kraj plánuje nasadit téměř 50 elektrobusů Na vybraných autobusových linkách ve středních Čechách by mělo v letech 2028 až 2030 … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz