27. 8. svátek má Otakar




České dráhy zavedly hlídky v příměstských vlacích v Praze a Středočeském kraji

27. září 2023   (15:11)
České dráhy zavedly hlídky v příměstských vlacích v Praze a Středočeském kraji
foto: České dráhy/PR

Cílem je podle dopravce mít hlídku ve všech ranních a večerních vlacích.


České dráhy (ČD) od začátku září zavedly hlídky v příměstských vlacích v Praze a Středočeském kraji. Ve čtyřiceti ranních a večerních vlacích nově dohlíží na bezpečnost šest hlídek, ostraha se zvýšila i v některých obratových stanicích. České dráhy to dnes uvedly v tiskové zprávě. Cílem je podle dopravce mít hlídku ve všech ranních a večerních vlacích.

"Nyní máme k dispozici šest hlídek, které dohlížejí na bezpečnost ve více než čtyřiceti ranních a večerních spojích. Zároveň zvyšujeme ostrahu v některých obratových stanicích," uvedl náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Jiří Ješeta.
Hlídky podle Českých drah například pomáhají při vyloučení osob, které nemají platný jízdní doklad nebo jinak porušují přepravní podmínky.
Cílem je podle národního dopravce pokrytí všech hlavních příměstských linek bezpečnostními hlídkami, a to ve večerních a ranních hodinách. "Hlídky budou zároveň střežit vlaky ve všech obratových stanicích. To vše nejpozději od ledna 2024," stojí v tiskové zprávě.

Bezpečnostní opatření jsou součástí kampaně Společně za čisté vlaky. V červnu informovaly České dráhy, že budou v příštích třech letech investovat 230 milionů korun do opatření proti sprejerům. Půjde například o zvýšení ostrahy, průhledné antigraffiti polepy a laky či vybavení příměstských vlaků kamerovým systémem.
"Chceme, aby se cestující ve vlacích cítili jako v kulturním prostředí, a ne jako ve squatu. Proto se snažíme, aby vlaky byly nejen moderní, ale především po všech stránkách čisté. Společně s Českými drahami jsme připravili, myslím, solidní mix různých opatření, včetně častého a účinného čištění vlaků. Podle informací, které dostáváme přímo z terénu, se nastavená opatření neminula účinkem a já mohu konstatovat, že se situace zlepšila," dodal radní Středočeského kraje pro oblast veřejné dopravy Petr Borecký.
V prvním pololetí přepravily České dráhy 79 milionů lidí, což je meziročně o šest procent více. Osobní doprava ČD podle pololetní zprávy vykázala za prvních šest měsíců hrubý zisk 286 milionů korun. Skupina České dráhy vykázala hrubý zisk miliarda korun, což je meziročně lepší výsledek zhruba o dvě miliardy korun.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Vydejte se objevovat Velkou Ameriku, český Grand Canyon nedaleko Příbrami Vydejte se objevovat Velkou Ameriku, český Grand Canyon nedaleko Příbrami Jen necelou hodinu jízdy od Příbrami se nachází jedno z nejkrásnějších míst Českého … TIP NA VÝLET Ve Višňové vypukne Chalupářský teréňák! Děti i dospělí vyběhnou na překážky, večer přijde zábava Ve Višňové vypukne Chalupářský teréňák! Děti i dospělí vyběhnou na překážky, večer přijde zábava Poslední srpnovou sobotu bude ve Višňové pořádně živo. V sobotu 29. srpna se na … AKTUÁLNĚ Stav dálnic a silnic I. třídy bude sledovat diagnostický vůz nové generace Stav dálnic a silnic I. třídy bude sledovat diagnostický vůz nové generace Stav dálnic a silnic první třídy bude od podzimu v Česku sledovat diagnostický vůz … DOPRAVA Dorazí tropy, vzápětí je utnou bouřky. Meteorologové kvůli bouřkám vydali výstrahu Dorazí tropy, vzápětí je utnou bouřky. Meteorologové kvůli bouřkám vydali výstrahu Česko zažívá krátký návrat tropických teplot. Ve čtvrtek teploty vystoupají až k 29 … AKTUALIZOVÁNO Příbramské kino: jednosál, který umí zázraky. Spider-Man přitáhl přes tisíc diváků Příbramské kino: jednosál, který umí zázraky. Spider-Man přitáhl přes tisíc diváků V roce 2019 bylo příbramské kino nejnavštěvovanějším jednosálovým kinem v republice. A … AKTUÁLNĚ Mohou mít tisíce na bydlení, péči i energie. Polovina seniorů si o ně vůbec neřekne Mohou mít tisíce na bydlení, péči i energie. Polovina seniorů si o ně vůbec neřekne Po zaplacení nájmu, energií a léků zůstává některým seniorům jen pár tisíc. Přitom … NEPŘEHLÉDNĚTE Od víkendu začínají v Praze a Středočeském kraji platit běžné jízdní řády MHD Od víkendu začínají v Praze a Středočeském kraji platit běžné jízdní řády MHD S koncem letních prázdnin začínají v Praze a Středočeském kraji platit běžné jízdní … AKTUÁLNĚ Bojíte se výtahu? Pak žijete déle. Studie ukazuje překvapivý efekt schodů Bojíte se výtahu? Pak žijete déle. Studie ukazuje překvapivý efekt schodů Pravidelná chůze po schodech výrazně snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění i … LIFESTYLE Restaurace musí mít registraci. Veterinárná správa varuje před výrobou masných výrobků „na doma“ Restaurace musí mít registraci. Veterinárná správa varuje před výrobou masných výrobků „na doma“ Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje provozovatele restaurací, že pokud ve své … NEPŘEHLÉDNĚTE
Sršeň asijská už je v kraji a představuje riziko pro včelstva a hmyz Sršeň asijská už je v kraji a představuje riziko pro včelstva a hmyz V Liběchově na Mělnicku se v červenci a počátkem srpna opakovaně objevil jeden jedinec … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz