18. 10. svátek má Lukáš

České dráhy budou letos přepravovat bicykly na více než 7000 spojích

30. března 2019   (18:53)
České dráhy budou letos přepravovat bicykly na více než 7000 spojích

Většina vlaků, které umožňují přepravu bicyklů, bude označena zvláštní značkou.


České dráhy (ČD) letos umožní přepravu jízdních kol téměř ve všech ze svých více než 7000 spojů. Ve většině z nich si je budou moci cestující vzít jako spoluzavazadlo, v dalších je dopravce bude převážet ve speciálních vagonech.

Přepravu bicyklů nabízejí na svých linkách také soukromí dopravci Leo Express, RegioJet a Arriva.

Rozšířenou přepravu spoluzavazadel, mezi kterými dominují právě jízdní kola, dráhy nabídnou v 6553 spojích. Cestující si v těchto případech kolo sami naloží a během cesty na něj mohou dohlížet. V dalších 568 spojích pak bude dopravce kola převážet ve speciálních vagonech, kde jsou pod dohledem zaměstnanců ČD.
Většina vlaků, které umožňují přepravu bicyklů, bude označena zvláštní značkou. Přeprava by ovšem měla být možná i na neoznačených spojích, ovšem v menším měřítku.

Dráhy si za přepravu jízdních kol budou účtovat stejně jako loni. Ceny se tak pohybují od 30 korun do vzdálenosti 50 kilometrů po 75 korun na největší vzdálenosti více než 350 kilometrů. Za úschovu kola ve speciálních vagonech je příplatek 20 korun. Pro některé spoje je nutná rezervace.

Vedle celoročně nabízené přepravy jízdních kol v běžných spojích vypravují dráhy také sezonní cyklovlaky, které provozují na tratích u velkých cyklostezek. Jedná se například o tzv. Cyklohráček z Prahy do Slaného, dále spoj mezi Chebem a Karlovými Vary, cyklovlak Expres Pálava-Podyjí z Brna do Znojma a Šatova nebo speciální turistické vlaky z Prahy do Jičína a Turnova a z Prahy do Jinců, Příbrami a Březnice.

Přepravu bicyklů ve svých spojích nabízejí také konkurenční dopravci. RegioJet přepravuje jízdní kola zdarma po celý rok ve svých dálkových vlacích v České republice a na Slovensku ve vozech nejnižší třídy low-cost. Leo Express převáží kola vždy od dubna do konce října. Dopravce si za přepravu účtuje jednotnou cenu 49 korun bez ohledu na ujetou vzdálenost. Arriva nabízí ve svých vlacích vždy zhruba deset míst pro jízdní kola.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Chřipka se šíří i podáním ruky Chřipka se šíří i podáním ruky Virus chřipky přežívá v prostředí i několik dní, nemoc se velmi snadno šíří 18. října 2019   (08:35) Cenná socha z kamenného mostu v Dobříši nebyla zničena opilci, ale při záměrné bezpečnostní akci Cenná socha z kamenného mostu v Dobříši nebyla zničena opilci, ale při záměrné bezpečnostní akci Podle dochovaných dokumentů to vypadá, že památkově chráněná empírová socha Sv. Jana Nepomuckého skončila někde na smetišti 18. října 2019   (06:14) V Sedlčanech vzniká městský park za miliony. Je financován převážně z daru V Sedlčanech vzniká městský park za miliony. Je financován převážně z daru Dar, který město Sedlčany na vybudování městského parku získalo, činí osm milionů korun 17. října 2019   (19:08) Novorozené děti v Příbrami bude hlídat dvacet nových monitorů dechu Novorozené děti v Příbrami bude hlídat dvacet nových monitorů dechu Smyslem projektu „Maminko, dýchám“ je vybavit monitorem dechu každou postýlku pro miminko na porodnických, novorozeneckých a JIP odděleních nemocnic v České republice 17. října 2019   (16:43) Zakoupila v obchodě pečivo, chuť jí okamžitě přešla Zakoupila v obchodě pečivo, chuť jí okamžitě přešla V housce měly být obsaženy exkrementy od hlodavce. 17. října 2019   (13:30) Nepřehlédněte Na silnicích a křižovatkách proběhne průzkum dopravy Na silnicích a křižovatkách proběhne průzkum dopravy Na páteřních komunikacích budou umístěny kamery zaznamenávající pohyby dopravy. 17. října 2019   (11:48) McDonald's v Příbrami prozatím nebude, studentům naletěla téměř tisícovka lidí McDonald's v Příbrami prozatím nebude, studentům naletěla téměř tisícovka lidí Školní projekt vyvolal na sociální síti pozdvižení 17. října 2019   (09:20) Nepřehlédněte Jaromíra Jágra doprovází ve Vegas Petr Větrovský Jaromíra Jágra doprovází ve Vegas Petr Větrovský „V kasinu jsme nebyli, netáhne nás to tam,“ řekl Petr 17. října 2019   (06:40) Marie (95): Chtěli mě nasadit do říše. Nakonec jsem vyšetřovala postřelené vojáky a lidi nakažené tuberkulózou Marie (95): Chtěli mě nasadit do říše. Nakonec jsem vyšetřovala postřelené vojáky a lidi nakažené tuberkulózou O tom, že by ve svém životě něco zpětně udělala jinak, nikdy nepřemýšlela. 16. října 2019   (19:02) Demolice mostu u Řitky omezí provoz na Strakonické Demolice mostu u Řitky omezí provoz na Strakonické Po dálnici D4 se z Jíloviště do Mníšku pod Brdy po dobu čtrnácti hodin nedostanete. Opačným směrem bude dálnice uzavřena mezi Mníškem a Řitkou 16. října 2019   (18:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz