19. 2. svátek má Patrik




České brambory nejsou, musí je nahrazovat dovážené, dražší

21. dubna 2019   (07:07)
České brambory nejsou, musí je nahrazovat dovážené, dražší

Loňské sucho se výrazně podepsalo na sklizni



V příbramských supermarketech se prakticky nedají koupit české brambory. Kvůli loňskému suchu jich bylo méně než jindy a už došly. Tuzemskou produkci tak musí nahrazovat drahý dovoz.

Ačkoliv v roce 2016 byla průměrná cena za jeden kilogram 12 korun, v roce následujícím se brambory prodávaly už za 14 korun. Přelomovým rokem byl loňský, kdy jeden kilogram stál 20 korun. Cena dovážených brambor se v dubnu letošního roku pohybuje okolo 25 korun za kilogram. Nejčastěji na pultech obchodních řetězců končí brambory z Francie.

Dnes však můžeme narazit i na kvalitu dovážených brambor, který nabízí jeden z místních supermarketů.
Ten nás přesvědčil o tom, že ani plíseň a hniloba nemusejí být na překážku. Svým způsobem balení nahradilo funkci velikonočního vajíčka, rovněž bylo plné překvapení.

Podařilo se vám také v poslední době přinést z obchodu podobné překvapení?
V příbramských supermarketech se prakticky …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: pmr








Další články

Neurologické ambulance v příbramské nemocnici se stěhují, jeden den budou mimo provoz Neurologické ambulance v příbramské nemocnici se stěhují, jeden den budou mimo provoz V pondělí 23. února proběhne v Oblastní nemocnici Příbram stěhování neurologických … Zakázka za 667 milionů bez vítěze. Příbram zrušila výběr dodavatele čistírny a vypíše ho znovu Zakázka za 667 milionů bez vítěze. Příbram zrušila výběr dodavatele čistírny a vypíše ho znovu Rada města Příbram zrušila rozhodnutí o výběru dodavatele modernizace čistírny … AKTUÁLNĚ „Protekce? To bych se styděla.“ Sabina Laurinová otevřeně o dceři Valentýně i hereckém světě „Protekce? To bych se styděla.“ Sabina Laurinová otevřeně o dceři Valentýně i hereckém světě Rozhovor s jednou z nejobsazovanějších českých hereček vznikl v příbramském divadle … ROZHOVOR Co jedí naše děti? Kontroly odhalily nedostatky i přesolené polévky Co jedí naše děti? Kontroly odhalily nedostatky i přesolené polévky Středočeští hygienici v roce 2025 pokračovali v důsledném dozoru nad stravováním dětí. … NEPŘEHLÉDNĚTE Vyšlo nové Podbrdsko! Co v něm najdete, prozrazuje PhDr. Smolová Vyšlo nové Podbrdsko! Co v něm najdete, prozrazuje PhDr. Smolová Milovníci regionální historie se mohou radovat — právě vyšlo nové číslo sborníku … AKTUÁLNĚ Příčinu požáru v Příbrami prověří speciální útvar. Záchranáři ošetřili otce se synem Příčinu požáru v Příbrami prověří speciální útvar. Záchranáři ošetřili otce se synem Hasiči i záchranáři zasahovali ráno ve středu 18. února na Sevastopolském náměstí v … AKTUALIZOVÁNO Memoriál Ing. Zdeňka Vojíře pomáhá dětem. Házenkáři hráli opět pro dobrou věc Memoriál Ing. Zdeňka Vojíře pomáhá dětem. Házenkáři hráli opět pro dobrou věc Sportovní hala v Příbrami hostila v sobotu 14. února už 9. ročník Memoriálu Ing. … FOTOGALERIE Pozor na falešné e-maily o vrácení daně. Útočníci se vydávají za ČSSZ Pozor na falešné e-maily o vrácení daně. Útočníci se vydávají za ČSSZ E-mail o přeplatku na dani a příslib rychlé výplaty peněz může znít lákavě. Česká … NEPŘEHLÉDNĚTE Zdravé obědy v ohrožení? Babiš mění tón, Šťastný chce vyhlášku smést ze stolu – Příbram má v jednání své zastoupení Zdravé obědy v ohrožení? Babiš mění tón, Šťastný chce vyhlášku smést ze stolu – Příbram má v jednání své zastoupení Zuřivý boj o novou stravovací vyhlášku nekončí. Po schůzce, kterou svolal premiér … ANKETA
Dobříš investuje miliony do sportu: lepší areály pro všechny generace Dobříš investuje miliony do sportu: lepší areály pro všechny generace Dobříš se v roce 2026 zaměřuje na rozvoj a modernizaci svých sportovních areálů. Město … DOBŘÍŠ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz