Česká televize připravuje detektivky i pokračování pohádky Tajemství staré bambitky
13. května 2021 (12:51)
foto: Česká televize/PR/Tajemství staré bambitky
Novinkou je i pořad Pečení na neděli, jehož průvodkyní bude vítězka první řady soutěže Peče celá země Petra Burianová.
Česká televize (ČT) připravuje nové projekty i pokračování starších. Vrací se například seriál Případy 1. oddělení. Novinkou je pořad Pečení na neděli, jehož průvodkyní bude vítězka první řady soutěže Peče celá země Petra Burianová. Chystá se i pokračování úspěšné pohádky Tajemství staré bambitky a vinou pandemie odsunutý dokument režiséra Jiřího Stracha věnovaný Jiřině Bohdalové. Novináře o tom dnes informoval generální ředitel ČT Petr Dvořák.
"Začít bychom měli natáčet o prázdninách. Doufám, že už brzy otevřou divadla, protože ji nechci točit jenom jak povídá, ale i v pracovním prostředí. Chtěl bych z toho udělat velký dokument, který zachytí Jiřinu (Bohdalovou) a její vzpomínky a že mi řekne všechno, tak by to mohlo být celkem výbušné," řekl ČTK režisér Strach. "Když jsme dokument odkládali, řekla mi, že to nevadí, že to uděláme třeba k její stovce. Prohlásila, že ona se toho dožije, ale hlavně, abych se toho dožil já," dodal.
Mnoho připravovaných seriálů má u diváků oblíbené kriminální téma. Patří mezi ně šestidílná minisérie Devadesátky popisující vyšetřování klíčových případů první poloviny devadesátých let nebo třídílná minisérie z kriminalistického prostředí hlavního města Prahy Docent, jehož ústřední postavou je docent Stehlík v podání Ivana Trojana. Další krimisérii, tentokrát natáčenou v Ostravě, nabídne projekt Stíny v mlze. Jednotlivé epizody diváky zavedou do různorodých sociálních skupin od dětského gangu ze sídliště, k youtuberům, motorkářům, pašerákům nebo realitním makléřům. Kriminální zápletku bude mít i televizní série Jana Hřebejka a Petra Jarchovského s pracovním názvem Pozadí událostí, ve které je vyšetřováním případu pověřena pětatřicetiletá kriminalistka, která žije v partnerském vztahu se ženou.
V dokumentu René režisérka Helena Třeštíková nadále sleduje myšlení a jednání člověka na pokraji společnosti. Film Nahoře i dole, který sleduje osudy letců prchajících v roce 1939 po obsazení Československa z okupované vlasti, aby za ni mohli bojovat v cizině, bude založen čistě na archivních materiálech z britských, českých a dalších zahraničních archivů. Příběh slavného českého skladatele vypráví ve filmu Můj život s Bohuslavem Martinů jeho žena Charlotte v podání Terezy Hofové. Skladatele v dokumentu ztvární Petr Stach.
Žánr rodinných snímků zastoupí dobrodružný komediální seriál Špunti na cestě, jehož první klapka padne 17. května. "Novou a velice výraznou postavou seriálu, která se v předloze, tedy úspěšném filmu, který vidělo v kinech téměř půl miliónu diváků, neobjevila, je strejda Karel. Bývalý rocker a zvukař bigbítových kapel, jehož si zahraje Miroslav Donutil," podotkl Josef Viewegh, kreativní producent. Komediální seriál Hlavně to zdraví, v němž se mimo jiné objeví Simona Stašová, nabídne příběhy lidí, kteří se vyrovnávají s různými chorobami.Pro dětské diváky ČT připravuje pokračování úspěšné pohádky Tajemství staré bambitky 2, která měla na obrazovkách premiéru 25. prosince 2011. V pokračování se objeví Tomáš Klus, Veronika Khek Kubařová nebo Ondřej Vetchý. Novinkou pořadu Večerníček budou animované příběhy Aničky a Pepíka.
Stanice ČT loni v celodenním vysílání zůstaly mezi lidmi nad 15 let nejsledovanější a svůj podíl zvýšily nad 30 procent. Meziročně se zvýšil zhruba o 0,9 procentního bodu na 30,86 procenta. Druhé u této skupiny diváků zůstaly stanice skupiny Nova, podíl na sledovanosti jim ale klesl na 27,09 procenta. Třetí Prima si polepšila na 24,78 procenta.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje
Vzácná orchidej bradáček srdčitý se stal jedním z důvodů, proč k nám do regionu opět …
PŘÍRODA
Odešla Bára Tlučhořová. Příbramská rodačka a moderátorka rádia Kiss
Nejen Příbram zasáhla bolestná zpráva. Ve věku 37 let zemřela Bára Tlučhořová, rodačka …
AKTUÁLNĚ
Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů
Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. …
ROZHOVOR
Příbram sčítá následky bouřek a postupně odstraňuje vzniklé škody
Silně bouřky, které se po oba víkendové dny prohnaly Příbramskem a přímo i městem, …
AKTUÁLNĚ
Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program
Music Club Peklo v Příbrami čeká výrazná změna. Do vedení klubu přichází Tomáš …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce
Měla by Česká republika v budoucnu přijmout euro? Téma, které pravidelně vyvolává …
ANKETA
/FOTO, VIDEO/ Vážná nehoda u Rosovic. Na místě šest zraněných, přiletěl i vrtulník
V pondělí krátce po poledni se u Rosovic ve směru na Sychrov na silnici 11417 stala …
AKTUALIZOVÁNO
Tři vítězství na cizí půdě. Boxeři Rasken Gymu zazářili na galavečeru Bene Patron Boxing
V pátek 20. června se uskutečnil venkovní galavečer Bene Patron Boxing pod záštitou …
SPORT
U Milína vyletěl řidič s více než dvěma promile do pole, po kotrmelcích skončil na boku
Na silnici 604H nedaleko Milína na Příbramsku došlo v neděli večer k vážné havárii. …
AKTUALIZOVÁNO
Odjela sama do Afriky. Příběhy, které v Ugandě prožila, jí navždy změnily život
Studentka zdravotnického záchranářství Viktorie Ženíšková strávila dva měsíce na stáži …
ROZHOVOR




