15. 2. svátek má Jiřina

Česká televize nechá večerní Události tlumočit do ukrajinštiny

11. března 2022   (18:25)
Česká televize nechá večerní Události tlumočit do ukrajinštiny
foto: Česká televize / PR

Cílem je usnadnit přístup k informacím uprchlíkům z Ukrajiny, která čelí ruské vojenské invazi.


Česká televize bude od soboty večerní hlavní zpravodajskou relaci Události vysílat se simultánním tlumočením do ukrajinštiny. Služba bude dostupná na webu iVysílání a v aplikaci HbbTV, která umožňuje v chytrých přijímačích kombinovat televizní vysílání s internetem. Na webu České televize to dnes uvedla její mluvčí Karolína Blinková. Cílem je usnadnit přístup k informacím uprchlíkům z Ukrajiny, která čelí ruské vojenské invazi.

"Naším cílem je zajistit příchozím Ukrajincům každodenní přístup k relevantním informacím nejen o válce na východě Evropy, ale také o aktuálním dění v České republice a ve světě," uvedl generální ředitel České televize (ČT) Petr Dvořák. Živě překládané zpravodajství bude možné spolu s pořadem Události zhlédnout vždy od 19:00. Zároveň s prvním uvedením spustí ČT i webovou adresu ceskatelevize.cz/ukrajinsky, na které postupně vznikne archiv odvysílaných dílů.
Zpravodajství pro lidi přijíždějící z Ukrajiny do Česka nabízí několik týdnů regionální studia ČT. Ve výrobě týdeníku, který shrnuje aktuální dění a informuje diváky o možnostech pomoci v regionech, se střídají brněnská a ostravská redakce zpravodajství. Pořad v ukrajinském jazyce má premiéru každý pátek odpoledne a je dostupný na facebookových profilech Události Brno a Události Ostrava.
Ukrajinci, kterých už do Česka před válkou uprchly statisíce, se mohou k aktuálním informacím ze své země dostat také prostřednictvím rádia. Ve čtvrtek dopoledne začala v Česku vysílat rozhlasová stanice UKRAJINSKE RADIO (Ukraińskie Radio). Vysílání ukrajinské veřejnoprávní stanice na českém území spustily České Radiokomunikace společně s Českým rozhlasem.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Coolna propojuje generace Coolna propojuje generace Klubkavárna Coolna v Dobříši je místem, které slouží k tomu, aby zde děti školního … Dobříš Máme vítěze nejlepšího čepovaného piva! A vy můžete vyhrát 5 piv od medailistů Máme vítěze nejlepšího čepovaného piva! A vy můžete vyhrát 5 piv od medailistů Týden jste hlasovali o tom, kde v Příbrami a okolí čepují nejlepší pivo. Máme vítěze — … SOUTĚŽ Radnice vsází na nevšední řešení: Místo lávky vznikne v Sedlčanech gondolový most Radnice vsází na nevšední řešení: Místo lávky vznikne v Sedlčanech gondolový most Sedlčany plánují stavbu samoobslužného gondolového mostu, takzvaného transbordéru. … Trenéři míří za nejmenšími. Sportovní projekt se rozšiřuje i do příbramských školek Trenéři míří za nejmenšími. Sportovní projekt se rozšiřuje i do příbramských školek Příbram chce děti zapojit do sportovních aktivit už od útlého věku. Oblíbený projekt … Tragický nález v Čenkově: V Litavce objevili tělo muže Tragický nález v Čenkově: V Litavce objevili tělo muže Policisté a hasiči museli v sobotu dopoledne vyrazit do Čenkova na Jinecku. V říčce … Jiráskovy sady: dnes začíná uzavírka, v dubnu přijde úplná blokáda Jiráskovy sady: dnes začíná uzavírka, v dubnu přijde úplná blokáda Revitalizace Jiráskových sadů vstupuje do rozhodující fáze a řidiče čekají hned dvě … Doprava Padá sníh, silnice kloužou. Čelní střet aut blokuje silnici I/18 Padá sníh, silnice kloužou. Čelní střet aut blokuje silnici I/18 Několik nehod bylo hlášeno najednou v sobotu odpoledne. Jedna u Hájů, druhá v … AKTUALIZOVÁNO Žloutenka na vzestupu. Středočeský kraj řešil stovky případů Žloutenka na vzestupu. Středočeský kraj řešil stovky případů Středočeský kraj má za sebou epidemiologicky náročný rok. Hygienici v roce 2025 řešili … Veselý karneval pro celou rodinu: tanec v bublinách, oblíbený maskot i nové zážitky Veselý karneval pro celou rodinu: tanec v bublinách, oblíbený maskot i nové zážitky Barevné masky, smích, hudba a zábava pro malé i velké. Kulturní dům Dobříš se už po … Dobříš
Rožmitál láká nové rodiny. Narození dítěte podpoří částkou deset tisíc korun Rožmitál láká nové rodiny. Narození dítěte podpoří částkou deset tisíc korun Město Rožmitál pod Třemšínem přichází s finanční podporou pro nové občánky. Dětem … Nepřehlédněte
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz