15. 10. svátek má Tereza

Česká pošta chce zahájit spolupráci s Vězeňskou službou ČR

9. října 2019   (16:55)
Česká pošta chce zahájit spolupráci s Vězeňskou službou ČR

Zítra by mělo dojít k podpisu memoranda mezi Českou poštou a Vězeňskou službou ČR o zaměstnávání odsouzených.


Na dnešek připadá Světový den pošty. Měl by nám připomenout počátky komunikace na větší vzdálenosti. Přestože dnes, v době sociálních sítí, zasíláme zprávy spíše elektronickou formou, čas od času každý přeci jen na poštu zavítá. Například firmy listovní služby stále často využívají.

Minulý týden přišla Česká pošta s informací, že nebude rušit své pobočky 
Jasně jsme řekli, že chceme zachovat pro občany komfort, aby měli poštu v dosahu, a plán změny je postaven tak, aby se toto nezměnilo,“ řekl ministra vnitra Jan Hamáček.

Zatímco za loňský rok pošta vykázala provozní ztrátu přes jednu miliardu korun, v roce 2021 chce být opět v černých číslech. A to i za podmínky navýšení mezd pošťáků. Toto je ambiciozní plán, který chce pošta splnit. Ambice má i v posílení podílu na trhu balíkových služeb. V rámci projektu BalíkovnaCZ chce v roce 2021 pokořit hranici 60 milionů přepravených balíků.

Zítra by mělo dojít k podpisu memoranda s Vězeňskou službou ČR o zaměstnávání odsouzených. 


„Před podpisem memoranda nebudeme zveřejňovat podrobnosti, nicméně do projektu budou zatím zapojeny dvě věznice. Příbramská věznice mezi nimi není," uvedla Petra Kučerová, tisková mluvčí Vězeňské služby ČR.

Na netu kudlanka.cz se k příležitosti dnešního Světového dne pošty objevila tato netradiční gratulace:

Naší drahé a milé České poště k jejímu dnešnímu dni bych popřála, aby už si konečně uvědomila, proč ji opouští ti nejlepší lidé a noví nepřicházejí. A přijdou-li, pak nezůstávají. Aby se současnou situací urychleně něco dělala, aby její zaměstnanci měli všechno nejlepší, měli pracovní energii a optimismus, a aby společně měli spokojené zákazníky. Jen přání totiž nestačí, mohlo by se stát, že za rok už nebude komu přát... Jinak - listovní doručovatelky začnou mít optimismus, až přestanou tahat k těžkým taškám ještě navíc haldy těžkých letáků. Držím palce všem poštovním holoubkům i holubicím…

Co byste popřáli České poště vy?

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto pixabayDalší články

Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku V minulém týdnu byla otevřena nová kancelář Městského kulturního centra, které v našem městě funguje od září letošního roku. 15. října 2019   (09:12) Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Bezdomovec Jan přišel o oba rodiče a zůstal sám. Spí venku a je přesvědčen, že kvůli svému handicapu je nezaměstnatelný 15. října 2019   (06:47) Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Cizí státní příslušník jednu osobu pobodal, druhou zavraždil. 14. října 2019   (19:46) Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Provozovatel místo spropitného dostal pokutu 14. října 2019   (19:03) Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Řidič pravděpodobně nerespektoval dopravní značení 14. října 2019   (18:37) Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem „V Norsku jsem potkal kluka, který dojíždí do školy devět hodin. Říkal, že když cesta trvá méně než tři hodiny, tak si ani nerozepíná bundu,“ vypráví Matěj Kratochvíl, který se právě vrátil z pěší cesty na nejservernější cíp Evropy 14. října 2019   (16:02) Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Na Příbramsku panuje podzim a melancholické babí léto. 14. října 2019   (12:31) Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Přinášíme seznam případů, které řeší příbramští policisté 14. října 2019   (10:17) Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Martin Macík po velkém dobrodružství zdolal Rallye du Maroc, nejnáročnější test před Dakarem 2020 14. října 2019   (08:59) Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Zatímco spousta lidí by to psychicky nezvládla, Jiří Oktábec se s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně vyrovnat a úsměv z tváře mu nikdy nezmizel. 14. října 2019   (06:16)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz