8. 12. svátek má Květoslava

Česká pošta chce zahájit spolupráci s Vězeňskou službou ČR

9. října 2019   (16:55)
Česká pošta chce zahájit spolupráci s Vězeňskou službou ČR

Zítra by mělo dojít k podpisu memoranda mezi Českou poštou a Vězeňskou službou ČR o zaměstnávání odsouzených.


Na dnešek připadá Světový den pošty. Měl by nám připomenout počátky komunikace na větší vzdálenosti. Přestože dnes, v době sociálních sítí, zasíláme zprávy spíše elektronickou formou, čas od času každý přeci jen na poštu zavítá. Například firmy listovní služby stále často využívají.

Minulý týden přišla Česká pošta s informací, že nebude rušit své pobočky 
Jasně jsme řekli, že chceme zachovat pro občany komfort, aby měli poštu v dosahu, a plán změny je postaven tak, aby se toto nezměnilo,“ řekl ministra vnitra Jan Hamáček.

Zatímco za loňský rok pošta vykázala provozní ztrátu přes jednu miliardu korun, v roce 2021 chce být opět v černých číslech. A to i za podmínky navýšení mezd pošťáků. Toto je ambiciozní plán, který chce pošta splnit. Ambice má i v posílení podílu na trhu balíkových služeb. V rámci projektu BalíkovnaCZ chce v roce 2021 pokořit hranici 60 milionů přepravených balíků.

Zítra by mělo dojít k podpisu memoranda s Vězeňskou službou ČR o zaměstnávání odsouzených. 


„Před podpisem memoranda nebudeme zveřejňovat podrobnosti, nicméně do projektu budou zatím zapojeny dvě věznice. Příbramská věznice mezi nimi není," uvedla Petra Kučerová, tisková mluvčí Vězeňské služby ČR.

Na netu kudlanka.cz se k příležitosti dnešního Světového dne pošty objevila tato netradiční gratulace:

Naší drahé a milé České poště k jejímu dnešnímu dni bych popřála, aby už si konečně uvědomila, proč ji opouští ti nejlepší lidé a noví nepřicházejí. A přijdou-li, pak nezůstávají. Aby se současnou situací urychleně něco dělala, aby její zaměstnanci měli všechno nejlepší, měli pracovní energii a optimismus, a aby společně měli spokojené zákazníky. Jen přání totiž nestačí, mohlo by se stát, že za rok už nebude komu přát... Jinak - listovní doručovatelky začnou mít optimismus, až přestanou tahat k těžkým taškám ještě navíc haldy těžkých letáků. Držím palce všem poštovním holoubkům i holubicím…

Co byste popřáli České poště vy?

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto pixabayDalší články

Truhlář z Jinec se po devíti letech vrátil ke zvedání činek. Dnes je mistrem světa v benchpressu Truhlář z Jinec se po devíti letech vrátil ke zvedání činek. Dnes je mistrem světa v benchpressu Karel Turek na mistrovství světa v Polsku překonal svůj rekord a zvedl 200 kg 7. prosince 2019   (18:32) Část stromků a ozdob obsahuje nebezpečné látky Část stromků a ozdob obsahuje nebezpečné látky Třináct testovaných vánočních stromků a řetězů překračuje zákonné limity a nikdy se neměly dostat do oběhu. Některé z nich se prodávaly i na českém trhu 7. prosince 2019   (15:30) Město chce pronajmout městskou chatu Granit, lidé sepsali petici Město chce pronajmout městskou chatu Granit, lidé sepsali petici Výběrové řízení na pronájem městské chaty bude vyhlášeno v nebližších dnech. Minimální požadovaná částka za nájemné je 450 000 Kč za rok 7. prosince 2019   (12:07) Čertovský Novák přilákal tisíce návštěvníků. Velkolepý ohňostroj nadchl přihlížející Čertovský Novák přilákal tisíce návštěvníků. Velkolepý ohňostroj nadchl přihlížející Pořadatelé Ledově čertovského Nováku, pod taktovkou vládce všech čertů a jedinou ženou v říši pekelné, dovedli akci k naprosté dokonalosti. 7. prosince 2019   (09:11) Kámen z dolů byl poztrácen a částečně zcizen. Opěrná zeď u dolu Anna dostala nový odstín Kámen z dolů byl poztrácen a částečně zcizen. Opěrná zeď u dolu Anna dostala nový odstín Nově budovaná zeď se skládá z kamene se žlutohnědým odstínem, který je barevně odlišný od kamenných staveb v okolí 7. prosince 2019   (07:14) Chlebáčci, řada necek a kádí, voňavé stromky. Hornický adventní trh byl skromný, ale měl své kouzlo Chlebáčci, řada necek a kádí, voňavé stromky. Hornický adventní trh byl skromný, ale měl své kouzlo Celá strana příbramského náměstí od ústí Pražské ulice k lékárně U Bílého lva patřila betlémářům. Prodávaly se tzv. betlémy pro chudé, vyrobené z chlebového těsta 6. prosince 2019   (19:37) Opravit chodníky, zastřešit hřiště, osvětlit přechod pro chodce. Lidé přišli na úřad a řekli, co chtějí Opravit chodníky, zastřešit hřiště, osvětlit přechod pro chodce. Lidé přišli na úřad a řekli, co chtějí Veřejné slyšení k rozpočtu se letos v Příbrami konalo poprvé 6. prosince 2019   (15:48) Lucifer má připravené pekelné křeslo, pod knihou hříchů se prohýbá stojan Lucifer má připravené pekelné křeslo, pod knihou hříchů se prohýbá stojan Čtyřicet čertů čeká na hříšníky. Možná přijede i pekelné koňské spřežení. 6. prosince 2019   (12:51) Policie zavítala do samotného pekla Policie zavítala do samotného pekla Co nebo kdo je to „Mišguláš“? Na tuto otázku zná odpověď pětice příbramských čertů. 6. prosince 2019   (10:33) Gangloffova šindelka se vrací do Rožmitálu Gangloffova šindelka se vrací do Rožmitálu Podbrdské muzeum získalo originál unikátního stroje vyrobeného před 120 lety v Rožmitále. Stane se součástí stálé expozice věnované lesmistru a vynálezci Karlu Gangloffovi. 6. prosince 2019   (08:57)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz