14. 8. svátek má Alan

Češi si během krize zvykli na rozvoz hotových jídel. Zájem stoupl i na Příbramsku

22. července 2020   (14:45)
Češi si během krize zvykli na rozvoz hotových jídel. Zájem stoupl i na Příbramsku

Situace během koronavirové krize sice zavřela dveře restaurací, otevřela ale nové možnosti, které mohou restauratéři do budoucna pro svůj byznys využít. Díky zájmu o dovážku jídel a přílivu nových zákazníků rozšiřují některé příbramské podniky nabídku služeb a menu. Na český trh také nově vstupují tzv. cloudové kuchyně.


Mnoho restaurací v Příbrami začalo během pandemie a nuceného zavření svých provozoven nabízet rozvoz jídel až domů. „V průběhu koronavirové krize zájem o naše služby vzrostl, a to jak ze strany dlouhodobých zákazníků, tak u lidí, kteří do té doby rozvoz jídla ještě nevyzkoušeli. Tento trend se týkal i Příbramska, kde jsme zaznamenali nárůst zájmu o cirka 20 procent oproti době před krizí,“ řekl Břetislav Stromko, ředitel marketingu rozvážkové služby Dáme jídlo. Zvýšený byl během krize i zájem restaurací o zapojení do platformy Dáme jídlo a znamenal příliv nových partnerů rovněž z Příbramska.
 

To, že obliba objednávání jídel domů či do práce trvá, potvrzuje Dagmar Dvorská z příbramského Bistra na Drkolnově: „Lidé si stále o něco více objednávají jídla s dovážkou. Zájem stoupl tak o 15 procent.“ Bistro zareagovalo na zvýšenou poptávku prodloužením času pro objednání do 12.00.
 
„Rozvážka jídel funguje, i když momentálně mnohem méně. Důvodem je teplé počasí, kdy lidé tolik nejí, a tržby se tedy pohybují hodně rozdílně,“ popsal aktuální situaci Lukáš Hájek z pizzerie na Březových Horách. Podnik do budoucna chystá rozšíření svého menu, které již zahrnuje bezlepkovou variantu pizzy včetně uzenin, také o bezlepkové těstoviny.
 
Regionálně zaměřené aktivity hodlá do budoucna podporovat rovněž služba Dáme jídlo. Firma zároveň testuje nový koncept tzv. cloudových kuchyní – prostorů, které si restauratéři mohou kdykoliv pronajmout a kde se jídlo pouze uvaří a poté rozveze zákazníkům. Cloudové kuchyně se prosazují zejména v místech s vysokou poptávkou a rychlým odbytem. Dáme jídlo spouští projekt samostatných gastroprovozů v Praze. V Praze 4 funguje osm těchto virtuálních kuchyní, další prostor v Praze 11 bude otevřen v září.
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Dan Burton
Unsplash

autor: Magdalena Rezková

Další články

Věřící oslaví o víkendu nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře Věřící oslaví o víkendu nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí V občerstvení byl okamžitě pozastaven výkon činnosti. 13. srpna 2020   (15:46) Řecko nebude požadovat testy na covid od českých občanů, oznámil Babiš Řecko nebude požadovat testy na covid od českých občanů, oznámil Babiš Odběrová místa, která byla kvůli očekávanému náporu turistů zmobilizována, podle Babiše mají zůstat v novém režimu, aby byla připravena na případný nárůst počtu nakažených. 13. srpna 2020   (15:35) Sloupky v Pražské ulici nereagovaly na sirénu záchranky Sloupky v Pražské ulici nereagovaly na sirénu záchranky Ve středu 12. srpna v odpoledních hodinách došlo k situaci, kdy nově instalované sloupky nereagovaly na sirénu vozidel záchranné služby. 13. srpna 2020   (14:03) V příštím týdnu má do Řecka letět asi 4800 Čechů, děti do deseti let na testy nemusí V příštím týdnu má do Řecka letět asi 4800 Čechů, děti do deseti let na testy nemusí Nepřehlédněte V pátek dorazí silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami, varují meteorologové V pátek dorazí silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami, varují meteorologové Každá třetí domácnost přišla o část příjmu, uvedl průzkum Každá třetí domácnost přišla o část příjmu, uvedl průzkum Pandemie koronaviru a s ní spojená vládní omezení zasáhla celou tuzemskou ekonomiku. 13. srpna 2020   (11:11) Zavedené hračkářství v Příbrami hledá nového provozovatele. Z časových důvodů nemohu pokračovat, říká majitelka obchodu Zavedené hračkářství v Příbrami hledá nového provozovatele. Z časových důvodů nemohu pokračovat, říká majitelka obchodu Před třemi lety bylo otevřelo v Příbrami (v Dlouhé ulici) neobyčejné hračkářství s kvalitními hračkami, které neobsahují plasty a zároveň rozvíjejí potenciál vašich dětí. Majitelka obchodu však z časových důvodů nemůže obchod dále provozovat. 13. srpna 2020   (09:01) Má malé děti a vlastní podnikání. Přesto věnuje svůj čas onkologicky nemocným pacientům Má malé děti a vlastní podnikání. Přesto věnuje svůj čas onkologicky nemocným pacientům
Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz