Češi hojně rezervují jachty na léto, objednávají dražší lodě
20. března 2021 (10:21)
Češi podle vyhledávače Boataround.com hojně objednávají jachty na léto. V počtu rezervací jsou momentálně čtvrtí po Němcích, Polácích a Rakušanech. Nejvíce českých turistů se chystá na jachtu do Chorvatska. Zájem mají hlavně o výhodné lodě, kde souzní cena a výkon. Přesto oproti loňsku rezervují dražší jachty. Za týdenní pronájem zaplatí v průměru 3000 eur (asi 78.000 Kč), tedy o 500 eur (asi 13.000 Kč) více. Na loď vyrážejí především rodiny a skupiny přátel, nejčastěji osmičlenné. ČTK to řekl spoluzakladatel Boataround.com Pavel Přibiš.
Lidé, kteří chtějí letní dovolenou strávit na jachtě, mají podle Přibiše nejvyšší čas na rezervaci lodě, později už zůstanou volné pravděpodobně jen ty dražší. Navíc předpokládá, že před létem budou stejně jako loni vyprodané všechny. Vnímané jsou jako levná a bezpečná dovolená. Mnoho rezervací z loňska se přesunulo na letošek, a proto domácí destinace jako Lipno nebo Slapy už jsou obsazené, uvedl.
Zájemci z Německa a Skandinávie začali jachty objednávat ještě na konci loňského roku, Češi se k nim přidali podle Přibiše v polovině ledna.
V souvislosti s pandemií koronaviru se podle Přibiše změnila flexibilita majitelů lodí. Už nechtějí při rezervaci vysoké zálohy a jsou ochotni zákazníkům vyjít vstříc. "Většina charterových společností na Boataround.com nabízí nyní možnost nižší předplatby za rezervaci, kolem 15 procent, část rentiérů zálohy přestala vyžadovat úplně. Ochranu klienta v případě cestovních omezení nabízí 90 procent lodí. V případě storna tak lze dovolenou bezplatně přeložit na jiný termín," řekl.
Vzhledem k vysoké poptávce Boataround.com rozšířil počet zemí, kam mohou lidé jet, v nabídce jich má na sedm desítek. Otevřel podle Přibiše Jižní Ameriku, nová místa v Brazílii, Argentině, Peru a Kolumbii. "Pro fajnšmekry nabízíme nové přístavy ve Finsku, Estonsku a Dánsku. Mimochodem, Skandinávie představuje jachtařský ráj, který ještě nebyl objeven masovou turistikou," uvedl dále.
Boataround.com má na webu podle Přibiše 16.458 lodí a čeká na otevření velkých říčních flotil ve Francii a Anglii, kde nově podepsal smlouvy na pronájmy. Lidé si z jeho nabídky mohou vybrat třeba i loď po Franku Sinatrovi nebo po pašerácích kokainu.
Boataround.com má na webu podle Přibiše 16.458 lodí a čeká na otevření velkých říčních flotil ve Francii a Anglii, kde nově podepsal smlouvy na pronájmy. Lidé si z jeho nabídky mohou vybrat třeba i loď po Franku Sinatrovi nebo po pašerácích kokainu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
pribram.cz
pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Další články
Rakovina, která zabíjí rychle. Teď má první účinný lék
Rakovina slinivky patří k nejnebezpečnějším nádorům současnosti. Většina pacientů se o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vernisáž nového dílu projektu Nekonečné plátno v Galerii OPE
Ve čtvrtek 30. dubna v 16:00 hodin bude v Galerii OPE v Památníku Vojna slavnostně …
KULTURA
Brdská lesní bitva: Když se síla koní potká s tradicí
Stovky návštěvníků, zaplněná parkoviště a dechberoucí výkony chladnokrevníků v srdci …
FOTOGALERIE
Dobříšští ochránci přírody můžou s pomocí nového dronu zachraňovat nejen srnčata, ale i hnízda vzácných opeřenců
Přírodovědný spolek Dobříš vstupuje do nadcházející sezóny s významnou novinkou, která …
AKTUÁLNĚ
Z Příbrami do ekvádorské džungle: Karolína Urbanová našla nový domov, syna i životní směr
Karolína Urbánová pochází z Příbrami a její jméno před lety rezonovalo internetem pod …
LIFESTYLE
Výstava na náměstí T.G.M. v Příbrami připomíná hornickou minulost města
Hornickou minulost města připomíná venkovní výstava, která je k vidění na náměstí T. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo i letos výzvu dotačního programu Obchůdek …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Sucho se v Česku podepisuje i na lesích. Vítr situaci dál zhoršuje
Česko se potýká s narůstajícím suchem, které začíná výrazně zasahovat i lesní …
AKTUÁLNĚ
Veterinární správa zakázala desítky kojeneckých mlék. Obsahují nebezpečný toxin
Státní veterinární správa (SVS) zakázala uvádění více než čtyř desítek mléčných …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Ředitelka OUUPB Pavlína Caisová: Škola, která připravuje na život. V Příbrami pomáhají dětem najít vlastní cestu
Ředitelka Odborného učiliště, Praktické školy a Základní školy Příbram IV Pavlína …
ROZHOVOR





