Červenec bude teplotně průměrný, v první polovině bude více pršet
30. června 2020 (06:19)
Červenec bude teplotně spíše průměrný a v jeho první polovině bude více pršet. Vyplývá to z výhledu počasí na příští čtyři týdny, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Podle týdenní předpovědi pak bude teplý zejména závěr tohoto týdne, kdy by měly teploty vystoupat k 29 stupňům Celsia.
"Týdenní průměry nejvyšších denních teplot se budou v prvním týdnu předpovědi (29. června až 5. července) pohybovat mezi 22 a 25 stupni, v dalších třech týdnech je předpokládáme od 23 do 27 stupňů," uvedli meteorologové. Dlouhodobá průměrná teplota v ČR v období mezi 29. červnem a 26. červencem je 18,4 stupně Celsia.
Po uplynulém víkendu, kdy by teploty překročily tropickou třicítku, se ochladí, přijdou také přeháňky a ojediněle i silné bouřky. Postupně se ale má v tomto týdnu oteplovat, od pátku do neděle pak mají být nejvyšší denní teploty 24 až 29 stupňů. Stále ale budou hrozit přeháňky a bouřky.
"Srážkově předpokládáme první dva týdny předpovědi (29. června až 12. července) mírně nadprůměrné, třetí a čtvrtý týden předpovědi (13.července až 26. července) předpokládáme průměrné," uvedl ČHMÚ. Dlouhodobý průměrný úhrn srážek je v tomto období 81 milimetrů. Deštivý byl zejména červenec 1997, kdy úhrn činil 203 milimetrů. Naopak v roce 2013 to bylo jen 15 milimetrů.
Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje ČHMÚ. Úspěšnost výhledu se pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Hasiči i záchranáři zasahovali u nehod v Obořišti a Hluboši
Ani v sobotu neměli záchranáři a hasiči klidný den a zasahovali u nehody v Obořišti, …
FOTOGALERIE
Příbram zvýší podporu hasičům. Starosta přišel s vyšším návrhem přímo na zastupitelstvu
Zastupitelstvo města Příbram na svém únorovém jednání schválilo poskytnutí finanční …
POLITIKA
Všichni jsme unavení. Tohle je důvod, o kterém se nemluví
Ještě nedávno jsme si nastavovali budík na pět ráno, četli knihy o produktivitě a měli …
LIFESTYLE
Máte doma „zapomnětlivého génia“? ADHD u dospělých je častější, než si myslíme
Když se řekne ADHD, většina lidí si představí neposedné dítě ve školní lavici. Jenže …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hýbou se Příbramáci dost? Využívají místní sportoviště, nebo zůstávají prázdná?
Příbram nabízí na své poměry poměrně široké možnosti sportovního vyžití. Obyvatelé …
ANKETA
Nejčastější prohřešky řidičů podle policie: Telefon v ruce i stání na zastávce
Držení telefonu za jízdy nebo zastavování na autobusových zastávkách. To jsou podle …
DOPRAVA
Mezi světlem a tichem Nic není skutečnější než nic v Galerii Františka Drtikola
V sobotu 28. února od 16 hodin se uskuteční dernisáž a komentovaná prohlídka výstavy …
Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků II.
Brdy nejsou určitě tak bohaté na lišejníky jako například Šumava nebo Jeseníky, ale …
POZNÁVÁME BRDY
Pudilová končí v OKTAGONu? Příbramská rodačka má nabídky na titulové zápasy!
Příbramská rodačka a jedna z nejznámějších českých MMA bojovnic Lucie Pudilová má za …
SPORT
Maturita, nebo řemeslo? Možnosti studia v Příbrami a okolí
Vybrat si správnou střední školu není jednoduché. Příbramsko však nabízí překvapivě …
ŠKOLSTVÍ





