Čertovský Novák se vzhledem k současné situaci letos konat nebude
27. listopadu 2020 (11:25)
foto: pribram.cz, SZM
Do poslední chvíle se plánovalo a domlouval program, tak jak to situace dovolovala. Zvažován byl také přesun akce do on-line prostředí.
Blíží se čas Mikuláše, čertů a andělů. V Areálu Nový rybník už touto dobou každoročně vrcholí přípravy na Čertovský Novák. Letos se oblíbená akce, s ohledem na pandemii koronaviru a zákaz shromažďování, konat nesmí. Na co se těšit můžete je vánoční výzdoba v areálu Nového rybníka, a to včetně nasvíceného vánočního stromu.
„Myslím si, že akci Čertovský Novák nemusím asi nijak dlouze představovat. Za tři roky, co tuto akci pořádáme, si troufám říci, že se vryla do povědomí nejen velké části obyvatel Příbrami, ale i mnoha dalších z širokého okolí. Čertovský Novák přináší tradiční čerty, anděly, Mikuláše, dílničky, vánoční trhy, rozsvěcení vánočního stromu, ale také například zcela ojedinělý osvícený kočár s koňmi, velkolepý ohňostroj nebo oživlé postavy z pohádek,“ říká ředitel SZM Jan Slaba.
Bohatý program byl naplánován i na letošní 4. ročník, a to opět včetně každoročního velkolepého ohňostroje na závěr. Do poslední chvíle se plánovalo a domlouval program, tak jak to situace dovolovala. Zvažován byl také přesun akce do on-line prostředí. „Pokud bychom přenášeli program online, nebyl by zážitek zdaleka takový, jaký si naši návštěvníci zaslouží a očekávají. Navíc jsme měli obavy z toho, že i přes zákaz vstupu a uzavřený areál, by se nám návštěvníci setkávali u vstupů a kolem plotu, a to je přinejmenším pro takovou akci velmi nedůstojné a v této situaci vyloženě nežádoucí. Čertovský Novák je o setkávání lidí, přímých kontaktech a celý podvečer je vždy propojen v jeden velký zážitek zakončený ohňostrojem. Má vás jednoduše vytáhnout ven z domovů a vtáhnout do děje a my chceme, aby to tak zůstalo,“ říká Slaba a dodává, že toto byly hlavní důvody, proč se od akce nakonec ustoupilo úplně a nebude ani on-line verze. „Ze současné situace ohledně pandemie máme i my velký respekt a zároveň nechceme dělat věci napůl, v tomto případě na čtvrt či dokonce méně,“ konstatuje Slaba.
Veškerá energie zaměstnanců SZM ve smyslu pořádání akcí je nyní směřována na přípravy letních akcí, koncertů, teambuildingů pro firmy i oslav pro jednotlivé zájemce. Vzhledem k výpadku 4. ročníku Čertovského Nováku bude dle slov ředitel SZM ten následující ročník o to větší a velkolepější než kterýkoli z předešlých ročníků.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
SZM
SZM
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet
Povinný sběr bioodpadu v Příbrami vyvolal mezi částí veřejnosti silné reakce. Někteří …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka zahrají benefiční koncert pro dětské pacienty
Tradice pomoci pokračuje – učitelé hudby a zpěvu připravili koncert na podporu …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Policie v Příbrami rozdávala pokuty: Nepřipoutaní, mobily, drogy i zákazy řízení
Policisté se v týdnu zaměřili na speciální dopravní kontrolu, která byla zaměřena …
FOTOGALERIE
Co je pro vás poslem jara? První čáp na komíně nebo sněženky?
Co je vlastně symbolem jara? Pro někoho je to návrat čápů na komíny, pro jiného první …
FOTOGALERIE
Jarní rituál, nebo sousedská válka?
Jarní úklid se sirkou v ruce? Než škrtnete, zjistěte, jak pálit větve bez asistence …
ZAJÍMAVOSTI
Tipy na víkend: Den svatého Patrika, hokejové utkání a řada kulturních akcí
Tento víkend si můžete vyzkoušet, jak asi vypadá atmosféra v tradiční irské hospodě, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Rožmitál čeká pestrý pátek: Jarní tvoření a Ping pongový ples k 50 letům stolního tenisu
Rožmitál pod Třemšínem čeká 13. března odpoledne a večer plné zábavy, kreativity a …
KULTURA
Tankování v Příbrami zdražuje. Konflikt na Blízkém východě rozhýbal ceny paliv
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 36,90 Kč do 38,90 …
AKTUÁLNĚ
MG ROADSHOW míří opět do Příbrami
Už 17. a 18. března ožije areál společnosti AUTA s.r.o. v Příbrami velkou …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Motorkářská sezona začala. Policie varuje před riziky po zimě
S příchodem teplejších březnových dní se na silnice vrátili motorkáři. Začátek sezony …
DOPRAVA




