26. 1. svátek má Zora




Černý si z Belgie místo bodů přivezl poničené auto

25. června 2014   (16:11)
Černý si z Belgie místo bodů přivezl poničené auto
foto: Černý racing

Tým Peugeot Černý Racing se nyní bude plně soustředit na srpnovou Barum Czech Rally Zlín, která bude pro další vývoj boje o juniorský titul klíčová.



Pro Jana Černého a Pavla Kohouta, posádku Peugeot Černý Racing teamu měla být belgická Ypres Rally vzpruhou po nepovedeném závodě na Azorských ostrovech, kde jejich soutěžní Peugeot 208 R2 utrpěl škody při havárii na jedné z rychlostních zkoušek. Dosud vedoucí posádka juniorského mistrovství Evropy v rally JERC se kvůli výpadku na Azorských ostrovech neplánovaně vydala do Belgie, ale od počátku soutěže se týmu nevedlo, jak by si Jan Černý představoval. „Po havárii na azorských ostrovech jsem nebyl v dobré psychické pohodě. Jsme všichni v týmu pod velkým tlakem, protože rozpočet už je téměř vyčerpán, musíme odjet větší množství soutěží a havárie nám situaci ještě ztěžují. Už při seznamovacích jízdách jsem se necítil moc dobře a dělal jsem drobné chyby v rozpisu zejména v rychlých místech, tam, kde se tvoří čas,“ říká na úvod Jan Černý.

Konkurence je obrovská

Obrovská konkurence v kategorii R2 a rovněž mezi juniory evropského šampionátu se potvrdila záhy a Jan Černý s Pavlem Kohoutem měli od začátku pořádnou práci, aby dostáli předpokladům, jedné z favorizovaných posádek juniorského mistrovství. „Velká konkurence nám ukázala, že nemůžeme usnout na vavřínech a dvě vítězství z počátku sezony jsou rozhodně dobrý vstup do sezony, ale neznamená to žádnou jistotu. Ypres Rally je dost specifická, místy se jede velmi rychle, to mi sedí, ale já právě tato místa tentokrát nejel tak, jak by bylo třeba. Ztrácel jsem i ve velkých „katech“, kde se zkracuje trať a nabírali jsme na ty nejrychlejší po vteřinách ztrátu. Nasazené tempo konkurence bylo obrovské. Pokud ale chceme v juniorském mistrovství Evropy uspět, nemůže to být jen o dojíždění a schovávání se za sbírání zkušeností.

V závěru rally se příbramské posádce otevřela možnost bojovat o třetí místo i díky problémům některých dalších posádek. Černý asi pět kilometrů před cílem projel jednu zatáčku rychleji, než by se mělo, a díky tomu skončil s vozidlem mimo trať.

Nehoda mrzí i kvůli ekonomické situaci

Díky havárii musela posádka Peugeot Černý Racing týmu z Ypres Rally odstoupit, nebodovala a zpět do České republiky si přivezla notně poškozený Peugeot 208 R2. „Ano, musím uznat, že v naší nelehké ekonomické situaci jsem celému týmu velmi zkomplikoval zbytek sezony. Naši mechanici si před Ypres Rally pořádně mákli a teď je třeba Peugeot opravit znovu. Je to ale skvělý tým lidí a já věřím, že vše zvládnou a moc jim děkuji za jejich obětavou práci. Do Belgie jsme vyrazili i díky podpoře Autoklubu ČR, což mě mrzí dvakrát, protože jsme tak nemohli naplnit očekávání a lépe tak reprezentovat ČR,“ uzavírá Jan Černý, který je se svým spolujezdcem i po nedojeté Ypres Rally stále ve vedení juniorského mistrovství Evropy JERC, ale už jen o jeden jediný bod.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Černý racing
autor: Černý racing, MJ








Další články

Na Příbramsku znovu sněží, vyšší polohy jsou zasněžené po celý den Na Příbramsku znovu sněží, vyšší polohy jsou zasněžené po celý den Odpolední teploty se dnes ve Středočeském kraji a v Praze pohybovaly většinou mezi 3 … Mezinárodní soutěž už po šestnácté: zapojit se mohou i mladí milovníci lesa Mezinárodní soutěž už po šestnácté: zapojit se mohou i mladí milovníci lesa Mezinárodní vědomostní soutěž YPEF (Young People in European Forests – Mladí lidé v … Lucie Pudilová je zpět! Ve Stuttgartu ji čeká jeden z nejtěžších soubojů kariéry Lucie Pudilová je zpět! Ve Stuttgartu ji čeká jeden z nejtěžších soubojů kariéry Po osmiměsíční pauze způsobené zraněním se Lucie Pudilová vrací do OKTAGONU. Česká … Nový traktor v Rožmitále nahradil dva starší stroje, které byly v provozu desítky let Nový traktor v Rožmitále nahradil dva starší stroje, které byly v provozu desítky let Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v modernizaci svých provozů. Technické služby … V ulici Politických vězňů se střetl osobák s popeláři V ulici Politických vězňů se střetl osobák s popeláři V pondělí před 9. hodinou ranní se stala dopravní nehoda v Příbrami v ulici … FOTO Na Příbramsku hrozí ledovka až do poledne Na Příbramsku hrozí ledovka až do poledne Meteorologové varují, že přes naše území postupuje tlaková níže k severu. V noci … Vláda chce omezit slevy v obchodech. Řetězce varují: Zdražíme. A zákazníci to pocítí jako první Vláda chce omezit slevy v obchodech. Řetězce varují: Zdražíme. A zákazníci to pocítí jako první Současná vládní koalice zvažuje úpravu pravidel pro slevové akce v supermarketech. … Nepřehlédněte Ledňáčci v posilovnách: novoroční nadšení, které často končí ještě v lednu Ledňáčci v posilovnách: novoroční nadšení, které často končí ještě v lednu Začátek roku má v posilovnách jedno společné. Plná parkoviště, obsazené stroje a … Nejen Brdy pod závojem jinovatky: Zima letos ukazuje svou pravou tvář Nejen Brdy pod závojem jinovatky: Zima letos ukazuje svou pravou tvář Zima se letos vrátila v podobě, na kterou jsme v posledních letech téměř zapomněli. … FOTOGALERIE
Internet je čím dál agresivnější. Blíží se konec anonymních účtů? Internet je čím dál agresivnější. Blíží se konec anonymních účtů? Sociální sítě zažívají v posledních letech prudký nárůst agresivity, radikalizace a … Nepřehlédněte
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz