17. 8. svátek má Petra




Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony

19. srpna 2019   (15:38)
Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony

Černého mrzí neúspěch i kvůli fanouškům, kteří mu vyjadřovali po několik dní opět obrovskou podporu!



Letošní ročník Mistrovství České republiky v rallye za sebou o předposledním srpnovém nedělním odpoledni zaklapl své dveře. Pro posádku MOGUL AUTO ŠÍDLO Škoda teamu se tak stalo ovšem už o den dříve, na Barum Czech Rally Zlín 2019 totiž technická závada vyřadila Jana Černého s Petrem Černohorským už při sobotním odpoledni. Jejich boj o dobrý výsledek z letošního vrcholu české sezony, ale také v boji o umístění do třetího místa celkově, nedopadl tedy ani trochu podle představ. Černého mrzí neúspěch i kvůli fanouškům, kteří mu vyjadřovali po několik dní opět obrovskou podporu!

Černý do letošní Barumky nevstoupil sice v páteční RZ v centru Zlína nějakým oslnivým časem. Sobotní první a druhá sekce však příbramského jezdce už začala pomalu vracet mezi své protivníky v boji o celkové umístění. "Jeli jsme dobře vyrovnaně jak s Vencou Pechem, tak také s Filipem Marešem. Z naší strany to nebyl špatný sobotní start, o to více mě mrzí, že jsme v tom pak nemohli pokračovat," smutnil Jan Černý.

Po sobotním odpoledním servise se všechny závodní vozy vydaly podruhé směrem k rychlostním zkouškám Březová a Semetín, po kterých už u Černého s Černohorským začínaly svítit horší časy. "Ztratili jsme nějaké dvě minuty, minimálně další dvě bychom ještě ztratili na dalších dvou rychlostních zkouškách, než bychom to v servise mohli opravit. Zradil nás totiž intercooler, a ta prasklina se čím dál více zvětšovala, proto jsme se rozhodli po sedmé rychlostní zkoušce odstoupit," nevypráví se Černému lehce osud Mogulky na letošních tratích okolo Zlína.

Značné technické problémy na letošním vrcholu českého mistráku postihlo hned několik dalších posádek, které se však často rozhodly v soutěži pokračovat, a to třeba až v nedělním dni. "My jsme se pro takovou možnost nerozhodli, jasno jsme měli hned v sobotu odpoledne," upřesňuje Jan Černý a pokračuje: "Ty pocity hned po odstoupení se jen těžko popisují... Jsem z toho hodně hořký, protože Barumka je vrchol sezony a moc jsem si tu přál uspět. Ale osud nám asi nepřál. I přesto na nás s Petrem letošní závěr českého mistráku zanechal neskutečný dojem od našich fanoušků. To, co předváděli kolem trati, podpora v depu, na sociálních sítích a i v centru Zlína, to bylo zkrátka jedním slovem hustý," alespoň na chvíli se příbramský jezdec usměje.

Momentálně jen pár hodin skončené MČR v rallye pro letošní sezonu tak po triumfu na letošní Barumce ovládl už posedmé v kariéře Jan Kopecký. Obrovskou bitvu o celkový primát mistra Evropy v kategorii ERC1 Junior pak do posledního metru soutěže předvedl úspěšně Filip Mareš. "Oběma klukům moc gratuluji! Především pak Filip odjel neskutečnou sezonu a titul v evropské juniorské kategorii si zaslouží," chválil své konkurenty na trati Černý a pokračoval ještě ke svým fanouškům: "Sezona pro nás po Barumce, co se týče závodů, zřejmě končí, ale ještě úplně rozhodnuti nejsme, takže tuhle otázku bych zcela neuzavíral. Pro naše parádní fanoušky ale už teď připravujeme podzimní program, včetně soutěže o svezení a samozřejmě nebude chybět ani tradiční Mogul Day. Ještě jednou všem za celý náš tým děkuji za úžasnou podporu!" uzavírá Jan Černý s dobrou zprávou pro své příznivce.
Letošní ročník Mistrovství České republiky v …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Ondřej Novotný
autor: top








Další články

ČHMÚ spustil novou družicovou prohlížečku! Nabízí více možností a lépe funguje i v mobilu ČHMÚ spustil novou družicovou prohlížečku! Nabízí více možností a lépe funguje i v mobilu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) představil počátkem srpna novou prohlížečku … ZAJÍMAVOSTI Žena přišla o miliony, prodala byt a hrozí jí trestní stíhání. Nalétla falešným investicím Žena přišla o miliony, prodala byt a hrozí jí trestní stíhání. Nalétla falešným investicím Neznámí podvodníci připravili vysokoškolsky vzdělanou ženu z Chomutovska téměř o 3,5 … Blížící se začátek školního roku zasáhne rozpočty rodin. Prvňáčkům pomáhají školy, obce i pojišťovny Blížící se začátek školního roku zasáhne rozpočty rodin. Prvňáčkům pomáhají školy, obce i pojišťovny Pro děti je nástup do první třídy velkým dobrodružstvím, pro mnoho rodičů ale také … NEPŘEHLÉDNĚTE Co se děje v parku po setmění? Zámek Dobříš hostí tradiční Noc s netopýry Co se děje v parku po setmění? Zámek Dobříš hostí tradiční Noc s netopýry Přijďte zjistit, co se děje v zámeckých zahradách po západu slunce a co všechno dokáže … AKTUÁLNĚ Česko zasáhly přes noc bouřky a vydatný déšť: Na horách spadlo přes 50 milimetrů, ochlazení je tady Česko zasáhly přes noc bouřky a vydatný déšť: Na horách spadlo přes 50 milimetrů, ochlazení je tady Po tropickém víkendu dorazila výrazná změna počasí. V noci na pondělí postupoval přes … AKTUÁLNĚ Na Březových Horách začne průzkum podloží. Náměstí J. A. Alise čeká dopravní uzavírka Na Březových Horách začne průzkum podloží. Náměstí J. A. Alise čeká dopravní uzavírka Na Březových Horách začne průzkum podloží v okolí kostela na náměstí J. A. Alise. … DOPRAVA Virtuální běhy zvou do Brd. Vyrazit můžete kdykoliv a vlastním tempem Virtuální běhy zvou do Brd. Vyrazit můžete kdykoliv a vlastním tempem Milovníci běhu i turistiky mohou objevovat krásy Brd novým způsobem. Regionální … SPORT Dobříš schválila stavbu nové budovy pro policii, demolice původní budovy rozdělila veřejnost Dobříš schválila stavbu nové budovy pro policii, demolice původní budovy rozdělila veřejnost Na místě bývalé policejní stanice v ulici 28. října v Dobříši se po měsících čekání … DOBŘÍŠ Brdy se zbarvily do růžova: Rozkvetlé vřesy lákají turisty do srdce Brd Brdy se zbarvily do růžova: Rozkvetlé vřesy lákají turisty do srdce Brd Léto se přehouplo do své druhé poloviny a právě nyní turisté obdivují nevšední krásu … AKTUÁLNĚ
TRAGÉDIE U SEDLČAN: Osobní auto narazilo do stromu, řidič na místě zemřel TRAGÉDIE U SEDLČAN: Osobní auto narazilo do stromu, řidič na místě zemřel Nedělní ráno přineslo na Příbramsko tragickou zprávu z pozemních komunikací. Na … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz