2. 4. svátek má Erika




Černý pátek dnes zahajuje vánoční šílenství v obchodech

24. listopadu 2017   (10:40)
Černý pátek dnes zahajuje vánoční šílenství v obchodech

Předvánoční slevy v obchodech mají prodejcům vykompenzovat dny, kdy je o svátcích zavřeno



Projděte se po Příbrami, Dobříši nebo dalších městech a obcích a nakoukněte do různých kamenných obchodů nebo větších obchodních řetězců. Určitě narazíte na slogany s Černým pátkem nebo také anglicky Black Friday, které slibují skvělé slevy na dárky a mají nalákat zákazníky, aby co nejvíce utráceli. Hlavní motivací je pro obchodníky vydělat co nejvíce, aby později pokryli ztrátu během dní, kdy ze zákona musí mít o svátcích zavřeno. Některé řětězce berou tuto příležitost opravdu ve velkém a místo jednodenní akce zahajují několikadenní nebo rovnou týdenní slevy. V posledních letech jsou v oblibě čím dál tím více nákupy na e-shopech, které se samozřejmě do slevové akce zapojují s chutí a často nabízejí k nákupu také dopravu zdarma.

Často se ale nejedná o opravdové slevy. Není výjimkou, že obchodníci nejprve ceny rapidně zvýší a teprve poté inzerují obrovské slevy, které ve skutečnosti odpovídají klasickým cenám během roku. Nejvýše inzerovaná cena také většinou neplatí na celý sortiment obchodu, ale například jen na jediný výrobek, který leží dlouho na skladě a prodejce se ho chce zbavit.

Původní tradice velkých slev pochází z USA a Kanady a navazuje na pokles cen při světové krizi v roce 1929. Černý pátek je vždy den po díkuvzdání a zahajuje největší nákupní šílenství v roce. Zvyk se v 60. a 70. letech 20. století rozšířil a dnes se sním potkáte po celém světě. Česká republika se s pojmem Black Friday setkala poprvé až v roce 2011, kdy s ním přišla společnost Apple.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: ZP








Další články

Nová Restaurace 27 mění pohled na českou kuchyni. Příbram má další důvod vyrazit ven Nová Restaurace 27 mění pohled na českou kuchyni. Příbram má další důvod vyrazit ven Příbram má nový podnik, který stojí za pozornost. Restaurace 27 vznikla jen pár kroků … PR U Bukovan havaroval autobus, na místě zasahovali hasiči i záchranka U Bukovan havaroval autobus, na místě zasahovali hasiči i záchranka U další nehody autobusu zasahovali záchranáři ve čtvrtek ráno na silnici u obce … AKTUALIZOVÁNO Velikonoce pod dohledem policie: řidiči na Příbramsku chybují, kontroly přitvrdí Velikonoce pod dohledem policie: řidiči na Příbramsku chybují, kontroly přitvrdí Policisté na Příbramsku se před velikonočními svátky zaměřili na kontrolu řidičů – a … AKTUÁLNĚ Semifinále 2. ligy: Příbram padla v nájezdech. Vyrovnaný duel s Prostějovem rozhodla až loterie Semifinále 2. ligy: Příbram padla v nájezdech. Vyrovnaný duel s Prostějovem rozhodla až loterie Semifinále mezi Příbramí a Prostějovem začalo dramatem, které se lámalo až v … SPORT Drama v Dobrošovicích: Řidič autobusu zkolaboval za volantem a srovnal se zemí kapličku Drama v Dobrošovicích: Řidič autobusu zkolaboval za volantem a srovnal se zemí kapličku Vážná dopravní nehoda ochromila ve středu odpoledne provoz v obci Dobrošovice na … AKTUALIZOVÁNO Chcete jaro plné zpěvu? Pak pomozte ptákům. Dnes je jejich mezinárodní den Chcete jaro plné zpěvu? Pak pomozte ptákům. Dnes je jejich mezinárodní den Každý rok na 1. dubna připadá Mezinárodní den ptactva. Možná to zní jako apríl, ale … ZAJÍMAVOSTI Velikonoce omezí provoz lékárny ONP, pacienti mohou využít náhradní provozy Velikonoce omezí provoz lékárny ONP, pacienti mohou využít náhradní provozy Lékárna ONP bude během velikonočních svátků uzavřena. Nemocnice zároveň informuje o … MUDr. Daniel Bělík: Vrací hráče zpět na led. Bezpečně, rychle a s respektem k tělu MUDr. Daniel Bělík: Vrací hráče zpět na led. Bezpečně, rychle a s respektem k tělu Na ledě rozhodují góly, ale v zákulisí často rozhoduje zdraví. A právě tam stojí … ROZHOVOR V Příbrami se zkomplikovala oprava chodníku kolem kostela na náměstí J. A. Alise V Příbrami se zkomplikovala oprava chodníku kolem kostela na náměstí J. A. Alise V Příbrami se zkomplikovala rekonstrukce historického chodníku kolem kostela svatého … AKTUÁLNĚ
Příbram slaví úspěch v boxu a kickboxu, osm vítězství z víkendu Příbram slaví úspěch v boxu a kickboxu, osm vítězství z víkendu Příbramský tým bojovníků z Rasken Gymu pokračuje v úspěšném tažení. O víkendu 28. … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz