Ceny starších nemovitostí v 2. čtvrtletí ve Středočeském kraji rostly
21. července 2023 (08:37)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Ve Středočeském kraji rostou ceny nemovitostí kvůli stále silnější vazbě mezi hlavním městem a takzvaným metropolitním prstencem.
Ceny starších nemovitostí ve druhém čtvrtletí v Česku po roce propadu opět rostly. Připlatit si tak nyní musí zájemci o bydlení v Praze a ve Středočeském kraji. Důvodem je vyšší poptávka po nemovitostech, kterou podpořil mimo jiné obnovený zájem o hypotéky a slabá nabídka na trhu. Zároveň se v celé zemi zvedla průměrná cena nájemného, které by mělo narůstat i v dalších měsících. Vyplývá to z analýzy realitní skupiny European Housing Services (EHS), která využívá data svých zakládajících členů, tedy realitních služeb Bezrealitky a Maxima Reality.
Průměrná cena za metr čtvereční bytu na sekundárním trhu v České republice ve druhém čtvrtletí letošního roku činila podle analýzy 86.813 korun, tedy mezičtvrtletně o téměř 4500 korun více. V českých domech se mezi čtvrtletími cena za metr čtvereční zvedla o téměř 3500 korun. Cena pronajatého metru čtverečního v rezidenční nemovitosti narostla o pět korun.
Ve Středočeském kraji rostou ceny nemovitostí také kvůli stále silnější vazbě mezi hlavním městem a takzvaným metropolitním prstencem, do kterého spadají města jako Kladno, Beroun, Benešov, Příbram, Kolín, Mladá Boleslav nebo Mělník. Nízká rozmanitost nabízených nemovitostí a rostoucí ceny v Praze dělají ze středních Čech pro Pražany atraktivní lokalitu. U rodinných domů se ceny zvýšily na téměř 65.000 korun za metr čtvereční a u bytů na zhruba 80.000 korun za metr čtvereční. Poptávka byla především po rekonstruovaných panelákových bytech. Posílil i segment městských činžáků, které se po rekonstrukcích staly pro zájemce vyhledávanějšími.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Za Kapsou plnou pohádek se vydáte do Březnice
•V Dobříši začne v září oprava památkově chráněného mostu přes Pilský potok
•Summer fest v Dobříši: Hodně elektroniky i rocková psychedelie
Další články
Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru
Máte slabost pro kabelky? Pak zbystřete. Nová sezona jaro léto 2026 přináší trendy, …
LIFESTYLE
Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas
Jubilejní 25. ročník Českého skokového poháru odstartoval v neděli 19. dubna v …
SPORT
Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně!
Každý rok si 22. dubna lidé po celém světě připomínají Den Země – svátek, který patří …
PŘÍRODA
Památník chystá výstavu o ženách, které ovlivnily Dvořákovu tvorbu
Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě chystá výstavu o osudech žen, které …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Cesta k Třem Trubkám pod dohledem: Lesníci budou kácet suché stromy
Jistě si návštěvníci CHKO Brdy všimli, že kolem třítrubeckého zámečku je už řadu týdnů …
AKTUÁLNĚ
Město navrhuje odepsat přes 769 tisíc po Volejbalovém oddílu Příbram. Exekuce nic nevymohla
Zastupitelé města Příbrami budou na dubnovém jednání rozhodovat o odpisu pohledávky ve …
POLITIKA
Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění
Provoz v Březnické ulici v Příbrami v neděli odpoledne krátce omezila nehoda dvou …
AKTUALIZOVÁNO
Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů
Řidiči by měli v příštích dnech zbystřit. V týdnu od 20. do 26. dubna se policejní …
DOPRAVA
„Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala
MMA zápasnice a příbramská rodačka Lucie Pudilová slaví další úspěch v profesionálním …
SPORT
Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m²
Jednou za rok se Příbram promění v obří dětské království. Festival Divadlo patří …
KULTURA




