13. 3. svátek má Růžena




Ceny pohonných hmot opět zlevnily. Víme, kde natankujete nejlevněji

22. srpna 2024   (10:00)
Ceny pohonných hmot opět zlevnily. Víme, kde natankujete nejlevněji
foto: Pixabay

Porovnali jsme pro vás aktuální ceny pohonných hmot v Příbrami. Do srovnání jsme zahrnuli jak malé a neznačkové čerpací stanice, tak i ty značkové. Cenové rozdíly se oproti minulému týdnu zmenšily, přesto lze u automobilu s 50 litrovou nádrží ušetřit až 80 Kč na jednom tankování.


Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic ve Středočeském kraji prodává v průměru za 37,86 Kč, před týdnem byl o 26 haléřů dražší. O 28 haléřů na litru zlevnila nafta, řidiči teď za něj dají průměrně 36,29 Kč. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 1,89 koruny na litru levnější než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 1,66 Kč na litru více.

A k jakým cenovým úpravám došlo od uplynulého týdne v Příbrami? Trio značkových tankovacích stanic Orlen, MOL a OMV snížilo ceny dieselu i benzinu shodně o 0,40 Kč a srazilo rozdíl oproti neznačkovým pumpařům na 1,40 Kč u dieselu, respektive na 1 Kč u benzinu. Aktuálně tedy natankujete litr nafty u OMV, Orlenu i MOL za shodných 35,50 Kč. Natural 95 se zde prodává za 37,50 Kč.
U tří menších pumpařů došlo k minimálním cenovým úpravám. Ceny nafty zůstaly u Silmetu, Nordu i Primy na 33,90 Kč za litr. Ani u Naturalu 95 se oproti minulému týdnu nic nezměnilo, pouze tankovací stanice Nord na Rožmitálské srovnala krok s ostatními, a tak všichni prodávají litr benzinu za 36,50 Kč.
Pro větší přehlednost jsme ceny srovnali do tabulky níže. Ceny jsou platné k 22.8.2024

NÁZEV Adresa Diesel Benzin
OMV Jana Drdy 35,50 Kč 37,50 Kč
OMV Evropská 35,50 Kč 37,50 Kč
MOL Březnická 35,50 Kč 37,50 Kč
ORLEN Žižkova 35,50 Kč 37,50 Kč
ORLEN Brodská 35,50 Kč 37,50 Kč
SILMET K Podlesí 33,90 Kč 36,50 Kč
NORD Rožmitálská 33,90 Kč 36,50 Kč
PRIM Brodská 33,90 Kč 36,50 Kč

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Tipy na víkend: Den svatého Patrika, hokejové utkání a řada kulturních akcí Tipy na víkend: Den svatého Patrika, hokejové utkání a řada kulturních akcí Tento víkend si můžete vyzkoušet, jak asi vypadá atmosféra v tradiční irské hospodě, … NEPŘEHLÉDNĚTE Rožmitál čeká pestrý pátek: Jarní tvoření a Ping pongový ples k 50 letům stolního tenisu Rožmitál čeká pestrý pátek: Jarní tvoření a Ping pongový ples k 50 letům stolního tenisu Rožmitál pod Třemšínem čeká 13. března odpoledne a večer plné zábavy, kreativity a … KULTURA Tankování v Příbrami zdražuje. Konflikt na Blízkém východě rozhýbal ceny paliv Tankování v Příbrami zdražuje. Konflikt na Blízkém východě rozhýbal ceny paliv Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 36,90 Kč do 38,90 … AKTUÁLNĚ MG ROADSHOW míří opět do Příbrami MG ROADSHOW míří opět do Příbrami Už 17. a 18. března ožije areál společnosti AUTA s.r.o. v Příbrami velkou … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Motorkářská sezona začala. Policie varuje před riziky po zimě Motorkářská sezona začala. Policie varuje před riziky po zimě S příchodem teplejších březnových dní se na silnice vrátili motorkáři. Začátek sezony … DOPRAVA Den, který děsí svět: Pátek třináctého Den, který děsí svět: Pátek třináctého Pátek třináctého. Den, kdy někteří raději nevycházejí z domu, jiní si dávají pozor na … ZAJÍMAVOSTI Messenger mění podobu. Web messenger.com se přesune na Facebook Messenger mění podobu. Web messenger.com se přesune na Facebook Společnost Meta Platforms oznámila změnu ve fungování své komunikační služby Facebook … NEPŘEHLÉDNĚTE Policie obvinila manžele, kteří měli ve Vranovicích množírnu psů Policie obvinila manžele, kteří měli ve Vranovicích množírnu psů O zásahu policie i Krajské veterinární správy ve Vranovicích, kde byla množírna psů, … AKTUÁLNĚ Bitva o přesnost i nervy: Rožmitálští rybaříci vyrazili do Příbrami Bitva o přesnost i nervy: Rožmitálští rybaříci vyrazili do Příbrami První březnová sobota patřila v Příbrami rybolovné technice. Mezi více než šedesátkou … FOTOGALERIE
„Nezastavujme louky. Příbram musí růst dovnitř,“ říká starosta Konvalinka „Nezastavujme louky. Příbram musí růst dovnitř,“ říká starosta Konvalinka Jak má Příbram vypadat za deset let a kde má smysl hledat prostor pro nový rozvoj? O … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz