Čenkov chystá sjezd rodáků. Oslavuje hned několik významných výročí
9. června 2024 (14:40)
Další 4 fotografie v galerii
foto: Čenkov
Už pošesté se bude konat sjezd rodáků a přátel obce Čenkov. První písemná zmínka o ní pochází už z 15. století.
V sobotu 22. června se bude konat 6. sjezd rodáků a přátel obce Čenkov. Tento datum nebyl vybrán náhodně. V roce 1454, právě v tento den totiž vyprosil zřízení obce Jan ze Ctěnic a jeho matka Barbora na českém králi Ladislavu Pohrobkovi.
Letos si v Čenkově připomínají nejen tuto událost, ale i 130. výročí založení zdejšího sboru dobrovolných hasičů, který vznikl v roce 1894 na návrh tehdejšího starosty Antonína Dlouhého. Zároveň se chystají oslavy 115. výročí TJ Spartak Čenkov, 125 let budovy školy a 30 let od obnovení ochotnického spolku v Čenkově.
Letos si v Čenkově připomínají nejen tuto událost, ale i 130. výročí založení zdejšího sboru dobrovolných hasičů, který vznikl v roce 1894 na návrh tehdejšího starosty Antonína Dlouhého. Zároveň se chystají oslavy 115. výročí TJ Spartak Čenkov, 125 let budovy školy a 30 let od obnovení ochotnického spolku v Čenkově.
Program odstartuje v 10 hodin otevřením výstavy fotografií a historických kronik v zasedací místnosti obecního úřadu. Výstava bude k vidění do večerních hodin. V mateřské školce je připraven Den otevřených dveří. Mezi 10. a 12. hodinou si mohou návštěvníci prohlédnout celou budovu.
Od 12 hodin zahraje na hřišti u hospody staropražská kapela Třehusk, připraveno je vystoupení dětí z MŠ Čenkov a mažoretek TJ Spartak Hořovice. Po 15. hodině pak zahraje country kapela Brzdaři. Od 18 hodin je naplánováno večerní přátelské posezení s hudbou a tancem. Děti si od 12 hodin mohou užít skákací hrad a malování na obličej. Celým odpoledním programem bude provázet moderátor TV Prima Vladimír Procházka.
Přípravný výbor akce zve k účasti, zábavě a vzpomínání na rodnou obec všechny rodáky, které se nepodařilo dohledat, a nebyli jmenovitě osloveni a pozváni.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Radka Typltová
Související
•Archeologové našli na místě budoucího obchvatu Hořovic pravěká sídliště
•Hudební festival na zámku Dobříš nabídne spojení street dance a klasické hudby
•Fotogalerie: Na Orlické přehradě pokračuje výstavba bezpečnostního přelivu
Další články
Podpora až 38.500 korun. V Příbrami je práce dost — je čas pravidla změnit?
Podpora v nezaměstnanosti může v prvních měsících dosáhnout až 38 500 korun. V době, …
ANKETA
Proteinová horečka pokračuje. Proč jsou bílkoviny dnes téměř v každém výrobku?
Ještě před několika lety byly proteinové výrobky spojovány hlavně s kulturisty a …
ZAJÍMAVOSTI
Paratriatlonista Tománek se vrací na Havaj. V Lucembursku si suverénně vybojoval účast na mistrovství světa
Paratriatlonista Jan Tománek si zajistil účast na letošním mistrovství světa na …
SPORT
Pozor na vedra. Veterináři varují před přehřátím zvířat i cestováním v horku
Tropické teploty, které překračují 30 stupňů Celsia, představují velkou zátěž nejen …
AKTUÁLNĚ
Vojenské lesy posilují ochranu Brd před požáry. Nasazují nové hasicí prostředky
Vojenské lesy a statky ČR (VLS) posilují ochranu lesů před požáry. V reakci na stále …
AKTUÁLNĚ
Vedra udeří naplno. V pátek může v Česku padnout hranice 40 stupňů
Českou republiku čeká další vlna mimořádných veder. Meteorologové vydali výstrahu před …
AKTUÁLNĚ
Drakovna se mění. Jolie Café et Pain otevře v říjnu a přinese vlastní pekárnu i celodenní menu
V přízemí Drakovny vzniká nový podnik Jolie Café et Pain. Prostory, kde na počátku 20. …
FOTOGALERIE
Rock’n’roll, loutky i moravská nálada. Březnické léto láká na nabitý závěr prázdnin
Festival Březnické léto pokračuje i během druhé poloviny prázdnin a nabídne pestrý …
KULTURA
Středočeští zemědělci hlásí polovinu sklizně. Úrodu však srazily mrazy i sucho
Zemědělci ve Středočeském kraji v minulém týdnu postoupili se sklizní obilovin za …
AKTUÁLNĚ
Hasiči bojují s doutnajícím odpadem v Rožmitále, na místě pomáhá i těžká technika
V areálu zpracovatelské firmy v lokalitě u Zalán u Rožmitálu pod Třemšínem vypukl dnes …
AKTUÁLNĚ








