13. 8. svátek má Alena

Cena vodného a stočného se snižuje

27. dubna 2020   (15:35)
Cena vodného a stočného se snižuje

V návaznosti na potřebu obnovy vodohospodářského majetku byla od ledna navýšena cena vodného a stočného. Nyní dochází k určité úpravě ceny související se snížením DPH.


Lidé v Příbrami od letošního roku platí víc za vodu. Kvůli investicím do vodohospodářské infrastruktury se vodné a stočné zvýšilo na 91,69 korun za metr krychlový z původních 75,37 Kč. Souhlasili s tím městští zastupitelé.

„Jak jsme již při potřebném zdražení avizovali, dochází nyní k drobné úpravě ceny vodného a stočného. Díky snížení DPH bude od května celková cena vodného a stočného na 87,71 Kč za m3. Změnu ceny odběratelé zaznamenají až v ročním vyúčtování,“ uvádí ke snížení ceny starosta města Jan Konvalinka.

Městský vodohospodářský majetek včetně vodovodních a kanalizačních rozvodů má souhrnnou hodnotu tři miliardy korun. Jde přitom o majetek, který je svým stářím 50 až 80 let na hranici životnosti. V posledních letech se do něj investovalo minimálně, což se projevuje ve stále častějších haváriích.

Dosud se ročně do vodohospodářského majetku investovalo kolem 30 milionů korun, což podle Konvalinky neumožňovalo potřebnou obnovu. Aby byly opravy možné, bude podle něj potřeba ročně investovat 50 milionů a více.

Vodohospodářská infrastruktura patří v Příbrami městu, které provoz přenechává společnosti 1. SčV. Firma platí městu nájemné a ponechává si příjem z vodného a stočného. Vedení města namítalo, že vodné a stočné se v Příbrami nezvyšovalo od roku 2014. Podle Konvalinky se cena v Příbrami nevymyká z republikových průměrů. Odmítl také názor, že město by cenu vody mohlo dotovat. Podle něj by se kvůli tomu nedostalo na důležité investice.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
Eva Švehlová
foto: pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Tomáš Pečenka

Další články

V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí Řecko nebude požadovat testy na covid od českých občanů, oznámil Babiš Řecko nebude požadovat testy na covid od českých občanů, oznámil Babiš Sloupky v Pražské ulici nereagovaly na sirénu záchranky Sloupky v Pražské ulici nereagovaly na sirénu záchranky V příštím týdnu má do Řecka letět asi 4800 Čechů, děti do deseti let na testy nemusí V příštím týdnu má do Řecka letět asi 4800 Čechů, děti do deseti let na testy nemusí Nepřehlédněte V pátek dorazí silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami, varují meteorologové V pátek dorazí silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami, varují meteorologové Každá třetí domácnost přišla o část příjmu, uvedl průzkum Každá třetí domácnost přišla o část příjmu, uvedl průzkum Pandemie koronaviru a s ní spojená vládní omezení zasáhla celou tuzemskou ekonomiku. 13. srpna 2020   (11:11) Zavedené hračkářství v Příbrami hledá nového provozovatele. Z časových důvodů nemohu pokračovat, říká majitelka obchodu Zavedené hračkářství v Příbrami hledá nového provozovatele. Z časových důvodů nemohu pokračovat, říká majitelka obchodu Má malé děti a vlastní podnikání. Přesto věnuje svůj čas onkologicky nemocným pacientům Má malé děti a vlastní podnikání. Přesto věnuje svůj čas onkologicky nemocným pacientům Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku
Známe všechna místa stanovišť policejních hlídek pátečního Speed marathonu Známe všechna místa stanovišť policejních hlídek pátečního Speed marathonu Do bezpečnostní akce nazvané Speed marathon se policejní hlídky zapojují každoročně, loni při ní v rámci celé republiky zkontrolovaly na 7500 aut a zjistily na 3200 přestupků. 12. srpna 2020   (18:05)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz