21. 3. svátek má Radek

Cena města Příbrami: Lidé mohou nominovat osobnosti či kolektivy do konce listopadu

13. listopadu 2024   (14:15)
Cena města Příbrami: Lidé mohou nominovat osobnosti či kolektivy do konce listopadu
foto: MěÚ Příbram / se souhlasem

Popáté mají občané Příbrami příležitost nominovat osobnosti či celé kolektivy na Cenu města Příbrami. V letošním roce je nominace spojena s novinkou, kdy proběhne slosování všech návrhů s možností získat dárkový poukaz a knihu o příbramském regionu.


Do konce listopadu mají občané možnost podávat nominace na osobnosti, které si zaslouží Cenu města Příbrami. Ocenění je udělováno za významný přínos k rozvoji města a regionu. Stejně jako v minulých letech mohou cenu získat jednotlivci, právnické osoby i kolektivy. Cena může být udělena také in memoriam, jak se tomu stalo již v prvním ročníku.

Návrhy je možné podat prostřednictvím online formuláře na webu pribram.eu, případně ho lze stáhnout do počítače a vyplněný poslat e-mailem na adresu cenamesta@pribram.eu. Další možností je vyplněný formulář odevzdat v Informačním centru města Příbram na adrese Pražská 129. Ve formuláři je třeba uvést jméno navrhovatele a kontakt. Na anonymní návrhy nebude brán zřetel. V případě nominace kolektivu je třeba uvést kontakt na jeho zástupce.

„Nominace je možné podávat až do konce listopadu a osobně se těším na seznam, který bude pracovní skupině předložen k výběru. Každoročně jsou v něm nová i opakující se jména a výběr není nikdy jednoduchý. Vybrané jméno bude následně předloženo ke schválení zastupitelům,“ říká starosta Jan Konvalinka.
Cena města Příbrami v podobě pamětního listu a trofeje vyrobené firmou Preciosa bude předána na závěrečném koncertu Hudebního festivalu Antonína Dvořáka.

V letošním roce je s nominacemi spojena novinka v podobě ocenění pro nominující. Všechny doručené návrhy budou slosovány a výherce obdrží dárkový poukaz do Divadla A. Dvořáka Příbram v celkové hodnotě 1000 korun a knihu o příbramském regionu.
Na závěr připomeňme oceněné osobnosti:

2021 – Hana Ročňáková, Josef Velf, Antonín Dvořák III. in memoriam
2022 – Jiří Dohnal
2023 – Ján Chvalník
2024 – MUDr. Michal Bodnár

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / MěÚ Příbram
autor: Oldřich Kozák








Další články

Konec šifrovaných zpráv na Instagramu. Co se změní a na co si dát pozor Konec šifrovaných zpráv na Instagramu. Co se změní a na co si dát pozor Uživatelé Instagramu čeká důležitá změna. Po 8. květnu 2026 už platforma nebude … NEPŘEHLÉDNĚTE Je bobr škůdce nebo pomáhá přírodě? I to se můžete dozvědět na zámečku uprostřed Brd Je bobr škůdce nebo pomáhá přírodě? I to se můžete dozvědět na zámečku uprostřed Brd Dům přírody Brd připravil na sobotu 21. března tematické odpoledne věnované … POZNÁVÁME BRDY Další stopka větrníkům? Pečice rozhodly v referendu Další stopka větrníkům? Pečice rozhodly v referendu Příbramsko má za sebou další hlasování o větrných elektrárnách. Po Starosedlském … VIDEO Podvodníci stále útočí. Příbramská policie řešila přes 200 případů za rok Podvodníci stále útočí. Příbramská policie řešila přes 200 případů za rok Důvěřivost lidí podle policie často nezná mezí. Zatímco na ulici by většina lidí svou … Rozkvétá, když zima ještě drží vládu: jedovatý lýkovec láká vůní a legendami Rozkvétá, když zima ještě drží vládu: jedovatý lýkovec láká vůní a legendami Květy lýkovce náleží mezi první květy nejen jara, ale prvních měsíců roku. Keř totiž … POZNÁVÁME BRDY Odešel neporazitelný Ranger: Ve věku 86 let zemřel legendární Chuck Norris Odešel neporazitelný Ranger: Ve věku 86 let zemřel legendární Chuck Norris Svět ztratil jednu z největších ikon akčního filmu a bojových umění. Americký herec … Další komentovaná vycházka k výročí první písemné zmínky o městě je už v neděli Další komentovaná vycházka k výročí první písemné zmínky o městě je už v neděli Město Příbram zve všechny zájemce na třetí komentovanou vycházku letošního roku, která … HISTORIE Pohřešovaný muž z Bohutína byl nalezen bez známek života Pohřešovaný muž z Bohutína byl nalezen bez známek života Ve čtvrtek 19. března vyhlásila policie pátrání po 54letém muži z obce Bohutín. … AKTUÁLNĚ Fanouškovské hlasování v anketě Sportovec Příbramska: systém odhalil neplatné hlasy Fanouškovské hlasování v anketě Sportovec Příbramska: systém odhalil neplatné hlasy Redakce pribram.cz v posledních dnech zaznamenává nestandardní hlasování v některých … AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: O víkendu se můžete začít připravovat na Velikonoce, přijít fandit příbramským sportovcům nebo sledovat závody! Tipy na víkend: O víkendu se můžete začít připravovat na Velikonoce, přijít fandit příbramským sportovcům nebo sledovat závody! Předposlední březnový víkend nabídne opravdu pestrý program. Budete si moci přijít … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz