Cena města Příbrami byla předána
10. června 2022 (07:53)
foto: MěÚ Příbram
Při závěrečném koncertu 53. ročníku Hudebního festivalu Antonína Dvořáka byla předána Cena města Příbrami, kterou v letošním roce obdržel Jiří Dohnal.
Na sklonku loňského roku mohli občané našeho města nominovat osobnosti na udělení Ceny města Příbrami. Z došlých návrhů odborná komise vybírá kandidáta, jehož schvaluje nejprve rada a poté zastupitelstvo. V letošním roce byla Cena města Příbrami za celoživotní působení v oblasti výuky tance a společenské výchovy a za dlouholetý přínos kulturnímu životu ve městě udělena panu Jiřímu Dohnalovi.
„Cena města byla udělována podruhé a já měl opět tu čest ji předat. Oceněným byl tentokrát pan Jiří Dohnal, člověk, který několik generací občanů našeho města provedl tanečními kurzy a vštěpil jim základy společenského chování. Jeho celoživotní práce je hodna tohoto ocenění,“ uvedl po předání ceny starosta Jan Konvalinka a zároveň dodal: „53. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka je za námi. Celá série koncertů byla jako vždy skvěle připravena, za což je třeba poděkovat paní Albíně Dědičík Houškové. Již nyní se osobně těším na další ročník, který jako město opět v co největší míře podpoříme.“
Cena města Příbrami bude udělována i v příštím roce. Nominace bude možné podávat opět koncem roku, nicméně již nyní můžete přemýšlet nad tím, kdo by si toto ocenění zasloužil.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ Příbram
autor: Eva Švehlová
Další články
V Dobříši vypukl požár v areálu Bobcatu
Hasiči právě teď zasahují v Dobříši.
V Příbrami se chystá demonstrace na podporu prezidenta Pavla. Akce proběhne v neděli po celé republice
V neděli 15. února v odpoledních hodinách se v desítkách měst po celé České republice …
AKTUÁLNĚ
Den bezpečnějšího internetu: Vyhraje ten, kdo nePINdá
V úterý 10. února je Den bezpečnějšího internetu. Jedná se o celoevropskou iniciativu, …
Hudba, ženská energie a Dvořákova Vysoká. Cyklus „Setkání s…“ vstoupil do roku 2026
Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami otevřel rok 2026 ve znamení hudby, …
Nezaměstnanost na Příbramsku narostla, největší sháňka je po řidičích, ale i kuchařích a číšnících
Úřad práce ČR (ÚP ČR) evidoval k 31. lednu 2025 celkem 378 547 uchazečů o zaměstnání, …
Prokopka se probouzí. Příbram prodala pozemky, vzniknou učebny, ordinace i služebna městské policie
Na lednovém zasedání zastupitelstva města Příbram zastupitelé schválili prodej pěti …
Nepřehlédněte
Svatý Valentýn: evropský svátek, který jsme omylem poslali do Ameriky
A proč se pořád hádáme, jestli ho slavit:
Každý únor se opakuje …
ANKETA
Podezření strážníků se potvrdilo, řidič měl pozitivní test na drogy
Strážníci městské policie při běžné kontrole zastavili řidiče, u kterého vzniklo …
Mosty na hraně životnosti. Kraj chystá velkou stavební rekonstrukci za stovky milionů
Středočeský kraj pokračuje v masivních investicích do silniční infrastruktury. Radní …
Galerie Františka Drtikola: výbor nenašel pochybení, ale měl výhrady. Ředitelka sama požádala o audit
Hospodaření Galerie Františka Drtikola se stalo jedním z nejdiskutovanějších bodů …
Politika




