19. 5. svátek má Ivo




Cena města Příbrami 2021 byla předána

7. června 2021   (15:25)
Dalších 5 fotografií v galeriiCena města Příbrami 2021 byla předána
foto: Martin Andrle

Město tímto způsobem oceňuje práci těch, kteří se významnou měrou zasloužili o rozvoj Příbrami a přispěli tak k šíření jejího dobrého jména.


Dne 5. června byly u příležitosti koncertu Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Opereta – Gala předány Ceny města Příbrami. Město tak oceňuje práci těch, kteří se významnou měrou zasloužili o rozvoj Příbrami a přispěli tak k šíření jejího dobrého jména. Laureáty Ceny města Příbrami za rok 2021 jsou Hana Ročňáková, Josef Velfl
a Antonín Dvořák III. (in memoriam).

Paní Haně Ročňákové bylo ocenění uděleno za celoživotní práci v příbramské kultuře, především v oblasti prezentace výtvarného umění. Hana Ročňáková se podílela na vybudování Galerie Františka Drtikola, která svojí bohatou nabídkou výstav a dalších akcí oslovila širokou veřejnost a získala renomé také v odborných kruzích.
PaedDr. Josef Velfl získal Cenu města Příbrami za celoživotní dílo v oboru muzejnictví, příkladnou péči o historický odkaz města a úsilí věnované záchraně hornických památek. Svojí vědeckou a publikační činností v oblasti hornictví, hutnictví, historie Příbramska, válečných dějin a odbojového hnutí se významně zasazuje o zviditelnění města a širokého okolí.
Antonínu Dvořákovi III. bylo ocenění uděleno in memoriam za obětavou mnoholetou péči o odkaz a prezentaci díla Antonína Dvořáka s důrazem na jeho spojení s příbramským krajem. Osobnost Antonína Dvořáka III. ovlivnila vztah mnoha lidí k hudbě celosvětově známého skladatele a přispěla k existenci mezinárodně uznávaných projektů. Ocenění převzal jeho syn Petr Dvořák.

„Byl to nádherný kulturní večer. Dokonce i počasí se umoudřilo a dopřálo nám nerušený zážitek. Oceněným ještě jednou blahopřeji a organizátorům HFAD v čele s paní ředitelkou Dědičík Houškovou děkuji za umožnění předání cen. Už teď se těšíme na příští rok, kdy cenu obdrží další významné příbramské osobnosti,“ uvedl po koncertu starosta města Jan Konvalinka.

Město Příbram bude i nadále oceňovat osobnosti, které svojí poctivou a usilovnou prací mění tvář města k lepšímu. Nominace na Cenu města Příbrami 2022 bude možné podávat již v listopadu tohoto roku.

Fotogalerie

Cena města Příbrami 2021 byla předána (1) Cena města Příbrami 2021 byla předána (2) Cena města Příbrami 2021 byla předána (3) Cena města Příbrami 2021 byla předána (4) Cena města Příbrami 2021 byla předána (5)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/Eva Švehlová
autor: Jakub Pečenka








Další články

V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem Záchranka i policie vyjížděli v úterý před večerem k nehodě v Brodské ulici v … AKTUÁLNĚ Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech Osiřelé rysí mládě ze Šumavy bude vypuštěno do CHKO Brdy. BLESKOVÁ ZPRÁVA Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance Ve Věznici Příbram v neděli 17. května běhali vězni pro podporu dobré věci. Hlavní … NEPŘEHLÉDNĚTE Zlatá Tereza! Bodnárová vybojovala první triumf na European Open ve španělské La Nucii Zlatá Tereza! Bodnárová vybojovala první triumf na European Open ve španělské La Nucii Judistka Tereza Bodnárová, rodačka z Příbrami, dosáhla na svůj dosud největší … SPORT Do Česka se plíží léto. Po přeháňkách dorazí o víkendu až 25 stupňů Do Česka se plíží léto. Po přeháňkách dorazí o víkendu až 25 stupňů Po chladnějších a proměnlivých dnech se počasí v Česku začne postupně měnit. Už během … POČASÍ Po pádu auta z mostu zemřel jeho řidič Po pádu auta z mostu zemřel jeho řidič Při havárii osobního auta na D4 u Staré Huti zemřel v noci na úterý jeho řidič. AKTUALIZOVÁNO Pražský okruh čeká největší zásah za roky. ŘSD bourá mosty, začíná cesta k 3+3 pruhům Pražský okruh čeká největší zásah za roky. ŘSD bourá mosty, začíná cesta k 3+3 pruhům Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v pondělí 18. května zahájilo práce, které jsou … DOPRAVA Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem Dotčené osoby využily právo na odpověď podle § 10 tiskového zákona. Text zveřejňujeme … Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky Česká pošta dočasně uzavřela devět poboček Pošta Partner. Důvodem je finanční schodek … AKTUÁLNĚ
Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání Nedělní závod Brdská 25, který je součástí Brdského poháru, letos provázely nepříjemné … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz