Cena benzinu v kraji dál stoupá na nová maxima, nafta zdražila téměř o korunu
23. června 2022 (08:12)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Na Příbramsku natankují řidiči litr benzinu v průměru za 48,35 Kč, naftu pak za 48,40 Kč.
Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic Středočeského kraje prodává v průměru za 48,22 Kč, před týdnem byl o 36 haléřů levnější. O 97 haléřů na litru zdražila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 48,20 Kč. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, motoristé nyní platí za benzin zhruba o 15 korun na litru více než před rokem, za naftu tehdy platili přibližně o 17 korun na litru méně.
Nejlevnější benzin v kraji prodávají na Rakovnicku, kde litr v průměru stojí 47,63 Kč. Nejméně platí za naftu motoristé v okrese Praha-západ, litr tam prodávají průměrně za 47,83 Kč. Paliva jsou v kraji nejdražší na Benešovsku, benzin mají u čerpacích stanic v průměru za 48,56 Kč a naftu za 48,62 Kč. Na Příbramsku natankují řidiči litr benzinu v průměru za 48,35 Kč, naftu pak za 48,40 Kč.
Nejlevnější benzin natankují řidiči v Ústeckém kraji, kde je litr v průměru za 47,66 Kč. Nafta je nejlevnější v Královéhradeckém kraji, litr tam prodávají průměrně za 47,71 Kč. Naopak nejdražší paliva nabízejí pumpy v Praze, kde litr benzinu stojí průměrně 48,48 Kč. Nafta se tam tankuje za 48,44 Kč za litr.
Vláda v důsledku zdražování paliv, jejichž ceny začaly růst na přelomu února a března po zahájení ruské invaze na Ukrajinu, přijala několik opatření. Mimo jiné od začátku června na čtyři měsíce snížila o 1,50 koruny na litr spotřební daň z benzinu a nafty. V současné době ale řidiči tankují paliva dráž než před snížením spotřební daně.
Ministerstvo financí v minulém týdnu uvedlo, že z cenové kontroly je zřejmé, že hlavním důvodem pro brzké odmazání pozitivního efektu snížení spotřební daně nejsou rostoucí marže u pohonných hmot, ale především růst cen nafty a benzinu na komoditní burze v Rotterdamu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK / CCS
autor: Jakub Pečenka
Související
•Vládní opatření nefunguje, cena benzinu je opět na novém rekordu
•Senioři nad 70 let už nemají autobusovou dopravu ve Středočeském kraji zdarma
•Záchranáři varují: Zaparkované auto na slunci se může změnit ve smrtelnou past
Další články
Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky?
Tenhle týden začal příjemnými letními teplotami, ale blíží se změna počasí. Podle …
AKTUÁLNĚ
Vypadali jako elita trhu. Teď se řeší, kdo všechno přišel o miliony.
Už několik dní se na sociálních sítích objevovaly varovné příběhy lidí, kteří …
AKTUÁLNĚ
Má váš pes čip? Bez registrace je to jen „mrtvý“ kus plastu pod kůží
Povinné čipování psů v Česku platí už několik let, přesto tisíce majitelů dělají …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám?
V české gastronomii se občas objeví jídlo, které nerozdělí jen přílohu od masa, ale i …
ZAJÍMAVOSTI
Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmnáct sběrných míst
Středočeský kraj dá letos na provoz Potravinové banky pro Prahu a střední Čechy 2,5 …
Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů
Česká republika zažívá mimořádně suché období. Součet srážek za měsíce březen a duben …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? V Příbrami otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis
Co se děje na dálnici, když jen projíždíte autem? Jak vypadá místo, odkud se hlídá …
AKTUÁLNĚ
Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu
Středočeský kraj chce od města Příbrami koupit školní budovu v ulici Gen. R. Tesaříka …
AKTUÁLNĚ
Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství
Zoopark Jeleni Homole zveřejnil prohlášení, ve kterém upozorňuje na spor s novým …
ZVÍŘATA
Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale
Příbram se může těšit na výjimečný hudební večer. Monika Absolonová vystoupí 17. …
KULTURA




