31. 7. svátek má Ignác




Celý týden bude oblačný, se sněžením i deštěm.

6. března 2023   (08:49)
Celý týden bude oblačný, se sněžením i deštěm.
foto: freepik

Teploty budou značně kolísat. V noci mohou padat i na několik stupňů pod nulou.


Až 15 centimetrů sněhu může připadnout ve středu a ve čtvrtek na horách v Česku. Celý týden bude oblačný, se sněžením i deštěm. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Teploty budou značně kolísat. V noci mohou padat i na několik stupňů pod nulou, zatímco přes den vystoupají až na plus 12 stupňů Celsia, zvláště na jihu země.

Už dnes očekávají meteorologové sněhové přeháňky nebo občasné sněžení. V nižších polohách, pod 400 metrů nadmořské výšky, budou srážky i smíšené nebo dešťové. "Může napadnout nula až jeden centimetr, na horách do pěti centimetrů nového sněhu," uvedl ČHMÚ k dnešní předpovědi počasí na facebooku.
"Další dny budou na srážky bohatší, ale hranice sněžení se bude zvedat, postupně bude sněžit většinou nad 600 metrů. Ve středu a ve čtvrtek může na horách místy připadnout deset až 15 centimetrů sněhu," doplnili meteorologové. I po zbytek týdne se pak ještě mohou objevovat sněhové, nebo smíšené srážky.
Zatímco na dnešek předpověděli pracovníci ČHMÚ teploty přes den dva až šest stupňů Celsia, a na horách dokonce pouze minus jeden stupeň, v úterý se oteplí. Většinou bude čtyři až osm stupňů a na jihu Moravy až deset stupňů nad nulou. Ve středu zase denní teploty klesnou na jeden až pět stupňů, ale na Moravě bude dál tepleji - pět až devět stupňů. Podobné budou teploty i ve čtvrtek. Pátek však přinese opět oteplení na pět až devět stupňů na většině území Česka, a na jihu dokonce až na 12 stupňů. O víkendu už by mohlo být v celé zemi přes den sedm až 12 stupňů, ačkoli přechodně mohou teploty klesnout i na pět stupňů.

V noci ovšem budou teploty dál padat až pod bod mrazu. V noci na úterý bude mezi plus jedním až minus třemi stupni a v nocích na středu až pátek většinou mezi plus dvěma a minus dvěma stupni. V noci na čtvrtek ale mohou na severu země klesnout teploty i na minus pět stupňů. O víkendu pak bude v noci tepleji, a to až plus šest stupňů, jen přechodně klesnou teploty na minus jeden stupeň.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Moderní technika zůstala "v garáži": U požáru pole u Milína musel zasahovat nezmar Tatra 148 Moderní technika zůstala "v garáži": U požáru pole u Milína musel zasahovat nezmar Tatra 148 K požáru strniště na poli u obce Milín vyjížděly dnes odpoledne profesionální i … AKTUALIZOVÁNO Češi mění pláže za hory. Nový trend „coolcation“ dobývá Evropu Češi mění pláže za hory. Nový trend „coolcation“ dobývá Evropu Zatímco ještě před několika lety byly hlavním cílem letních dovolených pláže u … LIFESTYLE Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin stagnuje, nafta někde podražila Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin stagnuje, nafta někde podražila Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,50 Kč do 42,90 Kč … AKTUÁLNĚ Nebezpečí požárů je extrémní. Středočeský kraj zavádí přísné zákazy Nebezpečí požárů je extrémní. Středočeský kraj zavádí přísné zákazy Od páteční půlnoci bude platit na celém území Středočeského kraje období zvýšeného … AKTUÁLNĚ Březnická pouť nabídne víkend plný tradic a zábavy. Akce uzavře dvě ulice Březnická pouť nabídne víkend plný tradic a zábavy. Akce uzavře dvě ulice První srpnový víkend bude v Březnici patřit tradiční pouti, která každoročně láká … NEPŘEHLÉDNĚTE TIPY NA VÍKEND: Od street food festivalu až po parní lokomotivu. Z víkendového programu si vybere opravdu každý. TIPY NA VÍKEND: Od street food festivalu až po parní lokomotivu. Z víkendového programu si vybere opravdu každý. První srpnový víkend na Příbramsku nabídne opravdu velmi pestrý program. Milovníci … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeští hygienici provedli v dětských táborech 95 kontrol, zjistili 23 závad Středočeští hygienici provedli v dětských táborech 95 kontrol, zjistili 23 závad Středočeští hygienici od začátku letních prázdnin provedli na dětských táborech 95 … AKTUÁLNĚ Letecká záchranka v permanenci: Od slapské nehody přes zranění ve Hvožďanech až po ranní střet u Milína Letecká záchranka v permanenci: Od slapské nehody přes zranění ve Hvožďanech až po ranní střet u Milína Posádka záchranářského vrtulníku LZS Kryštof 1 zažívá v posledních hodinách mimořádně … AKTUALIZOVÁNO Cyklisté na Příbramsku pod lupou II: Když jde o život, pravidla musí ctít hlavně řidiči Cyklisté na Příbramsku pod lupou II: Když jde o život, pravidla musí ctít hlavně řidiči Letní sezóna na silnicích Příbramska přináší tradiční napětí mezi řidiči a cyklisty. … DOPRAVA
Trendy v bydlení pro rok 2026: Domov má být útulný, osobitý a praktický Trendy v bydlení pro rok 2026: Domov má být útulný, osobitý a praktický Trendy v interiérovém designu se letos posouvají směrem k větší útulnosti a … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz