Celé Česko zasáhne dnes a v sobotu silný vítr o rychlosti až 110 km/h
10. března 2023 (12:35)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Meteorologové varují, že kvůli větru mohou padat stromy a větve, což pak může způsobit problémy na silnicích nebo v dodávkách elektřiny. Vítr pak může také působit potíže při řízení aut.
Celé Česko zasáhne dnes a v sobotu silný vítr. Na horách může v nárazech dosáhnout rychlosti až 110 kilometrů za hodinu, tedy téměř síly orkánu. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Na horách se navíc mohou v sobotu tvořit závěje a sněhové jazyky.
"Již v pátek večer (dnes) začne zesilovat v západní polovině Čech jihozápadní vítr a měnit se na západní až severozápadní, s nárazy kolem 70 kilometrů za hodinu, na horách kolem 110 kilometrů za hodinu," oznámili pracovníci ČHMÚ. V západní polovině Čech začne vítr slábnout v sobotu po poledni, kdežto na ostatním území České republiky až později odpoledne a večer.
Výstraha před silným větrem platí už od dnešních 20:00 do sobotních 13:00 pro celý Karlovarský a Plzeňský kraj, většinu Ústeckého kraje a západní části Středočeského a Jihočeského kraje. Od 01:00 v sobotu už platí výstraha pro celé Česko. Kromě dříve zmíněných regionů na západě Čech výstraha končí v sobotu v 19:00.
Meteorologové varují, že kvůli větru mohou padat stromy a větve, což pak může způsobit problémy na silnicích nebo v dodávkách elektřiny. Vítr pak může také působit potíže při řízení aut. ČHMÚ proto doporučuje omezit vycházení a jízdy autem a sledovat meteorologické a dopravní zpravodajství. Lidé by také měli upevnit volně položené věci venku a zajistit okna.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK / ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Benzin ve Středočeském kraji nepatrně zdražil, nafta mírně zlevnila
•Řidič, který u Buku přejel do protisměru a čelně havaroval s dodávkou, zemřel
•U Dobříše se střetla dvě auta, škoda 300 tisíc korun
Další články
Od srpna bude jezdit po Příbrami více autobusů s možností nástupu všemi dveřmi
Středočeský kraj od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi v autobusech linek …
DOPRAVA
Už jste letos našli první houby? Pochlubte se s ostatními čtenáři
Po deštích začínají lesy nejen na Příbramsku znovu lákat houbaře. Zatímco někde se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí
Příbram se v polovině června stane dějištěm jedné z největších hornických událostí v …
KULTURA
Tajemní poutníci ze Sargasového moře dostali posilu. Do kraje zamířilo 25 tisíc úhořů
Středočeské řeky, nádrže a rybářské revíry získaly nové vodní obyvatele. Ve dnech 3. a …
AKTUÁLNĚ
Medard začal sluncem. Už od úterý ale dorazí déšť, bouřky a ochlazení
„Medardova kápě, čtyřicet dní kape.“ Tahle jedna z nejznámějších českých pranostik se …
Hledáte stabilní práci ve stavebnictví? Příbramská firma GREBOS roste a nabízí dlouhodobé uplatnění
Pokud hledáte perspektivní a dlouhodobé zaměstnání ve stavebnictví, stojí za to …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Sovy, skřivani a chaos na stole: Co o vás váš mozek opravdu říká (a proč věda bourá mýty)
Noční sovy, kreativní bordeláři a lidé, kteří občas použijí ostřejší slovo, mají jedno …
LIFESTYLE
Medard: svatý, který „umí dělat počasí“. Legendy, věda i pranostiky, které se překvapivě často plní
Svatý Medard má pověst největšího „meteorologa“ mezi svatými. Legenda o orlu, který ho …
POČASÍ
Dvořákova Vysoká znovu ožije pod širým nebem. Diváky čeká Rusalka, Čert a Káča i premiéra Slovanských tanců
Areál Památníku Antonína Dvořáka na Vysoké se i letos promění v jedinečnou přírodní …
KULTURA
OBRAZEM: Den bezpečné Příbrami na Nováku lákal akčními zásahy i přes dopolední déšť
Po dvou letech se do areálu Nového rybníka vrátil Den bezpečné Příbrami, který nabídl …
VIDEO




