Čekání na Vánoce v Příbrami zpestří adventní zastavení a tradiční trhy
6. listopadu 2022 (16:43)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Pro mnohé přichází nejkrásnější část roku, doba Vánoc, které předchází adventní období. Advent v Příbrami bude zahájen v neděli 27. listopadu na náměstí T. G. Masaryka.
Program bude zahájen v 15 hodin a v průběhu odpoledne proběhne několik vystoupení. Lidé se mohou těšit na vánoční trhy, pohádku pro děti, ale také na zpěvačku Anetu Langerovou. Nejočekávanějším bodem bude samozřejmě samotné rozsvícení vánočního stromu, kterému bude předcházet adventní zamyšlení pana faráře a požehnání adventního věnce. V letošním roce získá vánoční strom novou výzdobu, nebude chybět ani betlém, jehož sochy pocházejí z rukou šikovných příbramských betlémářů, kteří při jeho výrobě použili to nejlepší lipové dřevo.
O týden později, na bronzovou neděli, se přesune program na náměstí J. A. Alise. Zde bude dominantou dne hudební vystoupení Petra Vašiny a Míši Mádlové, pěvecký sbor Krásky zahraje v kostele sv. Vojtěcha.
11. prosince, na stříbrnou adventní neděli, na Svaté Hoře zahraje folková kapela Žalman & spol. a Příbramská filharmonie.
O zlaté neděli se program již tradičně přesune na náměstí 17. listopadu, vánoční atmosféru navodí swingový zpěvák a moderátor Jan Smigmator. Pro děti je připravena vánoční pohádka Velká dobrodružství malého brouka. Nebude chybět ani ledová show a vystoupení ZUŠ Antonína Dvořáka.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•V Příbrami projde lampionový průvod za svatým Martinem
•První děti se podívají do hornického pekla již na konci listopadu
•Hejtmanka Pecková ocenila příbramské policisty za záchranu životů
Další články
Hazard v době velkého sucha: Pálení stavebního odpadu v Orlově zalarmovalo hasiče
V areálu výstavby rodinných domů v Orlově u Příbrami se dnes odpoledne vymklo kontrole …
AKTUÁLNĚ
Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník
Léto vrcholí a s ním i období dovolených a koupání. Mnozí lidé míří za vodními …
AKTUALIZOVÁNO
Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září
Letní měsíce bývají pro transfuzní oddělení náročné. Lidé odjíždějí na dovolené a …
AKTUÁLNĚ
Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla
Od 4. do 6. září 2026 přivítá Příbram třetí ročník Pískfestu — jediného festivalu …
KULTURA
Žně ve Středočeské kraji končí, výnosy obilí jsou z hektaru o 1,5 tuny nižší
Žně ve Středočeském kraji jsou téměř u konce, zbývá sklidit zhruba 495 hektarů …
AKTUÁLNĚ
SPD Příbram představuje kandidátku. Lídryní je Petra Novotná, hlavním tématem je voda a správa městských služeb
Hnutí SPD Příbram představilo kandidátní listinu pro podzimní komunální volby. Lídryní …
VOLBY 2026
ČHMÚ spustil novou družicovou prohlížečku! Nabízí více možností a lépe funguje i v mobilu
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) představil počátkem srpna novou prohlížečku …
ZAJÍMAVOSTI
Žena přišla o miliony, prodala byt a hrozí jí trestní stíhání. Nalétla falešným investicím
Neznámí podvodníci připravili vysokoškolsky vzdělanou ženu z Chomutovska téměř o 3,5 …
Blížící se začátek školního roku zasáhne rozpočty rodin. Prvňáčkům pomáhají školy, obce i pojišťovny
Pro děti je nástup do první třídy velkým dobrodružstvím, pro mnoho rodičů ale také …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Co se děje v parku po setmění? Zámek Dobříš hostí tradiční Noc s netopýry
Přijďte zjistit, co se děje v zámeckých zahradách po západu slunce a co všechno dokáže …
AKTUÁLNĚ




