5. 7. je st. svátek (Cyril a Metoděj)

Čekají nás v Příbrami nelegální herny?

NÁZOR
10. listopadu 2017   (14:06)
Čekají nás v Příbrami nelegální herny?

Přinášíme názor našeho čtenáře k chystanému plošnému zákazu výherních automatů v Příbrami.



Výherní automaty jsou v mnoha městech už minulostí. Po případném zákazu výherních automatů, resp. technických her všeobecně však Příbram bude blíže minulosti, než předpokládala. Minulosti, která přála nelegálnímu a tedy opravdovému hazardu. Skrytému v místnostech za závěsem mezi přepravkami pivních lahví, nebo naopak zcela veřejně provozovanému na skládacím stolku v parku či na pěší zóně.
V době internetu však velmi lehce nalezne poptávka své uspokojení na webových portálech hazardních společností (v tom lepším případě legálních), kdy stačí mít jen chytrý telefon a dostatečné připojení. Není třeba se oblékat, brát si doklady, cestovat autem, hledat místo k parkování, identifikovat se na recepci herny a teprve potom si moci zahrát. Vše se odehrává z pohodlí domova na sedačce obývacího pokoje za výskotu potomstva, kterak se otci on-line daří.
Představa předkladatele návrhu změny obecně závazné vyhlášky, kdy jde v podstatě o její zrušení, že neexistence legálních heren a kasin v Příbrami bude znamenat investice hráčů do jiných služeb a tím zachování ekonomiky města, se rovná přání rodiče, že dítě raději sáhne po chlebu s pomazánkou než dvoubarevné čokoládě s hračkou...
V Příbrami jsou hazardní hry již dávno regulovány obecně závaznou vyhláškou. A tomu, že v minulosti s jejich provozem nedochází k narušení veřejného pořádku, svědčí skutečnost, že provozovatelé nebyli vyzváni k případným nápravám ze strany městských či státních kontrolních a dozorových orgánů. Naopak, provozovatelé investovali do změn a nových technologií a opatření, které budou muset zavést a přijmout v souvislosti s přijetím nového zákona o hazardních hrách stovky tisíc.

Petr Vavřinec

Publikované texty čtenářů nemusí souhlasit s názory redakce.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Petr Vavřinec
autor: Petr Vavřinec








Další články

Kamion vjel na D4 do uzavřeného úseku a visí z mostu nad tratí, na místo jede obří jeřáb Kamion vjel na D4 do uzavřeného úseku a visí z mostu nad tratí, na místo jede obří jeřáb Dramatické chvíle zažívají od nedělního poledne záchranáři a hasiči na dálnici D4 u … AKTUALIZOVÁNO Čtyři kočky divoké pod dohledem. Obojky prozradí jejich zvyky v přírodě Čtyři kočky divoké pod dohledem. Obojky prozradí jejich zvyky v přírodě Kočka divoká, jedna z nejvzácnějších šelem české přírody, se v posledních letech … ZAJÍMAVOSTI Veterináři spustili nový portál: Chovatelé, myslivci i potravináři vyřídí desítky agend online Veterináři spustili nový portál: Chovatelé, myslivci i potravináři vyřídí desítky agend online Od 1. července spustila Státní veterinární správa (SVS) nový Klientský portál (KLIP), … AKTUÁLNĚ U mimoúrovňové křižovatky Lety začnou rozsáhlé opravy, řidiče čekají objížďky i omezení provozu U mimoúrovňové křižovatky Lety začnou rozsáhlé opravy, řidiče čekají objížďky i omezení provozu Řidiči využívající dálnici D4 a mimoúrovňovou křižovatku (MÚK) Lety musí od pondělí 6. … AKTUÁLNĚ Bodnárová ve formě. Benidorm, státnice, Praha Bodnárová ve formě. Benidorm, státnice, Praha Příbramská judistka Tereza Bodnárová prožívá mimořádně úspěšné období. V květnu … SPORT Cyklohráček láká i výletníky z Příbrami. Připravil 14 prázdninových expedic Cyklohráček láká i výletníky z Příbrami. Připravil 14 prázdninových expedic Oblíbený výletní vlak Cyklohráček vyráží i letos na mimořádné prázdninové výlety. Od … AKTUÁLNĚ Bezpečně u vody: Stačí chvilka nepozornosti a letní pohoda může skončit tragédií Bezpečně u vody: Stačí chvilka nepozornosti a letní pohoda může skončit tragédií Léto a prázdniny jsou obdobím, kdy tisíce lidí míří k moři, na koupaliště, k rybníkům … AKTUÁLNĚ Z Příbrami až na vrchol. Petra Škopková je mistryní České republiky ve sportovní gymnastice Z Příbrami až na vrchol. Petra Škopková je mistryní České republiky ve sportovní gymnastice Příbram má nový velký sportovní úspěch. Petruška Škopková se na letošním Mistrovství … SPORT Jen jednou v roce! Hornické muzeum zpřístupní v neděli všechny expozice za symbolickou korunu Jen jednou v roce! Hornické muzeum zpřístupní v neděli všechny expozice za symbolickou korunu První červencový víkend patří v Příbrami tradiční Prokopské pouti. Největší a … ZAJÍMAVOSTI
Slavíme Cyrila, Metoděje i Husa. A obchody? Otevřené, jak jste zvyklí Slavíme Cyrila, Metoděje i Husa. A obchody? Otevřené, jak jste zvyklí Červencové státní svátky letos připadají na neděli 5. července a pondělí 6. července. … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz