Čeká nás slunečný týden s nejvyššími teplotami nad 15 stupni Celsia
21. října 2024 (14:00)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Česko má před sebou převážně slunečný týden. Teplotní maxima se budou většinou pohybovat nad 15 stupni Celsia.
Těšit se můžeme na další příjemný týden s podzimním sluncem v zádech. Nejnižší noční teploty budou při nízké oblačnosti naopak klesat ke dvěma stupňům. Na celém území by mělo být zataženo pouze ve středu, pršet by ale mělo jen na jihovýchodě země. V úterý odpoledne pak meteorologové očekávají déšť ještě v severozápadní části Česka. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Dnes a v úterý bude většinou jasno nebo polojasno, místy se mohou vyskytnout mlhy. V úterý odpoledne se pak na severozápadě země zatáhne. Pršet by tam ale mělo jen místy. Teplotní maxima budou dnes kolem 18 stupňů, v úterý pak mohou být v Čechách ještě o stupeň vyšší.
"V úterý bude přecházet přes naše území od severozápadu studená fronta, za ní se k nám ve středu rozšíří od západu tlaková výše, která se bude zvolna přesouvat k východu," uvedli meteorologové. Středa tak bude zatažená s nejvyššími teplotami okolo 15 stupňů. Na jihovýchodě země se bude místy vyskytovat déšť nebo přeháňky. Během dne se ale od severozápadu začne vyjasňovat.
"V úterý bude přecházet přes naše území od severozápadu studená fronta, za ní se k nám ve středu rozšíří od západu tlaková výše, která se bude zvolna přesouvat k východu," uvedli meteorologové. Středa tak bude zatažená s nejvyššími teplotami okolo 15 stupňů. Na jihovýchodě země se bude místy vyskytovat déšť nebo přeháňky. Během dne se ale od severozápadu začne vyjasňovat.
Ve čtvrtek a pátek už bude opět jasno nebo polojasno, teploty vystoupají až na 18 stupňů. O víkendu sice může být přechodně zataženo, ale déšť se objeví pouze ojediněle a bude případně slabý. Nejvyšší teploty se budou pohybovat okolo 15 stupňů, při jasné obloze bude tepleji.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák
Další články
Když se hýbe tělo, uklidní se i hlava: proč je sport klíčem k psychické pohodě
Pohyb se v posledních letech stal přirozenou součástí péče o duševní zdraví. Stále …
Středočeská divadla si rozdělí z krajských dotací 5,5 milionu korun
Tři středočeská divadla, kladenské, příbramské a mladoboleslavské, si rozdělí z …
Meteorologové vydali výstrahu na silnou ledovku
Přes střední Evropu postupuje k východu frontální systém a po přední straně brázdy …
Gastro agent: Šáša Burger
Rychlé občerstvení v centru města má jednoduchý úkol: nasytit, nezdržovat a …
Fast food
Výstup na Pražák se vydařil i přes chumelenici na vrcholu
Tradiční lednový Výstup na Pražák se letos uskutečnil v sobotu 10. ledna a znovu …
FOTOGALERIE
Příbram doplácí na změnu financování nepedagogů. Město musí ze svého pokrýt až 30 milionů
Od letošního roku přešlo financování nepedagogických pracovníků – tedy školníků, …
Nepřehlédněte
Světoznámé kvarteto Cello Republic vystoupí v úterý 13. ledna v Příbrami
Cello Republic je soubor složený ze čtyř violoncellistů, kteří si po studiích na …
VK TROX Příbram předvedl nejlepší výkon sezony, v extralize smetl Benátky 3:0
Volejbalová ČEZ extraliga mužů nabídla v Příbrami špičkový duel, který sledovali …
Sport
Zlatý Ámos má zástupkyni i z Příbramska. Žáci nominovali učitelku z Rožmitálu
Anketa Zlatý Ámos, která už více než tři desetiletí oceňuje nejoblíbenější učitele v …
Silné mrazy ohrožují zvířata: veterináři vyzývají chovatele k větší péči
Státní veterinární správa (SVS) v souvislosti s aktuální vlnou mrazů upozorňuje …




