15. 6. svátek má Vít

Čeká nás pravé zimní počasí, celý týden bude mrznout i sněžit

6. prosince 2021   (09:01)
Čeká nás pravé zimní počasí, celý týden bude mrznout i sněžit
foto: pribram.cz/Jiří Jiroušek

Meteorologové upozorňují na to, že v noci a ráno se může ojediněle tvořit náledí nebo zmrazky.


Česko čeká tento týden zimní počasí, bude mrznout i sněžit. Maximální teploty se v týdnu budou pohybovat kolem nuly, noční minimální teploty většinou kolem minus čtyř stupňů Celsia. Při malé oblačnosti a sněhové pokrývce pak budou teploty klesat ještě níž. Na svém facebooku to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V týdenní předpovědi meteorologové upozorňují na to, že v noci a ráno se může ojediněle tvořit náledí nebo zmrazky. Ke konci týdne se oteplí.

"V následujících dnech se moc neohřejeme," uvedli meteorologové. Podle nich se ale teploty pohybují jen lehce pod dlouhodobými normály pro toto období.
Chladnější vzduch proudí přes Česko od čtvrtka, o víkendu zasypal hory, ale třeba i Příbram a okolí, sníh. Meteorologové očekávají sněžení i v tomto týdnu. Dnes by mělo sněžit zejména na východě země a na horách, nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi minus jedním stupněm a třemi stupni Celsia, na horách pak kolem minus pěti stupni Celsia. Podobné teploty budou panovat i v úterý, nejnižší noční teploty budou od minus jednoho stupně do minus pěti stupňů Celsia, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce kolem minus osmi stupňů Celsia.
Ve středu se nejnižší noční teploty dostanou až k minus šesti, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce až k minus deseti stupňům Celsia. Sněžit bude jen ojediněle, tvořit se mohou také mrznoucí mlhy.

Ve čtvrtek a v pátek bude zataženo až oblačno, na většině území bude sněžit, v polohách pod 400 metrů budou srážky přechodně i smíšené. Nejnižší noční teploty očekávají meteorologové od minus jednoho do minus pěti stupňů Celsia a nejvyšší denní od minus jednoho do tří stupňů Celsia. V závěru víkendu se pak oteplí, na začátku příštího týdne by v Čechách mohlo být až šest stupňů Celsia.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Budoucnost myslivosti pod lupou. Seminář představí nové technologie i ochranu zvěře Budoucnost myslivosti pod lupou. Seminář představí nové technologie i ochranu zvěře Myslivost dnes zdaleka neznamená jen péči o zvěř a tradice předávané z generace na … NEPŘEHLÉDNĚTE Po deseti letech zpět — a rovnou ve velkém. Hornické slavnosti strhly Příbram i přes páteční déšť Po deseti letech zpět — a rovnou ve velkém. Hornické slavnosti strhly Příbram i přes páteční déšť Příbram má za sebou jeden z nejvýraznějších víkendů posledních let. Hornické slavnosti … FOTOGALERIE Březnické gulášování na starém kluzišti: Vůně, skvělá zábava a dvanáct soutěžních týmů přilákaly stovky lidí Březnické gulášování na starém kluzišti: Vůně, skvělá zábava a dvanáct soutěžních týmů přilákaly stovky lidí Šestý ročník oblíbeného Březnického gulášování proměnil uplynulou sobotu staré … FOTOGALERIE Pravomocné rozsudky k pádu domu v Hailově ulici: odpovědnost nese zhotovitel, nikoli LDM Group Pravomocné rozsudky k pádu domu v Hailově ulici: odpovědnost nese zhotovitel, nikoli LDM Group Pravomocné rozsudky Okresního soudu v Příbrami a Krajského soudu v Praze potvrdily, že … Hřiměždice znovu ovládne adrenalin. Highjump letos přiveze evropskou špičku i rekordmana světa Hřiměždice znovu ovládne adrenalin. Highjump letos přiveze evropskou špičku i rekordmana světa Lom v Hřiměždicích se letos 7. a 8. srpna znovu promění v centrum adrenalinu a … NEPŘEHLÉDNĚTE Bez černý, voňavá léčivka našich zahrad a cest Bez černý, voňavá léčivka našich zahrad a cest Na přelomu května a června rozkvétá podél cest, na okrajích lesů i v zahradách jeden z … AKTUÁLNĚ Eutanazie není problém. Problém je naše zbabělost. Eutanazie není problém. Problém je naše zbabělost. Eutanazie není ten strašák, za který ji vydáváme. Strašákem je naše vlastní zbabělost: … ZDRAVOTNICTVÍ Od neděle platí letní změna jízdních řádů regionálních vlaků Českých drah Od neděle platí letní změna jízdních řádů regionálních vlaků Českých drah V neděli 14. června vstoupila v platnost pravidelná letní změna vlakových jízdních … AKTUÁLNĚ Příští týden udeří tropické teploty Příští týden udeří tropické teploty Po deštivém a chladnějším období se můžeme těšit na letní teploty. AKTUÁLNĚ
Od července přichází velká změna. Každý pes musí do registru, jinak hrozí vysoká pokuta Od července přichází velká změna. Každý pes musí do registru, jinak hrozí vysoká pokuta Majitelé psů pozor — od 1. července vstupuje v platnost povinnost, která se dotkne … ZVÍŘATA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz